Oldal: 1 / 422 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (4220) összesen

Téma: Raptorok

Senior Member mrsad logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.359

Raptorok

Sziasztok!

No, megtörtént a váltás (részben). Vettem a bátorságot, és megnyitottam a Raptoroknak ezt a topikot. Igaz, hogy országunkban 90%-ban Hirobokkal repkednek az emberek, ennek ellenére én a TT mellett tettem le a voksomat. Nem bántam meg, már az összeépítés során is meglepödve tapasztaltam, hogy mennyire korrekt és mechanikailag pontos, precíz egy masina ez. Készítettem egypár képet az összeszerelésröl, fel fogom tenni öket a netre.
    Addig is, ha valaki ilyen helin gondolkodik, akkor forduljon hozzám bizalommal, amennyire tudok, szívesen segítek.
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Raptorok

Szia mrsad,!

Először is gratula a gépedhez. Ezenkívül ha nem gond, (és tényleg ha nem gond) csinálnál néhány képet az imbolygótárcsáról és környékéről?
    Érdekelne hogy a TT, hogyan oldotta meg a dolgot, mert ahogy eddig én nézegettem néhány netes képet, nagyon hasonlít a Caliber 30-ashoz, ami jól jönne, ha alkatrész kellene.

Köszönettel és Üdvözlettel: vomitar
    VoMiTaR

Senior Member tech logója
    Hely
    Gyál
    Telefon
    +36 30 2106806
    Hozzászólás
    183

Raptorok

Szia!

Én is örömmel vettem ezt a tpicot, a repülő és autók után én is kacsingatok a helikopterezés felé. Krisz25 is vett már helit, ő is raptort, én se szeretnék nagyon lemaradni...
    Nézegettem az rcmodell.com -on, egy kiló most a 30-as raptor, indításnak biztos ez is megteszi....Tényleg, te mekkorát vettél?
    Szal, minden infó érdekel engem is. ÉS még ott van , hogy meg kell tanulnunk repülni vele...

üdv tech
    RS5,FG Hummer4wd-Baja4wd,leopard
    Savage flux,25,XB8-e,Wraith
    Serpent710,720,960
    Raptor60,Trex450
    TBS discovery, TBS gemini,phantom 4

Senior Member
    Hozzászólás
    156

Raptorok

Idézet tech eredeti hozzászólása
    Szia!

Én is örömmel vettem ezt a tpicot, a repülő és autók után én is kacsingatok a helikopterezés felé. Krisz25 is vett már helit, ő is raptort, én se szeretnék nagyon lemaradni...
    Nézegettem az rcmodell.com -on, egy kiló most a 30-as raptor, indításnak biztos ez is megteszi....Tényleg, te mekkorát vettél?
    Szal, minden infó érdekel engem is. ÉS még ott van , hogy meg kell tanulnunk repülni vele...

üdv tech

Sziasztok
    Szia Tech!!!!!!!!
    Mondtam hogy kuldok neked egyet szivesen
    Na de a viccet felreteve,en is nagyon orulok.
    Nagyon erdekelne masok tapasztalata ezzekkel a helikkel.
    Az en tapasztalataim roviden:
    Az elso benyomasom,na ebbol mi lesz
    Azutan kibontogattam a dobozokat,es beleneztem.Na meg mindig igy gondoltam
    De annyira precizen meg van csinalva az egesz,hogy az hihetetlen.
    Egyszeruen,nem tudtam abbahagyni az osszeszereleset.
    Viszont
    Van azert negativum is.
    A hasznalati utmutatoja,na az nagyon rosz.
    Legalabbis nekem a Raptor 90 SE verzio van,es ez a manual,elkepesztoen rosz.
    Bar az igaz hogy ez a heli nem pont azoknak az embereknek keszult,akik most kezdik a helizest :wink:
    De attol meg a rajzokon odahuzhattak volna a vonalat,hogy melyik csavar hova,melyik helyre megy.
    De hogy megegyet mondjak:
    Bar Chipichape kollega emlitette is mar,de a farokrotor hubjat rogzito csavar eltorik.
    En mar az epites alatt kicsereltem ezt a csvart szerencsere,de van megegy ilyen csavar.
    Megpedig a forotor mixing lever nevu alkatreszt rogzito csavar is ilyen.
    Ide gyarilag egy kissebb feju imbusz csavar jonne.
    Nekem rogton eltort.
    Az erdekes az volt hogy folraktam,es kb fel perc utan egyszeruen magatol lepattant a csavar feje.
    Na ennyi a negativum...egyenlore.
    Ha valakit erdekel,van mar egy par kep rola itt:
    http://www.heli.gportal.hu/
    Majd meg kuldok,epitesrol,es kesz allapotban is.
    Koszi
    Sziasztok
    Es nagyon varom en is a tapasztalatokat

Senior Member
    Hozzászólás
    156

90 Se

Es meg valami
    Itt lehet kicsit olvasni az epitesroles vannak szep kepek is:
    http://www.littlerotors.com/articles...0804/index.asp
    Ket oldal,a lap kozepen lehet tovabblepni
    Es itt is vannak kepek.:
    http://www.runryder.com/helicopter/t123141p1/

Az uriember JEFF SWARTZ a Hitch-Hiker nev alatt.Nagyon sokat segitett nekem.
    Jopar privat uzenetet valtottunk a helivel kapcsolatban,nagyon segitokesz,es azt hiszem ert is hozza picit :lol:
    Jo nezelodest annak aki meg nem latta.
    Sziasztok

Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.359

Raptorok

Sziasztok!

Örülök, hogy ilyen sokan "rámozdultatok" a raptorokra.
    Azt hittem, hogy "különcként" fogok tengödni, merthogy mindenki a Hirobo-val repked. Az a nagy igazság, hogy nyugati szomszédoknál sokkal több Raptor és XCell (na meg ThreeDee) repked, Hirobót nem láttam még repülni. És ezért alkatrészellátás is jól megoldott.
    Én egy 30-as V2-t néztem ki magamnak, és sokáig túrtam a netet, amire találtam egy németországi online kereskedöt, aki hajlandó volt utánvéttel szállítani, és ráadásul volt nála az ún. Sport-Kit is raktáron. Mivel nagyon szerettem volna saját magam összeépíteni a helit, ez egy fontos szempont volt számomra. A kit a hozzávaló golyóscsapágy (20db) kiegészítéssel egy hét alatt meg is érkezett.
    Apropó, alkatrész: a Schweighofernél 70 Euro körül van a 30-ashoz crash-kit, valami eszement rengeteg dolgot pakolnak ebbe a készletbe (hadd ne soroljam fel), viszont úgy vettem észre, hogy az 50-es Raptop-hoz mintha olcsóbbak lennének az alkatrészek, mint a 30-ashoz (lehet, hogy V1-es cuccok voltak)

Képeket rögvest teszek fel a netre, de ahogy Krisz25 is írta, annyira élvezetes a gép építése, hogy az elején elkezdtem fényképezni, aztán meg azon vettem észre magam, hogy készen vagyok, viszont egy csomó fázisról nem csináltam képeket. Viszont az imbolygóról és környékéröl csinálni fogok, ahogy Vomitar kérte.

Annyi a dilemmám, hogy szeretném lefesteni a gép kabinját, de akit kérdezem, az eddig (meglátván a kabint) mind azt mondta, hogy nem fog ezen tartósan megtapadni semmiféle festék. Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata?
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    423

Raptorok

Szia !

Festéssel kapcsolatban olvasd el Ramo (http://www.ramo.hu) oldalán a kabinfestés részt. Szerintem a kabin anyag nem nagyon különbözik a Hirobo-k anyagától.

Üdv:

P.
    Egyevósészúmos !

Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.359

Raptorok

Szia P306!

Köszi a tippet! Sokszor eltévedek Ramo oldalára, de nem emlékeztem erre a cikkre.
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.359

Raptorok

Szia vomitar!

Idézet vomitar eredeti hozzászólása

...ha nem gond, (és tényleg ha nem gond) csinálnál néhány képet az imbolygótárcsáról és környékéről?...
    Képek az imbolygó és környékéröl. Ha pontos méretek kellenek, akkor szólj, kiszerelem, lemérem. Annyit most is tudok, hogy a rotortengely 10mm-es (asszem régebben csak 8-as volt), nem tudom, a Caliber-é milyen vastag.

üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Raptorok

1000 köszi mrsad,,!!

Isten őrizz, nehogy kiszereld, már így is sokat segítettél és sok sikert az első felszálláshoz.

u.i. még 1x köszi
    VoMiTaR

Oldal: 1 / 422 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve