Oldal: 1 / 17 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (166) összesen

Téma: FPV Helikopterek , Quadcopterek

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

FPV Helikopterek , Quadcopterek

Sziasztok!

Nem akartam az FPV repülők támába belezavarni, és úgy láttam ilyen téma még nem indult FPV körben, pedig a neten van pár videó melyeken helikopterket irányítanak FPV módban. Magam részéről csak próbálkozom még a helikopter FPV-s irányításával, ami véleményem szerint nem olyan egyszerű mint a repülő, esetleg a quadcoptereké. Itt is nagy segítség lehet egy egyszerűbb OSD és a repülés stabilizátorok. Inkább csak másodpilótás FPV-t alkalmaztam, tehát más nézte a kijelzőt ;D, de ami késik nem múlik. Amennyiben van vélemény tapasztalat, vagy megvalósítási ötlet helikopter vagy quadcopter FPV témában irjunk, osszuk meg gondolatainkat.

Kedvcsinálónak jelenlegi nyers konfig:
    -CopterX450, 3680 KV brushless, Flysky th9x táv és vevő
    -Flymentor 3d stabilizátor
    - 200 mw Video TX, 1/4 -es V antenna (IB crazy alapján, házilag)
    - 2200mah akku a helinek, 480 mah akku a videónak
    - 540 Tvl sony CCD kamera

FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Re:FPV Helikopterek , Quadcopterek

Egy kis másodpilotás FPV video a CopterX ből nézve. Elnézésté nem éppen HD minőség, de már uton van....
    http://img62.imageshack.us/img62/5751/72844429.mp4
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.751

Nekem az 5 perces fpv vette el a kedvemet.
    Amúgy nagyon tetszik
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt.

Senior Member
    Hozzászólás
    186

Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása
    Amennyiben van vélemény tapasztalat, vagy megvalósítási ötlet helikopter vagy quadcopter FPV témában irjunk, osszuk meg gondolatainkat.
    Szia,

Este szívesen töltök fel képeket a konfigomról ide (600-as), viszont ami rögtön szemet szúrt, hogy ezekkel a hab dolgokkal érdemes vigyázni a talpán, mert nekem az optima 6-os vevőnek úgy betakart hogy bizonyos szögekből már 5 méterről sem volt vele irányítás. (Más 2.4-es távot nem próbáltam), viszont amint levettem őket minden helyre állt. Fogalmam sincs miből van, de kiválóan árnyékolt

K.

Senior Member
    Hozzászólás
    186

Szia,

Nézőpont kérdése. Elsőre én is kevésnek találtam, de mivel FPV-ben a repülési stílusból adódóan kb fele annyit fogyaszt a heli mint egyébként(nyugodtan lehet csökkenteni a fordulatot, pont nem számít, hogy mennyire gyors a reakciója. Teljesen lenyugtatva egy 600-as is veszett gyors tud lenni 1600-as rotorfordulaton, ha csak kamera képet látsz ), kicsit azért több mint 5 perc, másrészt meg nem kell ilyenek miatt aggódni, hogy csak 1-km-t tud a táv/video és nem 11-et. ) Máris spóroltál az LRS-en 1 törésnyi költséget Cserébe viszont ki kell találni az antenna elhelyezéseket nagyon, mert egyrészt nagyobb áramok jönnek mennek mint 1 repcsiben, másrészt meg igen erősen tudja árnyékolni a rengeteg fém/karbon saját magát. A képeken látható antenna a farkon kb az egyetlen járható megoldás. Egyébként csak ajánlani tudom, iszonyatosan élvezetes...

K.

Idézet njozsef eredeti hozzászólása
    Nekem az 5 perces fpv vette el a kedvemet.
    Amúgy nagyon tetszik

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Szia!

Jó lenne néhány kép a konfigodról. Ez csak ugye egy 450-es heli, kissé limitált a teherbírása, de így flymentorral még teherrel is könnyebb irányítani. Egyébként nem hab hanem valamilyen puhább gumi darab amibe az egyik brushlesst csomagolták.

Elkészült Feiyu X4-es quadcopterem is. Megpróbálom őt is FPV-el szerelni, egyenlőre OSD nélkül, de lehet átteszem az AP117-et a gliderről. A kamera is kérdéses: vagy egy car black box 720p "HD" kamera lesz rajta ami occó kínai de van kijelzője, vagy egy Fatshark HD1.
    demo kép, de ilyen lett nekem is:
    Fel kell szerelnem még védőkerettel is.

Idézet krisone eredeti hozzászólása
    Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása
    Amennyiben van vélemény tapasztalat, vagy megvalósítási ötlet helikopter vagy quadcopter FPV témában irjunk, osszuk meg gondolatainkat.
    Szia,

Este szívesen töltök fel képeket a konfigomról ide (600-as), viszont ami rögtön szemet szúrt, hogy ezekkel a hab dolgokkal érdemes vigyázni a talpán, mert nekem az optima 6-os vevőnek úgy betakart hogy bizonyos szögekből már 5 méterről sem volt vele irányítás. (Más 2.4-es távot nem próbáltam), viszont amint levettem őket minden helyre állt. Fogalmam sincs miből van, de kiválóan árnyékolt

K.
    FPV forever

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Valami ilyesmi lenne a cél, de szeretném az autós blackbox HD kamerát első FPV és rögzítővé is tenni:

FPV forever

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Elkészült az Feiyu Tech X4 quadcopter FPV verziója.
    A kamera a HD kamerák témában is említett autós Black Box camera, mely nek AV kimenet kapott egy servo csatit, így megy a video TX be a jel. Az eredeti lencsét kicseréltem egy 3.8mm hobbyking kamera lencsére tesztelésként. Egyenlőre saját akksijáról üzemel a kamera. Videó adó 200mw, ugyanaza mit a helikopteren is használtam lásd fent fotók CopterX.

FPV forever

Sziasztok,

par napja atszereltem a gyakorlo quadomat fpv-re es sikerult is tesztelni. A konfig:

HK Q450 vaz
    HK KK2.0 FC
    HK Turnigy Aerodrive SK3 - 2822-1275 motorok
    HK 10A (261000002) szabalyzok Simonk fw-el
    HK GWS 8x4 nylon propellerek
    HK 2200mAh 3s lipo
    HK Turnigy 9x Frsky
    HK 5.8g 200mW TX
    690TVL UWDR tengeri farkas kamera
    HK Fatshark Base szemuveg
    AUW 840g

Repido meg nem tesztelve, ugy 8-9 perc korul.

Tegnap este es ma reggel is voltam kint repulni vele. Egesz jol ment, sajnos a kep 200m utan kezd hangyasodni.
    Ugy hiszem a Spironet antennakkal amiket rendeltem meg plusz par szaz meter utan is jo minosegu kepet kapok majd.
    Ahogy megjon a csomag lesz masik kabelem is a vevohoz igy fel is fogom majd jatszani a repuleseket.

Ami kisse furcsa nekem hogy a felbontas eleg gyengecske, persze latni mindent de picit jobbat vartam. Ami meg nagyon szokatlan az az hogy eltalaljam mikor van szintben a quad, mert nem hasznalok autolevel-t a KK2.0-val. De az elmeny k...@ra jo!! Foleg a fold kozeli gyors atrepulesek ;D

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162

Akkor itt az én FPV quadom.
    Elég tákolmány kinézete van jelenleg, de szinte minden repülés előtt módosítok valamit, hogy jobb, és jobb legyen.

Qudframe.com 450-es váz
    Multiwii 2.1 multiwii cyrus se + GPS FC
    KDA20-28M (1050KV) motorok
    HK 12A szabalyzok Simonk fw-el
    HK 8x4,7 "gumi" propellerek
    Turnigy 2200mAh 3s lipo
    850mAh 2s lipo videó aksi
    Turnigy ER9x + Frsky
    HK 5.8g 400mW TX
    FatShark VS -HD1 kamera

Repidőm 8.5 perc. Szinte mindig

A vázat tudom ajánlani minden kezdőnek, mert elpusztíthatatlan. Esett már le 30 méterről, karral előre, kissességi fordulatokat vetve, és a macska is megrágta, de még mindig repül
    Van egy olyan érzésem, hogy az okozott sérülésektől van a sok remegésem, de azért még küzdök ellene
    Szelet nagyon nem szereti, de szélcsendben úgy lebeg egy helyben mintha NAZA Gps tartaná ott

FPV nélkül:

És FPV-vel jelenleg:

Oldal: 1 / 17 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve