Oldal: 43 / 45 ElsőElső ... 3339404142434445 UtolsóUtolsó
Eredmény: 421 - 430 (443) összesen

Téma: Micro gépek minden mennyiségben.....

Junior Member
    Hely
    Tokaj
    Hozzászólás
    29
    Üdv. szeretnék véleményeket,segítséget kérni a linkelt gépről.Kitben rendeltem motorral.Szeretném kérdezni,hogy ehhez a motorhoz milyen szabályzót lehet beszerezni,esetleg honnan.Minden más megvan hozzá. Esetleg sima 30A kefés szab. jó lenne bele?

Köszi

https://www.banggood.com/Mini-Cessna...r_warehouse=CN

Senior Member StevieG logója
    Hely
    Szabolcs-Szatmár-Bereg megye
    Hozzászólás
    1.567
    Idézet biciklismajom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv. szeretnék véleményeket,segítséget kérni a linkelt gépről.Kitben rendeltem motorral.Szeretném kérdezni,hogy ehhez a motorhoz milyen szabályzót lehet beszerezni,esetleg honnan.Minden más megvan hozzá. Esetleg sima 30A kefés szab. jó lenne bele?

Köszi

https://www.banggood.com/Mini-Cessna...r_warehouse=CN
    Helló!

Gyanítom, hogy a 30A-es szabi súlya közel annyi, mint a komplett gép felszállósúlya!
    Szerintem sokkal kisebb szabályzót nézzél hozzá, a képek és leírás alapján az egy igen pici motor...
    Ha nem találsz hozzá olyan csöpp szabályzót, végső esetben én megpróbálnám pl. egy standard szervó vezérlőelektronikájával.
    Üdv: Stevie

Senior Member Lobo logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.300
    Nem véletlen az ajánlott vevő panel. azon minden szükséges rajta van.

Hely
    Hozzászólás
    1.567
    Idézet Lobo eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nem véletlen az ajánlott vevő panel. azon minden szükséges rajta van.
    Igazad van, azt nem is néztem...
    Kérdés, hogy a kollégának van-e DSM2/DSMX kompatibilis adója.
    Ha igen, akkor boldogság van, ez a tökéletes választás:
    https://www.banggood.com/2_4G-4CH-Mi...r_warehouse=CN

Senior Member attila67 logója
    Hozzászólás
    1.253
    Sziasztok!

Kérdezzétek Dodó Bá-t, azaz Pusztay Józsefet (ezzel a névvel fennt van a fórumon), az összes megjelent Bangood-os kis balsa repülőt megépítette, ő már kitapasztalta, hogy mi kell bele.

Üdv
    Attila
    Maxir, Mini Titan, MSH Protos + repülők, MX12 40 mhz+Assan 2,4 GHz, Spektrum DX9 2,4 GHz

Junior Member
    Hely
    Tokaj
    Hozzászólás
    29
    Köszönöm a segítséget.Sajna nincs olyan rádióm,és egyenlőre csak a régi fm 40 Mhz van.Sajna a pénzszűke most nagy úr.Még vagy 3 hónapig nem tudok venni távot.

Tehát ami van: a gép+motor,egy régi,de működő 4 csatis táv egy elég pici,könnyű vevővel,mikroszervók, elég kicsi,és könnyű Lipo akksi. Na ebből kéne építkezni.

Junior Member
    Hely
    Tokaj
    Hozzászólás
    29
    Idézet StevieG eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Helló!

Gyanítom, hogy a 30A-es szabi súlya közel annyi, mint a komplett gép felszállósúlya!
    Szerintem sokkal kisebb szabályzót nézzél hozzá, a képek és leírás alapján az egy igen pici motor...
    Ha nem találsz hozzá olyan csöpp szabályzót, végső esetben én megpróbálnám pl. egy standard szervó vezérlőelektronikájával.
    Üdv. ezt a szervó vezérlős témát kicsit bővebben ki tudnád fejteni? Lehet ez lenne a megoldás átmenetileg.

Hely
    Hozzászólás
    1.567
    Idézet biciklismajom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Üdv. ezt a szervó vezérlős témát kicsit bővebben ki tudnád fejteni? Lehet ez lenne a megoldás átmenetileg.
    Nagyon egyszerű: egy analóg szervó vezérlőpanele gyakorlatilag egy kis kefés szabályzó.
    Ha van olyan szervód, ami foghullásban szenved, de úgy gondolod, hogy az elektronikája még jó lehet, szedd szét!
    Találsz benne egy vezérlő panelt, egy motort és egy potmétert (ez általában a szervókar tengelyével van egybeépítve).
    Ha ezt így csupaszon (tehát kiszerelve, fogaskerekek nélkül) rádugod a vevőd egy csatornájára, akkor az adott csatornához tartozó kart ha mozgatod az adódon, akkor a kis moci annak megfelelően fog forogni. A normál repcsis szabályzóktól eltérően ez nem csak egy irányba forgatja a motort, hanem mindkettőbe! Tehát (normál esetben) kar középállásnál áll a moci, ha kitéríted egyik irányba, el kezd forogni az egyik irányba a kitéréssel arányos fordulatszámmal, ugyanaz történik, ha a másik irányba téríted a kart, csak ellenkező irányba forog.
    A panelen lévő potméterrel be tudod állítani, hogy adott kar állásnál ne forogjon a motor.
    Szerencsés esetben így be lehet állítani, hogy pl. teljesen lehúzott gáznál álljon a moci, ha feltolod, akkor pedig forogjon (a jó irányba), de igazából ezt én sose próbáltam. Elvileg működhet.

Arra még érdemes figyelni, hogy a kis repcsidben lévő motorhoz 1 cella lipót írnak, tehát egy cellával működnie kell a vevődnek is. Nem minden vevő működik ilyen alacsony feszültséggel (sőt, talán a szervó elektronikája sem), szóval ez megint csak a próba során fog kiderülni...

Valami ilyesmi:
    https://www.youtube.com/watch?v=hNEM7HC_Wic

A led helyén persze a kis moci kell legyen...

Sok sikert a kísérletezéshez!

Junior Member
    Hely
    Tokaj
    Hozzászólás
    29
    Kösz,erre nem is gondoltam,de kipróbálom,hátha.

Junior Member
    Hely
    Tokaj
    Hozzászólás
    29
    Vagy esetleg egy ilyen szett,szerintem jó lehet bele.Ez tuti működik 1 cellás kis LiPo akksival.

https://www.banggood.com/C05-Micro-P...r_warehouse=CN

Oldal: 43 / 45 ElsőElső ... 3339404142434445 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve