Oldal: 2 / 422 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (4220) összesen

Téma: Raptorok

Senior Member mrsad logója
    Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.359

Raptorok

Vomitar, nagyon szívesen!
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.359

Raptorok

Sziasztok!

Repül a Raptor, és mit ne mondjak.... Nagyon szépen! Az egyetlen gyenge pontja (eddig) a kipufogó. Darabokra esik, akár repülés közben is. A problémát höálló szilikon-tömítöanyaggal (autósboltból) lehet orvosolni, de szerintem csak ideig-óráig. Szóval ide valami egy darabból álló kipufogó kéne...

Egy egyszerü kérdésem lenne: miben különbözik mondjuk a 10%-os helis üzemanyag a szintén 10%-os repülös vagy autós naftától? Más a kenöolaj aránya?
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    420

Raptorok

Szia Mrsad!

Én is szeretnék a robbanosba belevágni. Kérdésem az lenne mennyire volt nehéz az elektromos után a robbanossal repülni? Jó lenne végre személyesen is találkozni, nagyon sok kérdésem lenne. Szhelyen vagy mostanában?

Üdv: Bedore

Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.359

Raptorok

Szia Bedore, örülök, hogy elökerültél!

Hogy mennyire nehéz az elektromos után a robbancsos? Sokkal stabilabb, precízebb, nyugodtabb, erösebb, stb... Abszolút nem nehezebb vezet(get)ni. Csak a majré volt nagyobb az elején, aztán a második tank után megnyugodtam. Annyira nyugis a gép, hogy csak biztatni tudlak arra, hogy vágj bele Te is :wink: Persze meglátszik a Robbe3D giró és a GY401+9253 közötti különbség is, de nagyon-nagyon!

Mostanában folyamatosan Szhelyen vagyok. Hetente minimum kétszer ki _kell_ jutnom a reptérre is, mert különben.... :twisted: :wink:

(a kipufogó még mindig egyben van!)
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.359

Raptorok

Hát hosszútávon ne építsen senki sem ezekre a több darabból összerakott kipufogókra! Mégiscsak szétesett újra. :cry: Nyomhatok bele höálló szilikonpasztát, minden repülés után újra meg kell húzni a csavarokat, a gép meg csupa trutyi...

Viszont nagyon jól repül! Annyi a bajom vele, hogy jobbra-balra (hossztengellyel párhuzamosan) nem egyformán akar repülni. Jobbra egy kis bedöntés elég, szépen elindul, és magasságvesztés nélkül egyenletesen halad. Megállás balra csüréssel. Oké. Indulás vissza, balra. Egyrészt nehezen indul el, de ha elindul, akkor folyamatosan gyorsulva veszít a magasságából. Pici jobbcsüréssel kordában lehet tartani, de állandóan kell a kollektívvel is korrigálni. Na, ezzel mit lehet kezdeni? Az Eco nem csinálja ezt.
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    423

Raptorok

Ha fém csavar és fémbe megy, akkor szét if fog jönni a rázkódástól. Csavarrögzítöt neki ! Ha nem akarod többé szétszedni, akkor pirosat (Loctite-ból), ha még szét akarod szedni, akkor kéket (szintén Loctite).

Üdv:

P.
    Egyevósészúmos !

Senior Member
    Hozzászólás
    420

Raptorok

Szia Mrsad!

Akkor, ha ráérsz jövő hét közepén találozhatnánk. Én elvileg fél 4ig dolgozom, néha kicsit tovább is. Te mikor szoktál kimenni repülni? És pontosan hova? (Ha jól tudom a reptér Söpte felé van).

Én is szivtam kipuffogóval, bár repülőn. Folyton meglazulatak a rögzitőcsavarok. Nekem a megoldás, ami bejött, hogy kicseréltem rezócsőre.

Üdv: Bedore

Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.359

Raptorok

P306, köszi az ötletet, kék Loctite-ot kapott, de nem bírja a höt a csavarrögzítö, sajnos. Utána adtam neki piros höálló szilikont, de ez sem segít, tovább tartott, de ugyanúgy szétesett. Úgyhogy asszem be kell invesztálnom egy szép Zimmerman durrantóba.

Bedore, naná, hogy ráérek, csak legyen jó az idöjárás is, kb. mint ma volt. Elfüstöltem 6 tanknyi naftát, meg is ült a füst rendesen a reptér felett, olyan tökéletes volt a szélcsend. Telefonszámot tudod, ha kimegyek, 6 óránál hamarabb nem megyek haza. Ha jössz, csörgess meg, elnavigállak...
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    156

Raptor

Sziasztok
    Mar tul vagyok a 2 dik repulesen is
    Mostmar picit batrabban fogom a taviranyitot a kezemben
    Azert amikor a rotorok felporognek,meg mindig elborzadok.
    Nagyon nagy am ez a gep :lol:
    Sajnos beteg voltam,es nem igazan tudtam a helivel foglalkozni,de most bepotolom.Ha az idojaras is engedi,akkor holnap is megyek egy par kort.
    Igazabol,semmi hibat nem tapasztaltam eddig.
    Gyonyoruen repul,(ne) ha en tudnam ugy iranyitani szepen
    De majd menni fog az is.
    Csak a motort a starter allig birja atforditani.
    De azert gondolom ez idovel konnyebben fog menni.
    Ha majd kopik a motor stb.
    Viszont jo etvagya van am par perc alatt kiurul az a nagy tank.
    Azt hiszem itt nem az alkatreszkoltseg lesz tobb,hanem a nitro.
    Na jelentkezem meg,kesobb,ha mar picit jobban tudok repulni vele
    Sziasztok

Hely
    Szombathely
    Telefon
    30 4421 121
    Hozzászólás
    2.359

Re: Raptor

Gratula, krisz25!

Idézet krisz25 eredeti hozzászólása
    Csak a motort a starter allig birja atforditani.
    De azert gondolom ez idovel konnyebben fog menni.
    Ha majd kopik a motor stb.
    Viszont jo etvagya van am par perc alatt kiurul az a nagy tank.
    Sziasztok
    Mennyi ideig megy egy tankkal? Nálam tiszta lebegésben 18-20 percig tart a tank, vízszintes repülésnél egy kicsivel tovább bírja. Nem lehet, hogy még nagyon dús keverékkel járatod? Talán a starter is ezért nem bírja átfordítani néha, mert megszívja magát a motor és tele van a henger üzemanyaggal... Hmmm?
    üdv, mrsad
    30 4421 121
    gerecs@chello.hu

Oldal: 2 / 422 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve