Oldal: 2 / 28 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (278) összesen

Téma: FMS hab scale warbird gépek 1m feletti fesztávval.

Senior Member Vili logója
    Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.191

Re:FMS hab scale warbird gépek 1m feletti fesztávval.

Szia Willy!

Az anyagsűrűség szórására vonatkozóan nem tudok nyilatkozni, de szerintem egy automata adagolja a granulátumot a formába, így néhány gramm különbségnél több nem lehet a gépek között. Mivel van más EPO gépem is így nem lepett meg az anyag keménysége és biztos hogy masszívabb is min a Z-foam. Nem vagyok híve a gépeken a holt súlynak, de mivel nagyobb akku behelyezése nem lehetséges és egyébként is a meglévő 2200-as akkukhoz állítottam "hadrendbe" a gépet, így nem marad más hátra kimerítem a súly készleteimet. ;D

Hát abba bele sem gondolok inkább, hogy hány full kezdő modellező kezébe kerülhetett a gépből és milyen a törési statisztikája. : Ettől függetlenül meg vagyok győződve róla hogy egy igazán kellemes modellt sikerült összehoznia az FMS-nek. Már csak egy A6M Zero hiányzik...........de nagyon. Ezt lehet később a nagyobb 1400mm-es verzióban pótlom majd.

Üdv.: Vili
    Az örök habozó!

Senior Member csipisanyi logója
    Hely
    Szeged-Mezőtur
    Hozzászólás
    1.060

Szia Vili!
    Gratulálok a gépeidhez! Nagyon szépek! És ami még ennél is szebb,az a Corsair statisztikája. (Remélem a Hellcat sem marad le tőle!) Ahoz is gratula! ;D ;D ;D ;D

De Vili!!! Könyörgöm!! Ezek mellé egy Zero!!!
    Lesz ám nagy visongás abban a hangárban!!!
    A repülés a földön kezdődik, és ott is ér véget ...........!!!!! 20 2 698 690

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.191

Szia Sanyi!

Köszi az elismerést, a Corsairnak kb. 30-40 startot-leszállást bírt ki a gyári futó beragasztása, ennek eddig hármat. : Most hasonlóképpen ragasztottam be ami kijött a helyéről. Kapott UHU-t meg PUREXET...........nem sajnáltam tőle, majd meglátjuk. Beragasztottam a póttartály mágneses rögzítését is egy kalap alatt a futó javítással.

Hát pont azért lenne jó a Zero, buliznának egy jó nagyot!!! ;D ;D Valamiért a Csendes óceáni hadszíntér fog meg igazán......ez a gyengém, talán a trópusi éghajlat meg a sok-sok gyönyörű sziget miatt.............mondjuk a cunami az már kevéssé vonzó. :

Az örök habozó!

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Sziasztok!

Figyelem, kezdő a láthatáron. ;D
    Szeretnék egy repcsit, soha nem repűltem, nem is nagyon láttam repűlni senkit élőben csak egy ideje nézegetem a videókat és úgy döntöttem vásárolok egy 1400mm-es fms p51-et. Körűlnéztem és ennél a modellnél kötöttem ki, mindenhol azt írják jó kezdőknek is.
    Kérdés az lenne mennyire vakmerő vállalkozás egy ilyen repcsi vkinek aki, mint mondtam még csak a tévébe látott ilyet?
    Mindennek rendesen utánanéztem, tudom mit jelentenek a motornál a méretek, kv, stb, az esc megfelelő megválasztása, cg beállítása, propeller kiegyensúlyozása ilyeneket tudom, csak ott vagyok lassan a vásárlás előtt és gondoltam kikérem a tapasztaltak véleményét.

230mm DIY CF, CC3D, 1806-2300KV, <br />430mm DIY CF, Sunnysky V2216 KV900-II 5,8 /NEC LT260

Senior Member
    Hozzászólás
    5.112

Hali,

Teljes jóindulattal mondom....Vedd meg a P51 est és tedd fel a szekrény tetejére.Utána menj el egy modellboltba és vegyél egy tréner gépet és tanuld meg az alapokat vele.A P51 nek esélye sincs a túlélésre különben.Propelleresben a legkevésbé megbocsátó kategória a vadászgép.

Acta est fabula...........

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Köszi a gyors választ, gondoltam hasonlót kapok. Vszinű nézek egy olcsó kis vmit mellé amivel elleszek pár napig.
    Flight simulatorral toltam egy időbe, nem távirányítóval mondjuk az nem elég?
    230mm DIY CF, CC3D, 1806-2300KV, <br />430mm DIY CF, Sunnysky V2216 KV900-II 5,8 /NEC LT260

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.191

Szia Roach!

Teljesen egyetértek Goergeal, annyi különbséggel, hogy én a kezdéshez leginkább egy vitorlázó gépet ajánlanék ami még több időt "hagy" gondolkodni ha hibázol. Ha távirányító nélkül szimulátorozol a megítélésem szerint vajmi keveset ér. A lépcsőfokokat ki lehet hagyni a tanulásban, csak nem mindet javasolt. Én egy Skyladyvel kezdtem, majd egy EPP 3D-s gép került terítékre amivel meg tanultam többé kevésbe kezelni a helyzeteket. ;D Trénerem soha nem volt.

Az örök habozó!

Senior Member
    Hozzászólás
    223

Köszi a tanácsot, őszintén a tanuló repcsit az ár fogja meghatározni, a legolcsóbb kis repcsi amit találok ott ahonnan ezt is rendelem, bármi legyen is remélem megfelel a célra. Őszintén a videókon ez a nagy fms gép is rettentő stabil és emlegetik, h milyen könnyű repűlni. Tudom lehet azok nem azt repülik először, ha minden rendben van, jók az alkatrészek és csak rajtam múlik a dolog akkor ez nem tűnik "rakitszájensz"-nek.

Egy riccs nevezetű cég is árul szinte megegyező paraméterekkel ilyen p51-et, nem tudom ugyanaz a modell-e, vagy csak hasonló?

Senior Member
    Hozzászólás
    5.112

Egyátalán nem "rakitszájensz" a dolog. Viszont a bemutatóvideókon a "hűdekönnyűvelerepülni" srácok ált. aszfaltról repülnek és túl az első pár tucat géppel való ismerkedés után.Azt nem szokták kihangsúlyozni,hogy "taildragger" -farokkerekes- ismeret nem árt hozzá,ugyanis anélkül,hogy megtanulnád a magassági kormánnyal miként kell manipulálni felszállásnál az orraesést és a alacsonysebességű átesést elkerülendő, a farokkerekesnél nem fog babér teremni.Azonkivül a P51d n féklap is van,annak is van azért buktatója amit nem árt elkerülni.Sokkal egyszerűbb egy orrkerekessel megtanulni az alapokat és célravezetőbb is.
    De tényleg nem "rakitszájensz"
    Acta est fabula...........

Hely
    Szentes, Csongrád megye
    Telefon
    70/374-1773
    Hozzászólás
    2.191

Sajnos Georgnál van az igazság. Nem kell tőle el riadni, mert nem repülhetetlenek ezek a gépek, de kell némi gyakorlat.

Ma sikerült kihasználnom az eső előtti szélcsendes kora estét és három start került bejegyzésre a Hellcat mellé. Eszméletlen szépen repül most már így +40 grammal az orrában a 2200-as akku mellé. Ez szerint egy kb 120-130g körüli motort simán elbírna, de annyira keveset eszik ez a konfig is, akárcsak a Corsair, hogy nincs szívem belepiszkálni amíg ez a motor bírja. Leszállásnál gyönyörűen és hosszan ki lehet lebegtetni..............egyszerűen ezt is imádom. Kevésbé kilassítható és kissé dugóhajlamos átesésnél, de szerintem az ~1100 gramm felszállósúlyhoz képes ez is szép.

Az örök habozó!

Oldal: 2 / 28 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve