Oldal: 35 / 38 ElsőElső ... 253132333435363738 UtolsóUtolsó
Eredmény: 341 - 350 (379) összesen

Téma: Micro gépek minden mennyiségben.....

Senior Member Nemes2008 logója
    Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    855
    Kedves Biciklismajom!

Sfecóval kell egyetértenem szobába inkább quadkopter a nyerő!
    Hacsak nincs minimum 25-30 négyzetméteres szobád ahol minimum 3m a belmagasság és sehol semmi kiálló lelógó és egyéb akadály!
    Mert a leglassabb kisrepülők is minimum 2m/s sebességgel repülnek azaz ha 4m hosszú a szoba akkor is 2mp faltól falig... az meg igen karcsú!

Nekem ilyenem van és imádom!
    Szobába kültéren egyaránt nagyon vagány és eszméletlen jó móka!
    https://www.youtube.com/watch?v=L5e6yBhlDUk

Annyi hogy ha jót akarsz legalább 2 vagy több tartalék aksit is rendelsz hozzá mert kb 1 aksi 6-8perc repülés.
    Mire elkezdesz belejönni már le is merült.
    "A felhők fölött mindig kék az ég!"

Junior Member
    Hely
    Tokaj
    Hozzászólás
    6
    Igen ebben egyetértek a véleményetekkel,van is egy Cheerson CX 10 szobaszunyogom,amit néha kiengedek a szabadba is.Bár még csak ismerkedek az irányításával nagyon jó móka.Igen sajnos a microk ára elég horror kategória. Esetleg valami apró motor-szab.-vevő-akksi kombóra már lehetne gépet építeni.Szerintem egy sima 4 csatornás rádió megfelelne,az meg valahol még megvan.

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    855
    Kedves Biciklismajom!

Én támogatom az ötletet hogy légy kreatív és igazi modellező és magad építs repülőt!
    De azért azt tudnod kell hogy most csúnyán belenyúltál a lecsóba!
    Ugyanis a mikro gépek világa annyira más és "extrém" hogy sokaknak beletört már a bicskája!
    Amikor 20-30g-os gépekről beszélünk sajnos azok nem úgy működnek mint a többi és nem csak úgy gondolok egyet és építek magamnak kategóriát képviselik!
    Egyrészt ahogy mondod elég horror árakon vannak az igazán könnyű cuccok.
    Másrészt maga az építés is igen komoly szakértelmet igényel mert itt minden gramm minden milliméter és minden apró eltérés végzetes hiba lehet!

Magam is a mikrogépek szerelmese vagyok és gyakorlatilag 140g fölé nem nagyon megyek de inkább az 50-60g amiket szeretek!
    Most 2 projekten dolgozom... az egyik az előzőekben fejtegetett mikro autogiro de sajnos a motor vezetékem elszakadt úgyhogy tekercselhetem újra. És ez egy alig 4g-os motornál nem egy túl egyszerű művelet ezért ehhez még kell kis lelkierő.
    A másik egy ultralassú 2 fedelű amit kb 35-40gra terveztem és kb 2,5g/dm2 felületi terhelésre.
    Ez már a fejemben kész már csak el kellene kezdenem az építést.
    Aztán kiderül majd hogy a tervekből mit sikerül megvalósítani a gyakorlatban!

Szóval Én támogatom hogy magad építsd de azért akkor kösd föl a gatyót!
    Persze örömmel segítünk hogy ha ezt komolyan gondoltad!
    Nem akarlak összetörni teljesen mert ahogy kiveszem az írásodból még csak most kezdted ezt a gyönyörű hobbit de ha építeni akarsz saját gépet akkor nagyon sokat kell tanulni és az építést is el kell sajátítani.
    Alapoknak ezt szerintem olvasd át (jó párszor)
    http://cavalloni.hu/regi_oldal/2000_...leselmelet.htm
    Ugyan ez hagyományos modellekről szól (és inkább már a tervezésről) de valahol el kell kezdeni és ha ezek után is érdekel akkor örömmel segítünk neked mert mindig öröm ha egy új taggal bővül igen csekély számú körünk.

Jó tanulást és sok sikert kívánok!

Senior Member
    Hely
    Bojt
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.251

Junior Member
    Hely
    Tokaj
    Hozzászólás
    6
    Igen ilyesmi "egyszerű" kis repülőre gondoltam.

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    1.197
    Nekem csak az furcsa, hogy kint repteti. Egy ekkora gépet a legkisebb fuvallat is viszi, mint a falevelet. Amúgy meg 20 méter után mond meg, hogy egyáltalán merre áll a gép orra. Ezek itthon kint, csak naplemente előtt fél órával, és napfelkelte után fél órával reptethetők. mert csak akkor van szélcsend. Amúgy meg terembe jók. Ez meg csak látszatra egyszerű, de ugorj neki és csináld!

Hely
    Budapest IX.ker
    Hozzászólás
    855
    Hát nem tudom srácok!

Lehet hogy én bonyolítom túl a dolgokat de nekem ez a repcsi nagyon nem kerek!
    Több sebből is vérzik a dolog de mondom biztos csak én latom rosszul.
    Bár ez az EWD kérdés nekem igen fura meg a motor lehúzatást is megkérdőjelezem és akkor már a súlypontról említést sem merek tenni...
    Azért kíváncsi lennék hogy ha ez alapján a videó alapján valaki megépíti repülésre tudná e bírni...

Szerint SFeco is tudna mesélni hogy mennyire nem egyszerű repülésre bírni egy ilyen szerkezetet...

Senior Member
    Hozzászólás
    139
    Szevasztok!
    Két fontos elem a vevő és az adó, én nem láttam, hogy kiderült volna, hogy honnan származnak. A deltang vevői között van több is, ami kezel 2db DC motort és lehet programozni a motorok egymáshoz képest változó fordulatának mértékét, ami a kormányzást jelenti . Így készült a fecske is.
    http://www.deltang.co.uk/index.htm
    https://www.youtube.com/watch?v=-kTl19cFsRs

Senior Member
    Hely
    Bojt
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.251
    Nekem van 2 hasonló méretű gépem is, ( bolti) . Mindkettő nagyon szépen repül. Nem is szélbe valóak.

Senior Member
    Hozzászólás
    139
    Szevasztok!
    Tegnap végre sikerült az autogyrót megreptetnem. A talajról való felszállást erőltettem, nem sok sikerrel. A „körbeforgós” módszer jött be, megvolt a 15, de talán a30m is, sikerült egy fán landolnom, amit az egyik rotor bánt, egy rotorral kevés volt a felhajtóerő. Fenn volt a fejemen a kulcstartókamerás sapka, de ahogy szokott a jó résznél merült le.

Oldal: 35 / 38 ElsőElső ... 253132333435363738 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva