Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (23) összesen

Téma: Elektromos körrepülő -ötletek

Senior Member marshalplast logója
    Hely
    Nyírvasvári Rózsatelep út 16 4341
    Telefon
    06 20/351-28-78
    Hozzászólás
    184

Elektromos körrepülő -ötletek

Sziasztok!

Most biztos mosolyogni fogtok, de szerintetek lehet csinálni valami picur repülőt elektromosra alányomnak játszani?
    Tudnátok rajzot és megoldásokat a táp ellátásra, motorra és légcsavarra?
    Feleségem tanár, így egy suli mellett lakunk ahol van egy nagy füves focipálya, meg kisebb beton is.
    Ha van ötletetek és nem nevettek ki ezért a témáért írjátok meg legyetek szívesek!
    Üdvözlettel: Csabi
    Nem iszok vizet mert az nagyon erős folyadék!! <br />Fent tudja tartani azokat a nagy nehéz hajókat is!

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Re:Elektromos körrepülő -ötletek

Szia marshalplast
    Régota repitek elektromos korrepulomodelt.
    Itt olvashatsz rolla.: http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,68162.60.html
    Udv.ahajt
    Ne dühöngj,hogy megöregedtél,van akinek ez sem sikerül.&quot;

Senior Member
    Hozzászólás
    119

Én csak ötletember vagyok, így ha pontosabb dolgokra vagy kíváncsi, akkor másnak is hozzá kell szólnia a témához!
    Természetesen biztosan meg lehet csinálni!
    Kellékek motorozáshoz: aksi, szabályzó, motor+légcsavar, timer.
    mint általában ez is attól függ, hogy mekkora lesz a modell, így először azt kellene megcsinálni hozzá. A tömeghez választod a motort (amihez mindig ajánlanak propellert és szabályzót valamint aksit is) a timert meg vagy megveszed, vagy megcsinálod.

így megint ott tartunk, hogy kell neked egy terv
    üdv: Gyuri
    Csicsák Gyuri

Hely
    Telefon
    06 20/351-28-78
    Hozzászólás
    184

Sziasztok!

Valami ilyen kicsit szeretnék, ami esetleg ha törik nem nagy veszteség, még is csak a lányomnak csinálnám játszani.
    Ez a link a képpel:
    http://www.rcuniverse.com/forum/m_10...m.htm#10375363
    Lehet butaság, de a sárkányt élvezi nagyon, csak itt minden tele van villanydróttal, ez meg hátha nem lenne olyan körülményes.
    Üdv! Csabi
    Nem iszok vizet mert az nagyon erős folyadék!! <br />Fent tudja tartani azokat a nagy nehéz hajókat is!

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Szia marshalplast.
    A korrepulozés nem jaték,azt vezetni pont ugy kell tanulni mint az RC vezezetését
    iranyitasat. Akarmit épitesz a lanyod elsore ugyis osszetori.Nézd meg az alabbi videot
    hogyan tanitjak és szerettetik meg a korrepulozést Japan- ban.
    http://www.youtube.com/watch?v=whEwD...eature=related
    Udv .ahajt.

Senior Member
    Hozzászólás
    119

Ha ő is ott van akkor nem töri össze!
    Nem kell egyből átadni a fogantyút! Először csak együtt fogják pár kört (úgy hogy beengedi a kislány kezét) aztán pihenés (mivel lehet hogy szédülni fog), aztán kicsit többet, hogy érezze a mozdulatot, aztán egyre többet, végül át lehet pár másodpercre engedni úgy, hogy ott van a közelben Csabi keze. És a végén már 2-3percet is körözni fog ügyesen!
    Mi a táborban ezzel a módszerrel egy gépet se törtünk!!!!!!!!!!!!!!! pedig 12gyerek volt!

A fogantyú ne nyitott legyen, hanem zárt! Így te nem rendesen fogod, hanem a külsejét, és a rendes helyre be tud fogni a gyerkőc. Először csak egyenes karral tartsa a vízszintest vízszintesen. stb stb....

A füves területet ajánlanám először, ott nem törik annyira, főleg ha nem egy filigrán kis törékeny gépet csinálsz először, hanem egy masszívabb járgányt.
    Habanyagot is használhat, a szárnyhoz például, azt olcsóbb pótolni!

Üdv: Gyuri
    Csicsák Gyuri

Hely
    Telefon
    06 20/351-28-78
    Hozzászólás
    184

Szia Ahajt!

A lányom egész jól vezetgeti az Air Hogs kis mütyür repülőt a focipályán, még némi túlzással a Lama szobahelimmel is el volt, bár azzal kicsit nehézkesen repült, de nekem sem megy sokkal jobban.
    Körrepülőnél ne gondolj valami nagy dologra, inkább valami kisebb lassú modellre ami kis körön megy mint régen a CO2 körrepülők. Így remélem érthető mire gondolok:játék szerű, lassú, kicsi és a vezetőhuzal damil vagy vékonyka vezeték ha a repcsiben nincs akku. Most sárkányt ereszt, majd el viszi a szél de ha látnád -fülig ér a szája hogy ő milyen ügyes ;D
    Csak sima deszkatörzsű tömör balsa szárnyút szeretnék ami nem nagyon törik. A CO2 modellek rács szerkezetűek voltak amiket láttam és egy két félre sikerült leszállást ki bírtak. Én meg be vonnám a repcsit üveg szövettel, 25gr ossal az nem nehéz de merevít sokat.

Főleg a hajtásban szeretném a segítségedet kérni vagy segítségeteket, mert nem tudom milyen motor, légcsavar, akku és mi a legegyszerűbb megoldás a tápellátásra. -talán két vékony vezeték, de az nehéz talán. De egy akku a zsebbe, egy gomb a fogantyúra ami a gáz és két huzal talán jó megoldásnak tűnik. De nem tudom milyen motor és légcsavart tegyek bele. És mekkora legyen a huzal hossza.

Köszönöm ismét hogy írtál!
    -láttam egy azt hiszem Canadai weboldalon egy repülőt:

Nincs valami nagyon hasonló rajzotok hozzá?

Hely
    Telefon
    06 20/351-28-78
    Hozzászólás
    184

Szia Gyuri!

Ezzel jó ötletet adtál, stirodurból ha nem nehéz lehet azzal próbálkoznék először.
    Szédülni nem fog max én, mert ebből a csajból vagy légtornász lesz, vagy ejtőernyős vagy műrepülő mert nem értem miért e nem szédül. Állandóan úgy hintázik hogy be tekeri magát, forog és közben kiabál hogy lökjem jó magasra..persze csak ha az anyja nem látja mert néha még én is rosszul vagyok tőle.

De milyen motort és légcsavart ajánlanátok? Valami keféset ha lehet áttétel nélkül. Régen egy Ezermesterben volt is egy kis repcsi rajz, ilyen deszka jelegű amire gondolok és az elektromos volt és egy oszlop körül röpködött.

Te nem tudsz valami rajzot a fönti arany színű repülőhöz? Nagyon szép, ki kapcsolódásként modellezgetni szeretnék mert a gyártás az csak munka, és meg csinálnám, ha más nem dísznek.

-á! Nézzétek csak! SRY honlapján fent van amire gondolok, a méret is pont cuki, de 87 körül össze raktuk de nem igazán akart repülni..gondolom a motor miatt.
    Ez a link:
    http://sry.atw.hu/ABCDE.htm

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Szia Csabi.
    Alabb talalsz egy nagyon egyszeru korrepulot,ez egy kefés 400-as motorral,8x4,7 -es csavarral mar nagyon jol menne.Egy nagyon gagyi -gyenge tavval amit olcson kaphhatsz hiszen csak egy csatornat kell verzéreelni,megoldhato.Én egy 27Mhz tavval hasznalom,ami mar manapsag nemkell senkinek,de korrepulozni tokéletes,és tovabrais akarmolyen elektromos korrepulohoz megfelel. Kezdogépnek gondolom az alabbi rajz és leiras megfelelne.

http://www.aeromaniacs.com/Zinger.htm
    udv.ahajt

Senior Member
    Hozzászólás
    675

Szia Csabi.
    Az alabbi linken sokmindent megtudhatsz az elektromos korrepulokrol,altalaban.
    http://www.iroquois.free-online.co.uk/cl.htm
    Udv ahajt

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve