Oldal: 1 / 68 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (671) összesen

Téma: Multikopterek

Senior Member
    Hozzászólás
    2.732

Multikopterek

Idézet Aircamfilm eredeti hozzászólása
    Ne a mi dolgunk legyen az utómunka!

Kínlódunk eleget a veszedelmes repülésekkel az emberek feje felett!

Számítok a segítségedre a Hexakopter PID értékeivel kapcsolatban ! ( és másban is )

( vére egy igazi szakmai fórum őrizzük meg hogy az maradjon)
    Most töltök fel friss felvételt amit már elfogadhatónak tartok de kíváncsi leszek a gép frissítés után mit lehet kihozni belőle.
    PID egy különleges állatfajta. Kipróbáltam egy kapott filmes beállítást. Szélcsendben elképesztő amit muzsikál. Nincs remegés és durva mozdulat stb... Kézzel nem lehet olyan szépen vezérelni a gépet. Mintha a kran végén levő skorpio fejet látnám működni profi kezelőkkel. Ha valakinek mond valamit. A mozi filmes csapattól sok infót sikerült megtudnom és most próbálom az MK-s környezetre átültetni. Megtehető és már műxik a dolog de most a kamera mozgató szervó felbontásával akadt problémám. Nagyon durva az osztásközöknél.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.732

Re:Multikopterek

Tapasztalatom alapján nincs mindenre jó beállítás. Más beállítás kell szélcsendben és ha fúj a szél vagy kis helyen való repülésre. Feltéve ha komoly munkát végez vele az ember és nem öröm repkedésről van szó.
    És nem fotózásról van szó mert ott tök mindegy mert egy majom is nyomkodhatja a gombot alkalmas fényképezőgéppel 1000-ből 1000 kép sikerül tökéletesre. A Videón meg minden látszik.

A komoly légi-videózás (ebben az új fórumban erről is szó lehet) nagyon nagy feladat mindannyiunk számára.

A hobby felhasználók ne csüggedjenek, a jó játék öröme nem marad el. Nekünk azonban fájhat a fejünk, mert teljesíteni kell.

Az új fórum azonban ne csak erről szóljon. Sőt ez csak egy kis része legyen.

Ez a Fórum minden Quadro-Kopteres és nem Quadro-Kopteres hobbyfelhasználó értékes tudástára legyen. Osszuk meg egymással amit tudunk, amit meg nem tudunk azt kérdezzük meg azoktól akik tudják rá a választ .

Legyen végre egy igazán tartalmas Multi-Kopteres fórumunk!
    Goldstein Endre Modell Hungaria Ltd.

Idézet csillagvzs eredeti hozzászólása
    Tapasztalatom alapján nincs mindenre jó beállítás. Más beállítás kell szélcsendben és ha fúj a szél vagy kis helyen való repülésre. Feltéve ha komoly munkát végez vele az ember és nem öröm repkedésről van szó.
    És nem fotózásról van szó mert ott tök mindegy mert egy majom is nyomkodhatja a gombot alkalmas fényképezőgéppel 1000-ből 1000 kép sikerül tökéletesre. A Videón meg minden látszik.
    Készítsünk egy táblázatot. A táblázatba a tapasztalatok alapján jegyezzük be a PID értékeket szélcsendre vonatkozóan és szeles időre vonatkozóan lehetőleg konstans hasznos súly cipelését értelmezve.

1 Haxakopter
    2 Hexakopter XL
    3 Oktokopter
    4 Oktokopter XL

Sajnos ilyen táblázat még nem létezi

Senior Member
    Hely
    BP IV.
    Telefon
    06205638990
    Hozzászólás
    1.352

Hm...szerintem mindenki tudja miért nincsenek ilyen táblázatok.
    Egy profi beállítás szerintem a legnagyobb kincse a felhasználónak,amit nemhiszen,hogy közkincsé tesz.
    Biztos vagyok benne,hogy általános beállítások kerülnének be ebbe a táblázatba,ami kiindulópontnak tulajdonképpen nem rossz.

Szerintem
    Itt a HD...

Kimondtad a lényeget!

Sajnos a „nagy mesterek” féltve őrzött kincsei ezek a PID táblázatok

Ne csak a méregdrága Német Mikro-kopterekról beszélgessünk!

Készítsünk táblázatokat és hasznos bejegyzéseket mindenféle Multi-Rotoros Helikopterről!

Senior Member
    Hozzászólás
    331

Idézet Aircamfilm eredeti hozzászólása
    Sajnos ilyen táblázat még nem létezi
    És szerintem tuti táblázat az nem is lesz... Legalábbis kétlem, hogy sikerülne kétszer megépíteni ugyanazt a rendszert, úgy hogy minden fizikai paramétere egyezzen. Bár ~20éve tanultam a PID szabályozást, úgyhogy lehet, hogy rosszul emlékszem

Kiinduló állapotnak viszont talán elégséges lesz, de szerintem a cél még onnan is messze lesz egy-egy új építés esetén.
    Szilard<br />Pitts, Ultimate, SkyWalker, Aurora9

Ez így igaz.

Arra gondoltam, hogy vannak olcsóbb készen kapható Quadrokopterek és azok beállításai közel azonosak lehetnek?

Senior Member
    Hely
    BP IV.
    Telefon
    06205638990
    Hozzászólás
    1.352

Természetesen ezek a beállítások az alapjai egy szépen repülő kopternak.
    De ez még csak az első lépcső.
    Mikor felkerül a kamerastab a kamerával,akkor borul minden.

Lehet kezdeni előlről
    Itt a HD...

Oldal: 1 / 68 123451151 ... UtolsóUtolsó

A téma címkéi:

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve