Oldal: 17 / 20 ElsőElső ... 71314151617181920 UtolsóUtolsó
Eredmény: 161 - 170 (192) összesen

Téma: szervók

Senior Member
    Hozzászólás
    698

Re:szervók

Sziasztok.

Írnátok pár sort a Blue Bird szervókról? Eddig nekem nem volt gond velük, de mivel nem repülök túl sokat, nincs nagy tapasztalatom.
    Konkrétan erre gondolok:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...17sec_52g.html

De érdekel az is, hogy összességében milyenek....esetleg melyik jó/rossz széria.
    Köszi előre is.

...vettem szerelhető szervó csatlakozót. Ti mivel szoktátok rányomni a kábelre? Ahogy nézem forrasztani nem kell/lehet, de olyan jól normál fogóval nem hiszem, hogy rá tudom nyomni a kábelre.

Üdv

Senior Member
    Hozzászólás
    2.235

komolyan mondom, kár erre reagálni...
    "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi fontossá a rózsádat"

Senior Member
    Hozzászólás
    698

Idézet DiamantTomi eredeti hozzászólása

Ez nekem szól? Gondolom nem.....

Azért még mindig várom a választ a kérdéseimre.
    Köszi előre is....

Senior Member Huszi logója
    Hely
    Kerepes-Szilasliget
    Hozzászólás
    1.123

Én használok BB BMS 621 DMG-HS digit szervókat több éve gond, vagy bármilyen hibajelenség nélkül, robbanós gépekben. Nekem beváltak. Vitorlázókban súlycsökkentés végett a standard szervók helyére használok szintén évek óta BB BMS 385DMAX digit szervókat, ezek is hibátlanul teljesítenek hosszú ideje. A műanyag fogaskerekes mini szervókban viszont könnyebben törnek a fogak és a szervó ház is, mint egy SG-90-es szervónál.
    PH Extra 260, Super Air, Formosa F3A, Formosa II, GWS Zero,

Senior Member Dumbo logója
    Hely
    Budapest XIV.,
    Hozzászólás
    500

Idézet JuniorII eredeti hozzászólása
    Idézet DiamantTomi eredeti hozzászólása

Ez nekem szól? Gondolom nem.....

Azért még mindig várom a választ a kérdéseimre.
    Köszi előre is....
    Hi,

talán vmi spéci krimpelő szerszámra gondolsz? Ennek hiányában a legjobb megoldás mégis csak a forrasztás. Egyforma hosszúságúra vágod a 3 kábelt. Nagyon röviden (1-2mm) lecsupaszítod. Előónozod. A csatit úgyszintén előónozod. Nagyon röviden tartsd rajta a pákát, h kihűlés után maradjon még benne vmennyi folyasztószer. A csati krimpelhető fülei közé illeszted a kábelt, és összeforrasztod őket. Ehhez 3 kéz kell(ene). A legjobb, ha ilyenkor vagy a kábelt vagy a csatit befogod egy satuba. Nekem van 25-ös (értsd: 25mm szélesek a pofái) satum. Íly módon egyik kezedben a páka, másikban a kábel (pl.). Akkora legyen a forrasztásod, h még be tudjad tolni a házba. Ha maradt elegendő hely, a füleket ráhajthatod a forrasztásra. Ha nem, le is csípheted oldalcsípővel. Amikor mind3 kész - ügyelve, h ki hová kerül - egyszerre betolod őket a házukba.
    Ilyen egyszerű. Érdemes 1-2 csatin gyakorolni és utána mehet élesben.
    Sok sikert!

Dumbo
    kisHülye: Hyperion Rare Bear Warbird
    Alien: mini DLG (AliExpress)

Senior Member
    Hozzászólás
    2.235

Nem neked szól.
    Amúgy szervócsatihoz: http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=109304.0
    "Az idő, amit a rózsádra vesztegettél: az teszi fontossá a rózsádat"

Senior Member
    Hozzászólás
    698

Sziasztok

Huszi!

Köszi a választ. Megnyugtató. Titkon reméltem, hogy ilyen választ fogok kapni...

Dumbo, DiamantTomi!

Igen, pont ilyen fogóra gondoltam, mert megnéztem egy gyári csatlakozót és ott a két hátsó fül szépen bele van fordítva a kábel belsejébe. Gondoltam ezt nem tudom rendesen sima kis fogóval megcsinálni.
    A forrasztástól azért tartottam kicsit mert nagyon kevés hely van a műanyag házban és ha nem csinálom meg tökéletesen akkor nem tudom beletolni a helyére. De hát mit veszthetek?? Forrasztok!! Max. kidobálok pár félresikerült darabot.

Köszi mindenkinek.

Kellemes ünnepeket!

Senior Member
    Telefon
    20/392-97-71
    Hozzászólás
    1.821

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy egy 20-25 kilós szervónak kb mennyi az áramfelvétele?
    Előre is köszi a segítséget!

üdv
    PIXI
    CEN GSR 5.0 BL
    CEN MAtrix TR Arena BL
    E-REVO 1/10 BL
    YAMA 1/5 buggy
    DJI Phantom 2 v2.0 + FPV
    Home Made Airboat

Senior Member Dumbo logója
    Hely
    Budapest XIV.,
    Hozzászólás
    500

Hi PIXI,

gondolom terhelés közben érdekelne az áramfelvétel azért, h méretezni tudjál BEC-et hozzá.
    Nos, az biztos, h több A-re számíts. Nagyon függ, h milyen gépet fogsz vele irányítani és azzal milyen durva manővereket végzel. Elöljáróban annyit megtehetsz, h méréseket végzel a földön, megjáratva a gépbe épített szervokat, h csak a lapátok mozgatásához milyen áramigény szükséges. A levegőben ennél csak több kellhet. Mivel ekkora szervo vszínű nagygépbe kell, inkább ne spórolj a BEC-en. El fogja bírni.

Üdv.
    Dumbo
    kisHülye: Hyperion Rare Bear Warbird
    Alien: mini DLG (AliExpress)

Senior Member
    Telefon
    20/392-97-71
    Hozzászólás
    1.821

Idézet Dumbo eredeti hozzászólása
    Hi PIXI,

gondolom terhelés közben érdekelne az áramfelvétel azért, h méretezni tudjál BEC-et hozzá.
    Nos, az biztos, h több A-re számíts. Nagyon függ, h milyen gépet fogsz vele irányítani és azzal milyen durva manővereket végzel. Elöljáróban annyit megtehetsz, h méréseket végzel a földön, megjáratva a gépbe épített szervokat, h csak a lapátok mozgatásához milyen áramigény szükséges. A levegőben ennél csak több kellhet. Mivel ekkora szervo vszínű nagygépbe kell, inkább ne spórolj a BEC-en. El fogja bírni.

Üdv.
    Dumbo
    Hali!

Nekem 1/5 autóba van a szervó, ugye a kormányhoz! Mivel most 5 cella NiMh az akkis, így nincs gond, de szeretnék bele LiPo-t tenni, de oda ugye sok a fesz, és nem kéne direktbe akár több mint 8 voltot adni az elektronikának!
    Mekkora BEC-et érdemes tenni bele? Gondolom a 3A az nem elég! Mondjuk ha elfüstöl, akkor ciki lehet a vevőre és szervókra nézve! Igaz van 5 amperes BEC is!
    Egyenlőre marad az NiMh, de már a végét járja az akku, úgyhogy csere lesz!

üdv
    PIXI
    CEN GSR 5.0 BL
    CEN MAtrix TR Arena BL
    E-REVO 1/10 BL
    YAMA 1/5 buggy
    DJI Phantom 2 v2.0 + FPV
    Home Made Airboat

Oldal: 17 / 20 ElsőElső ... 71314151617181920 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz