Oldal: 18 / 20 ElsőElső ... 814151617181920 UtolsóUtolsó
Eredmény: 171 - 180 (192) összesen

Téma: szervók

Senior Member
    Telefon
    20/392-97-71
    Hozzászólás
    1.821

Re:szervók

Basszus, most vettem észre, hogy repülős fórumba írtam! :-[ :-[ :-[
    A kereső adta ki, és nem is néztem mi a fő fórum!
    Bocs, de remélem nem gond, mert végül is témába vág itt is!
    CEN GSR 5.0 BL
    CEN MAtrix TR Arena BL
    E-REVO 1/10 BL
    YAMA 1/5 buggy
    DJI Phantom 2 v2.0 + FPV
    Home Made Airboat

Senior Member
    Hozzászólás
    698

Idézet Pixi eredeti hozzászólása
    Basszus, most vettem észre, hogy repülős fórumba írtam! :-[ :-[ :-[
    A kereső adta ki, és nem is néztem mi a fő fórum!
    Bocs, de remélem nem gond, mert végül is témába vág itt is!
    Helló

Keresd ki a www.servocity.com oldalon a szervód típusát. Ott látni fogod, hogy mennyit fogyaszt meg minden mást is amit lehet tudni egy szervóról.
    Mindegy miben van az a szervó... jó helyre írtál
    Üdv

Junior Member
    Hozzászólás
    13

Hahó Mindenkinek!

Tudom, hogy ez a téma nem igazán ide tartozik, de a power panel meg a szervók mégiscsak közel vannak egymáshoz.
    A lenti szöveget a "kiemelt modellboltok" topikjából másolom ide. Segíthetne valaki, hogy ílyenkor mi a teendő. Ezt az oldalt mégiscsak többen olvassátok.

Csabát két napja nem tudom elérni, a telefont nem veszi fel, nem hív vissza, néha foglalt a vonala, de utána sem veszi fel. Az árvíz többek szerint már rég levonult Pestről, így aztán végképp tanácstalan vagyok.
    Történt ugyanis, hogy tavasszal vettem a Zenn-től egy Aviojet panelt, amit csak most július elején építettem be a gépembe. Innentől már csak ismételni tudom valamely fenti sorstársamat. A panel hibás volt, az ötös csatorna kiosztására kötött szervó működtetésekor azonnal beindult a hibajelzés, vilogó fehér fény, villogó piros fény, akárcsak valami karácsonyfa fűzér. (a feleségem szerint, ha egy neonzöld jézuskát is tennétek a dobozba, egészen mutatós lenne a fán!) Gyújtás áramot pedig nem sikerült kicsiholni az 5/2-es kiosztásból.
    A panelt visszaküldtem, a hibáit elmondtam, két hétig szutykoltak vele, majd visszakaptam, hogy minden rendben van.
    A panelt beépítettem (másnap berepülés!!!), majd egy hirtelen idegösszeomlás történt. Ezt a fos panelt ugyanúgy kaptam vissza ahogy elküldtem. Ezután rengeteg telefonos próbálkozás (több telefonról is) és teljes kudarc.
    Én videót nem fogok küldeni a fejlesztőnek, mert ha a tisztelt villanyszerelő úr vette volna a fáradtságot és egy nyomorult szervóval leteszteli a tákolmányát, akkor ilyen szar munkát talán nem adott volna ki a kezéből.
    CSABA! Visszaküldöm a panelt, nem kell javítani.
    Tisztelettel kérem vissza a pénzemet!

Nagy László

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.871

Szia Laci!
    Egyetlen egy dolgot tudok tanácsolni!
    Fogyasztóvédelem!
    Az internetes vásárlásokra is ugyanolyan figyelmet, ha nem többet fordít a szervezet, bátran keresd fel őket!
    Sajnos nem az első ilyen esetről hallottam, hogy kuka a powerpanel.
    Nem értem Csabáékat, nem ez a helyes hozzáállás, így nehéz lesz piacon maradniuk.
    Még pár embert be lehet terelni a csőbe, aztán előbb utóbb jön a lincselés!

Bakesz
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Member
    Hely
    budapest
    Telefon
    +36204142371
    Hozzászólás
    24

Szia!
    Nekem is hasonlót produkált de a lenti idézetben szereplő leírás megoldotta a problémámat.

Ha felteszed a jumpert, akkor a rádiót be kell kapcsolnod, hogy a Panel bekapcsolásánál az 5. csatorna legyen alapállapotban, így nem ad hibajelzést A panel figyeli ekkor az 5. csatorna jelét és ezt veszi alaphelyzetnek. Erre azért van szükség, mert valaki tolja, valaki húzza a kapcsolókat, tehát a programozáskor nem lehet megadni egy fix végállás értéket, hanem a rendszer figyeli az alapállapotot. Az alapjelet néhány másodpercen belül meg kell kapnia a rendszernek. Ha nem kapcsolod be az adót, akkor a vevőd 1,5 ms-os középjelet ad ki, vagyis az elektronika hibát jelez, mert ez az érték egyik végállás közelében sincs.
    Üdv
    Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn!

Junior Member
    Hozzászólás
    13

Üdv Subidubi!

Amit mondasz az teljesen igaz, de csak a régebbi sorozatú panelekre érvényes. Amit vettem, az már egy továbbfejlesztett változat lenne, amiben nincs jumper. Az ötös csatorna értelmezéséhez össze kell rántani az ismerősöket. Az én értelmezésem szerint az 5/1-es kimenet szervó csatlakozó, az 5/2-es pedig egy sima két tűs táp csatlakozó.
    Egyébként jó lenne, ha jelentkezne néhány ember aki kedd óta látta a Csabát, vagy esetleg beszélt is vele. Az én telefonomat továbbra sem veszi fel. Remélem nics semmi baja, keze-lába sem tört el.
    Eddig nem hittem az ilyen-olyan vudus dolgokban, de most kezdek félni magamtól...
    Csaba, kérlek vedd fel a telefont és utána rendezzük el ezt a gagyi panel dolgot. Ha nem tudunk dűlőre jutni, kénytelen leszek Bakesz barátomra hallgatni, és mehetek a fogyasztóvédőkhöz.
    Az sem lehet kellemesebb mint a vudu.

Nagy László

Senior Member
    Hely
    Lengyeltóti
    Hozzászólás
    1.402

Vagy szólunk Nikolájnak. Eddig mindig megoldotta az ilyen jellegű problémáim.
    Volt egy zűrös ügyem egy biztosító társasággal pár éve. Egy évig szopattak. Aztán a Kárpát aljai rokonom ajánlotta a cimbijét.
    Egy héten belül utaltak, igaz egy 5 oldalas jogi garancia aláírása után. Mármint hogy nem mehetek semmilyen médiához.
    Kövi

Junior Member
    Hozzászólás
    13

Jöhet a doktor és a dolog köztünk marad.

Nagy László

Senior Member
    Hozzászólás
    312
    Sziasztok.Segítséget kérnék Spacewalker 2.1m gépbe Milyen Szervókat rakjak? Pontos neveket ha kérhetném. Előre is köszönöm.

Senior Member guelph logója
    Hely
    Mindig máshol
    Hozzászólás
    766
    Idézet Bund eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok.Segítséget kérnék Spacewalker 2.1m gépbe Milyen Szervókat rakjak? Pontos neveket ha kérhetném. Előre is köszönöm.
    Elég a 8KG-os mindehová.A pontos tipus csak pénz kérdése.

Oldal: 18 / 20 ElsőElső ... 814151617181920 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva