Oldal: 2 / 14 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (134) összesen

Téma: M class hajó építése a kezdetektől...

Senior Member
    Hely
    Budapest, Újpest
    Hozzászólás
    2.170

Re:M class hajó építése a kezdetektől...

Szia!

Vastag szövegkiemelővel rajzold körbe úgy, hogy a hegyének a fele a papíron, a másik fele a fán van. Addig kell majd csiszolni, amíg eltűnik a szín a fáról.
    TT-01, TRF 416X, TRF 416 WE, Sakura Zero S, VRX Spirit

Senior Member
    Hozzászólás
    131

Erre gondoltam én is megoldásnak, csak én szénceruzával és nem szövegkiemelővel...de lehet, ez utóbbi jobb megoldás

Senior Member
    Hely
    Budapest XXII, Edelény
    Hozzászólás
    724

Én egyszerűen kivágás nélkül felragasztom technokollal, a bordarajzokat, majd kivágom a bordákat. A papírral együtt vágom a 4-es rétegelt lemezt.
    Van aki acetonos ronggyal dörzsöli át a festéket (lézernyomat).
    HUN 161Hajókról gyűjtemény: https://app.box.com/shared/h9nc1uoep3

Senior Member
    Hozzászólás
    131

Idézet gvandor eredeti hozzászólása
    Én egyszerűen kivágás nélkül felragasztom technokollal, a bordarajzokat, majd kivágom a bordákat. A papírral együtt vágom a 4-es rétegelt lemezt.
    Van aki acetonos ronggyal dörzsöli át a festéket (lézernyomat).
    Ennél a technokolos verziónál csak attól félek, hogy a papír mérete megváltozik a folyékony ragasztótól. Hullámosodik és változik a kiterjedése...ettől meg deformálódhat a bordarajz rajta.

Senior Member
    Hely
    Budapest XXII, Edelény
    Hozzászólás
    724

Ezért használok büdös, mérgező technokolt, nem pedig szelídebb vizes ragacsokat, hogy csökkentsem az ilyen jellegű problémát.
    HUN 161Hajókról gyűjtemény: https://app.box.com/shared/h9nc1uoep3

Senior Member
    Hozzászólás
    131

Holnap beszerzek én is egy büdös technokolt.
    Ez a ragasztós módszer amúgy nagyon bevált. Pár bordát már el is készítettem.

Senior Member
    Hozzászólás
    131

A büdös technokol technika bejött, lassan befejezem az összes bordát, már a kikönnyítéseket végzem.
    Közben felmerült másik kérdés bennem, van-e értelme, szükséges-e, egyáltalán engedélyezett-e, hogy az orrvitorla kiengedését külön motorral külön csatornán végezzem...így elérhető, hogy a két vitorlát különböző mértékben engedjem ki.

Illetve már több hajón láttam, hogy a vitorla kiengedéséért felelős kötelet a baum alsó vonalán végigvezetik. Mint az fock-nál, mind a gross-nál. Ennek van valami jelentősége, vagy csak egyszerűen túl hosszú volt a kötél, és egyszerűbb oda "eldugni", mint levágni?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.704

Idézet homarember eredeti hozzászólása
    Közben felmerült másik kérdés bennem, van-e értelme, szükséges-e, egyáltalán engedélyezett-e, hogy az orrvitorla kiengedését külön motorral külön csatornán végezzem...így elérhető, hogy a két vitorlát különböző mértékben engedjem ki.
    Van értelme, szükséges és engedélyezett az M hajóknál a külön szervó. Ezeknél a hajóknál állítják pld. az un. pillangó állást, amikor a két vitorla az ellentétes oldalra fordul ki. Érdemes lenne megnézned élőben, nem semmi ahogy átpattan
    A két vitorla egymáshoz képest is állítható menetközben, sőt az achterstag is feszíthető. Amúgy a kormánylapát pedig hajlékony és nem merev.

Az M hajók szerintem a legszebbek és a legkifinomultabbak!

batali

Senior Member
    Hozzászólás
    1.704

Idézet homarember eredeti hozzászólása
    Illetve már több hajón láttam, hogy a vitorla kiengedéséért felelős kötelet a baum alsó vonalán végigvezetik. Mint az fock-nál, mind a gross-nál. Ennek van valami jelentősége, vagy csak egyszerűen túl hosszú volt a kötél, és egyszerűbb oda "eldugni", mint levágni?
    Igen, van jelentősége.

A behúzó zsinórok hosszát, ezekkel a feleslegesnek látszó részek végeinek a más pozicióba való áthelyezésével, állítják. A manuális rádióknál a groszshottot is kell állítani, a digitális rádiókkal ez nem gond. DE! A fock-ot mindenképpen állíthatóvá kell tenni a groszhoz képest.
    batali

Senior Member
    Hozzászólás
    131

Idézet batali eredeti hozzászólása
    A behúzó zsinórok hosszát, ezekkel a feleslegesnek látszó részek végeinek a más pozicióba való áthelyezésével, állítják. A manuális rádióknál a groszshottot is kell állítani, a digitális rádiókkal ez nem gond. DE! A fock-ot mindenképpen állíthatóvá kell tenni a groszhoz képest.
    Ok, az elejét értem, hogy a baum-on levő gyűrűk baum-on való mozgatásával tudják állítani, hogy mennyire húzza be minimálisan és engedje ki maximálisan a szervo a vitorlákat. De itt egy picit elvesztettem a fonalat, úgyhogy előbb definiáljuk a fogalmakat:
    mi az a manuális rádió?
    És miért nem gond a digitális rádióknál a gros-schot állítása?

Oldal: 2 / 14 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva