Oldal: 1 / 16 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (152) összesen

Téma: Katana X-Lite 2.2M

Senior Member
    Hozzászólás
    102

Katana X-Lite 2.2M

Hali Mindenkinek!

Úgy gondolom eljött az idő, hogy megosszam veletek, nagyrészt saját magam által készített repülőm építési menetét!
    Mindjárt az elején hozzátenném, hogy a projekt kiinduló pontja vagy alapja, egy az "Amadeus" kollégától 2010 február környékén vásárolt Katana X-LITE törzs,félkész balszárny és lap profilú /nem biztos, hogy jól fogalmazok/ hátsó csillapítókból állt! Egyébként úgy tudom, hogy Ő is valakitől vásárolta ezt a félkész projektet, ha netán olvassa ezen topikot kérem jelentkezzen, hiszen remek törzset állított össze!
    Mivel iszonyatos építési tapasztalattal rendelkeztem már akkor /több depron ill.egy balsa trényer építésén voltam túl ;D/ úgy gondoltam egy kis átalakítással, magamévá teszek egy ilyen méretű madarat!
    Szisztematikusan, mindenféle logikus lépés nélkül a hátsó taktussal kezdtem:
    A képet az RcPilot.hu tárolja.
    Itt kell megjegyeznem, hogy ezen fórum ÉPÍTŐI iszonyatosan sok információval,tippel/bármilyen kontaktus nélkül!!!/ láttak el mindvégig, míg elkészült a gépem!!! :-* :-* :-*
    Folytatva az építést, elkészült egy oldalkormány:
    Igazából az építés során soha nem volt szempont, hogy mennyi súlyt takaríthatok meg itt vagy ott, kicsit gyengítem, vagy éppen más ragasztót vagy megoldást használva erősítem a gép egyes elemeit, inkább az építés lehetősége fogott meg már az elején és ez hajtott végig, hogy alkothassak,nem készen vásároljak!
    Korábban vettem új-szűz repülőt,egy 1.8m Black Horse Katanát, melyet több sikertelen leszállást követően mindig légcsavart törtem, végül teljesen porrá zúztam egy eltörött-rosszul rögzített tápkábel miatt. :-[ Azt a repülőmet nem is becsültem talán annyira, nem vigyáztam rá, mint erre a gépemre!
    Az építőanyag /balsa/ nagy részét, a kiváló Praktikerből vásároltam, ragasztóként aerofixet használtam a munka nagy részében.
    Mivel csak kis lépésenként haladt a munka, 2010 második felében kezdtem a szárnyakat összeállítani azoknak a terveknek alapján amiket a géphez kaptam.
    Lassan körvonalazódott a gép formája!

Senior Member
    Hozzászólás
    907

Re:Katana X-Lite 2.2M

Szia teebi75

Gratulálok szép munka.Én is ezt a gépezetet építgetem csak 1,6 m x 1,6 m változatban.
    üdv:Marci
    Fel a fejjel,semmi remény!l

Senior Member
    Hozzászólás
    102

Hali kmarci!
    Köszi, és kitartást az építéshez, mindegy hogy meddig is tartson, nincs annál pöpecebb érzés, mint amikor az elkészült géped felemelkedik és úgy siklik, mint ahogy a nagykönyvben meg van írva!

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    102

Szóval, következett a szárny! Újakat építettem, válogatott 3mm-es kemény balsából. Szintén aerofix volt a ragacs. A cseszter csövet is én készítettem, egyszerű festék bolti műgyanta és 48gr/nm üvegszövetböl. Természetesen 3 próbadarab elkészítése után a 4. lett a megfelelő méretű-vastagságú cső, így ez lett beépítve a szárnyakba.

Közben beszerzésre került az erőforrás, mely egy DLA-56 lett. : Ahogy meglett a motor, úgy gondoltam úgy teszek mint az alkoholosoknál szoktam, első indítás előtt teljes szétszerelés, mosás, tisztítás, átnézés azután döbbenet, hát a gány kínai a lehető legalacsonyabb minőségű hengert húzta a motoromra, olyan volt a henger fala, mint amikor homokszórás után az érdes felületet /ami tulajdonképpen tiszta zárvány/ némileg hónólnak azután gyorsan tolnak néhány mikron-nyi nikazilt és mehet, majd kezd vele valamit a magyar! >
    Modellező kollégám-munkatársam-jó barátom, akinek a segítségével tudtam az építéshez mindent beszerezni, körbejártuk a dolgot és mivel a motor a HK-tól jött, garival meg sem próbálkoztunk. A gyár, viszont annál készségesebb volt, nemszerény postaköltséggel,-persze fényképes bizonyítékok mellett-, küldött egy kifogástalan-új hengert!
    Na így már nem is lett olyan "ócsó" a moci!

Szépen sorba meglettek az alkatrészek, szervók, kábelek, csatlakozók fedélzeti elektronika stb...

Első alap esetben egy ilyen fedélzeti elektronika lett volna beépítve, APPME kolléga cuccaival, de később az akkuközösítőt, egy Jeti Max Beck 2D-re cseréltem/remélem nem sértettem meg APPME kollégát/ egészen egyszerű dolog miatt, megtetszett a mágneses feszkapcsoló!

Lassan összeállt a sárkány, nagyjából belőttem a súlypontot még fóliázás előtt, hogy később ne keljen súlyosan belenyúlni a kész repülőbe.

Senior Member Pistu logója
    Hozzászólás
    4.487

Gratula, ha hordanek kalapot megemelnem Kituno modellvalasztas

Had kerdezzem meg: az uccso kepen latok valamai erdekeset. Az ottan egy sajat keszitmenyu sulypontellenorzo allvany ami a gep alatt van???

Senior Member
    Hozzászólás
    102

Hali Pistu!
    Igen-igen jól látod, az egy sk. balanszer, 10-es rétegeltből, duplán erősítve, autó modellezésből maradt csapágyazott forgáspontokon, állítható szélességűre építve!
    Szerintem is jó választás, mindenkinek ajánlom a Katanát!

Senior Member
    Hozzászólás
    102

Elkészültek a szervó fészkek, a magasságiba alacsony profilú 6 kg-os BMS 705 MG BlueBird szervók kerültek, a csűrők szintén BlueBird, BMS 631 MG fémfogaskerekes szervók lettekbeépítve.És amikor minden a helyére került, összecsiszolódott, besimult, jöhetett a fóliázás! Néhány fotó, ennek folyamatáról:

Senior Member
    Hozzászólás
    102

További képek:

Senior Member
    Hozzászólás
    102

További képek:

Senior Member
    Hozzászólás