Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (22) összesen

Téma: SOLARTEX

Senior Member Niky logója
    Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Elképesztő, nem is gondoltam hogy ilyen élénk színben is létezik... azt hittem mindegyik sápadt... fantasztikus! Amúgy ez a lakk, tuti benzin álló? Mert egy kicsit bonyolult lesz a gépemen a törzs festése, az eredeti proto 12 darab szerint!
    Balsa csiszolás, majd japánpapír borítás, lakkozás, polírozás, lakkozás, polírozás "szőrtelenítés", majd a festék és a lakk... ami eredetileg parketta lakk szerű volt... de nem tudom most mi lesz, nem tudom melyik a jó! A szárny lesz solartex tutira, gondoltam az oratexre is, de a solartex csodás anyag... ezt lehet kapni itthon is, vagy csak e-bay? (Mármint a lakk!)
    Az a jó ha csörtet a Charter, mert akkor tuti modellezek

Pilot-Rc Extra 260 73" 30DLE
    Robbe Pitts S1s 1,0m/0,96m ENYA 4,0ccm
    Robbe Charter 1,5m OS 7,5ccm
    BALSA USA Piper J3 Cub 3,0m MOKI 25,0ccm
    Plamenak F3A Shark 1,68m MOKI M-12LS 10,0ccm+Webra rezo
    Passer-X F5J-400 1,8m Elektromos
    Boxy-Spad 1,4m MDS 6,5ccm
    Graupner Trainer- 400 1,5m OS 7,5ccm

FB oldal:
    BALSA CAT /Repülőmodellezés-Aeromodelling/
    MMSZ-5269

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.268
    Ez a létező legjobb lakk típus (mármint a kétkomponensű lakkok)! Ezekkel vannak az autók is lefújva. Sajnos sehol nem kapható csak a Németeknél (az elsőt a Lidingertől vettem, csak közben az 500ml-es verziót már nem volt kapható, a kisebb 200mL-es meg nem gazdaságos).
    Ezt még a Kínaiak sem másolták le (sajnos)!
    Ez a kétkomponensű lakk egy nagyon különleges spray. Két palack van egybe építve (A és B komponens). Használat előtt jól fel kell rázni (min 1 percig), majd a tetején lévő piros gombot az aljára kell tolni és fejjel lefelé beütni (ekkor nyitod össze a két tartályt). Majd ismét min 1 percig rázni (összekeverni). Ez után 24h-án belül felhasználni ,mert utána a palackba is beleköt (ugye ez nem szárad, hanem köt)!!!
    Két réteg között 15 percet kell várni. A levegőn kicsit gyorsabban köt mint a palackban.
    Kötés után egy rendkívül ellenálló (benzinnek, savaknak, lúgoknak, UV sugárzásnak és karcolásoknak) réteget alkot. Nekem a Solartex-re azért kellett vagy 4-5 vékony réteg, hogy szép egyenletes fénye legyen.
    A rétegeket nagyon finom vékony szorrással kell felhordani, hogy ne tudjon megfolyni.
    Mivel, hogy egyszerre kell felhordani az egészre, a gép minden komponensét úgy kell felrögzíteni, hogy körbe tudd fújni. Erre készítettem egy "forgatható" befogást a motor helyére (egy vas cső+alu lap felfogatva a motor távtartóira ez pedig egy fa lapon keresztül a satuba). Így az egész törzset egybe be tudtam fújni körbe-körbe.
    A szárnyakat meg a zsanérokon keresztül fellógattam egy spagival a garázsba egyszerre, így azok is körbejárhatóak voltak.

Egyébként a gép teljes építési fázisképei itt láthatóak:
    http://file.emiter.hu/file/index.php...Spacewalker%2F

Sima kétkomponensű lakkokat itthon is kapni, de spray formában nem találtam csak külföldön. A "fazekas" verziót szokták autófényezőknél lefúvatni, de én szeretem ezt nem másokra bízni.

SOLARTEX-ből ezt és itt vettem:
    http://hobbyking.com/hobbyking/store...arehouse_.html
    A lakkozás kicsit sötétebbé és nagyon fényessé tette.

Utoljára módosítva: HC által : 2015-06-11 06:57

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Ez valami csodálatos lett, újra beleszerettem az anyagba, bár nem olcsó mulatság... megpróbálok valami lakkot is nézni hozzá, vagy ezt megrendelni... bár nem vagyok nagy e-bayes
    Elismerésem, és köszönöm a tájékoztatást... nagyon jó, mert így sokan olvashatják, és ezt a ritka bevonó anyagot is sokan megkedvelik, talán újra divatba jön!?
    Még egy kérdés, mért döntöttél emellett az anyag mellett, és nem oratex vagy pehely nejlon bár az teljesen más de a szövet kategóriát kimeríti... de kezelésre felvitelre nitrolakkal elég komoly munka, nekem most az egyik szárny azzal van borítva, majd festve!

Esetleg ez a minőségi színtelen akril vagyis nekem lakk, rendelkezhet olyan paraméterekkel mint amit linkeltél?

http://rchungary.unas.hu/spd/3055440...intelen-fenyes

Ez pont fekete, de ennek az alján is van egy szelep ahogy látom!

http://www.rcskorpion.pl/towar/1-554...t-ro-color-ro/
    Utoljára módosítva: Niky által : 2015-06-11 17:38

FB oldal:
    MMSZ-5269

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.268
    Hogy miért Solartex? Egy ekkora gépet (265cm) nem lehet nem textilliával bevonni. A forrás (HK) nálam eléggé bevált, ezért elsősorban itt kerestem megfelelő anyagot. Más szövetük nincs is (na meg más is ajánlotta ezt). Ki is akartam próbálni. Nem olcsó, de nagyon profi anyag!

Az elsőnek linkelt lakk (akril) nem megfelelő! Ez teljesen felejtős metilre és benzinre sem eléggé ellenálló!!!
    Csak 2K (kétkomponensűt) használj!!! Pl. a Very Well lakkok benzinállóak, de a metilre teljesen szétesnek (ezek sem 2k lakkok).
    A második már 2k, de nem lakk.

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Én azt hittem mind a kettő ugyan az csak az egyik színtelen a másik fekete 2 komponensű... nem kockáztatnék, metiles gépet festenék, és fontos lenne a tartósság Vajon a 2. képen lévő 2k festék nem igényel plusz lakkot, a felület kötése után !? vagy jó ha még tesz rá az ember lakkot? Festés, és lakk nélkül ha felrakom eredeti színben a solartexet, az probléma vagy ellenálló és nem szívja be az üzemanyagot!? Vagy mindenképpen fessem, és lakozzam a solartexes részt is?

FB oldal:
    MMSZ-5269

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.268
    A Solartex önmagában is megfelelő. Írják is, hogy benzinálló. Lakkal természetesen még ellenállóbb.
    Én két okból lakkoztam:
    1. a pluszba festett arany sima Very Well, a fehér csík meg Oracal öntapi. Ezeket fixálni kellett valahogy (2k a legjobb rá).
    2. az eredeti gép is fényes volt (ezt mintáztam). A Solartex meg ugye matt.

Ez a 1:1-es modell :

Spacewalker II.

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Gyönyörű az eredeti gép, megértem ha elragadott a megépítése iránti vágy Méltóképpen dicséri, a kezed munkáját a modell... valami eszméletlen csodás lett Köszönöm, a sok infót, hogy végre ez a topik is elindulhatott, és aki ezt az anyagot választaná... ne a sötétben tapogatózzon, legalább a kezdetekben

Még egy kérdés a 2k festékről... ha nem teszek rá 2k lakkot csak így ráfújom akkor önmagában is ellenáll mindennek vagy azért ajánlatos a lakk?

Köszönöm HC!

FB oldal:
    MMSZ-5269

Senior Member HC logója
    Hely
    Miskolc
    Telefon
    emailt írj!!!
    Hozzászólás
    5.268
    Köszi!
    Igen, a 2k festékek önmagukban is igen ellenállóak (de nem mindig fényesek).
    A lakk csak plusz védőréteget és fényt adna neki (de persze önmagában is remekül használhatóak).

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Köszönöm szépen

FB oldal:
    MMSZ-5269

Hely
    BUDAPEST
    Hozzászólás
    1.335
    Idézet HC eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Köszi!
    Igen, a 2k festékek önmagukban is igen ellenállóak (de nem mindig fényesek).
    A lakk csak plusz védőréteget és fényt adna neki (de persze önmagában is remekül használhatóak).
    Kedves HC!

Felvetodott meg néhány kérdés, ahogy a szovetezes lassan a "kapuba" ér
    A szarnyam feltorzios, és szeretném ha a torzioig (a fotartoig) piros lenne a szarnyam. Elsőnek a piros és a fehér solartex osszevasalasara gondoltam, de a biztos tapadashoz nagyobb atfedes kellene, és ronda is...
    Így maradt a fehér solartex festese! Mennyire lehetséges ez, és mennyire ereszti át a festéket a balsa torziora? Igényel plusz lakkot vagy elég a 2 k festék, amennyiben lehetséges a festes!?

Másik kérdésem, ami kissé elter a solartextol...
    A gép törzse nagyresz lapokból áll, ott nem balsa glettelek, hanem a jól bevalt, japanpapir, nitrolakk, majd kellő réteg után azt polírozó fel és arra kerül a festék! Milyen festéket ajánlasz ilyen celra?

Koszonom!

FB oldal: