Oldal: 3 / 17 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (166) összesen

Téma: FPV Helikopterek , Quadcopterek

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Re:FPV Helikopterek , Quadcopterek

Sziasztok!

Szerintetek a C4s -nek csak az osd funkcióit használva alkalmazható e quadcopteren. Pulsarxp ha jól tudom már tesztelte . Van tapasztalat írjátok meg lécci, mivel tervezek egy második c4s -t is beszerezni, viszont nem szeretnék még a quad-hoz is külön osd -t venni, csak valami nagyon occót max, de ha műxik a c4s. vagyis tudja mérni a magasságot , home távolságot, és irányt meg sebességet akkor az is jó lennel
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Kiprobaltam tegnap a mezon a gepet, az OSD aranylag jol teljesit, a magassagot sajnos nem jol jelzi ki de sz@r helyre rektam a gps-t, atrakom egy magasabb pontra majd. Valamiert sokkal konnyebb igy repulnom, foleg a bedoleseknel, forgasoknal vettem eszre hogy jobban kezelem a gepet.

A Spironet antennak ma megjottek (rettento picik! ) de leghamarabb csak holnap tudom kiprobalni oket mert ma pialni megyunk > Pedig mar nagyon varom!

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

? :

[quo :te author=Ltomi78 link=topic=96602.msg1473240#msg1473240 date=1348469899]
    Sziasztok!

Szerintetek a C4s -nek csak az osd funkcióit használva alkalmazható e quadcopteren. Pulsarxp ha jól tudom már tesztelte . Van tapasztalat írjátok meg lécci, mivel tervezek egy második c4s -t is beszerezni, viszont nem szeretnék még a quad-hoz is külön osd -t venni, csak valami nagyon occót max, de ha műxik a c4s. vagyis tudja mérni a magasságot , home távolságot, és irányt meg sebességet akkor az is jó lennel
    [/quote]
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162

Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása
    Sziasztok!

igen, mutatott mindent szépen, csak nyivákol, hogy nincs rá dugva semmilyen kormány eszköz

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

hmm..okés.
    azon ne múljék, van 4 szervom azt tekergetheti :P, de manuában is jelezz??

Idézet pulsarxp eredeti hozzászólása
    Sziasztok!

igen, mutatott mindent szépen, csak nyivákol, hogy nincs rá dugva semmilyen kormány eszköz
    FPV forever

Senior Member pulsarxp logója
    Hely
    Budapest XXI, Monor
    Hozzászólás
    5.162

hmm..okés.
    azon ne múljék, van 4 szervom azt tekergetheti :P, de manuában is jelezz??

Idézet pulsarxp eredeti hozzászólása
    Sziasztok!

felül kiírta, de vagy idővel, vagy manuálba (már nem emlékszem) de eltűnt

Megvolt az uj antennak tesztje tegnap:
    http://www.youtube.com/watch?v=-uC_c97B5P0
    http://www.youtube.com/watch?v=9hIQWiOJI5Q

Probaltam kulonbozo kombinaciokban felrakni az antennakat, a legjobban az valt be amikor a negylevelu van az adon es a haromlevelu a vevon.
    300m tavolsagig biztonsagos, jo kep van foldkozelben (1-3m). Ennel messzebbre nem mentem egyelore, a jobb eredmenyhez az antennat at kene forditanom hogy lefele nezzen, igy amikor nagy magassagban van akkor se legyen kitakaras a vaz vagy az aksi miatt. Sotet volt, este volt igy mar nem vagtam bele.
    Az LC filter hianya erosen meglatszik a kepen, szerintem ezert ennyire szemcses.
    Az OSD teszi a dolgat, sajnos a magassag kijelzese kuka, a tobbi ertek hasznalhato.
    A PID ertekekkel meg lehetne szorakozni, gyors lefele jovetnel razkozdik a gep de nemsokara ugyis cserelem a vazat igy ebbe mar nem olok energiat.

Az antennak egyertelmuen megertek az arukat, a hatotavom a tobbszorosere nott a jelenlegi 200mW (mar ha tud ennyit) 5.8g adoval. Kivancsi lennek mit tudnanak egy 600mW-os neadj' isten 1W-os adoval ;D

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Hamarosan ráteszem a quadra az 1.2w-ost
    http://www.securitycamera2000.com/pr...eiver-FPV.html

nekem még nincs viszont jó antennám és osd egyenlőre a c4s-t terveztem vagy anélkül.

Idézet icahone eredeti hozzászólása
    Megvolt az uj antennak tesztje tegnap:
    http://www.youtube.com/watch?v=-uC_c97B5P0
    http://www.youtube.com/watch?v=9hIQWiOJI5Q

Probaltam kulonbozo kombinaciokban felrakni az antennakat, a legjobban az valt be amikor a negylevelu van az adon es a haromlevelu a vevon.
    300m tavolsagig biztonsagos, jo kep van foldkozelben (1-3m). Ennel messzebbre nem mentem egyelore, a jobb eredmenyhez az antennat at kene forditanom hogy lefele nezzen, igy amikor nagy magassagban van akkor se legyen kitakaras a vaz vagy az aksi miatt. Sotet volt, este volt igy mar nem vagtam bele.
    Az LC filter hianya erosen meglatszik a kepen, szerintem ezert ennyire szemcses.
    Az OSD teszi a dolgat, sajnos a magassag kijelzese kuka, a tobbi ertek hasznalhato.
    A PID ertekekkel meg lehetne szorakozni, gyors lefele jovetnel razkozdik a gep de nemsokara ugyis cserelem a vazat igy ebbe mar nem olok energiat.

Az antennak egyertelmuen megertek az arukat, a hatotavom a tobbszorosere nott a jelenlegi 200mW (mar ha tud ennyit) 5.8g adoval. Kivancsi lennek mit tudnanak egy 600mW-os neadj' isten 1W-os adoval ;D
    FPV forever

nekem még nincs viszont jó antennám és osd egyenlőre a c4s-t terveztem vagy anélkül.
    Nem fogja nagyon elnyomni a vezerles jelet? ertem en hogy teljesen mas frekvencia de mintha olvastam volna hogy ha tul eros a videoado akkor fuggetlenul a frekvenciatol elnyom minden mast, foleg ha tul kozel van az rc vevohoz. Egy repulogepen ez nem lenne gond de egy quadon nem tul sok hely van pakolgatni.

Kivancsi leszek erre mert ha nalad bevalik akkor beruhazok en is egyre, nem is a nagy hatotav miatt hanem hogy alacsonyan repulve, esetleg akadalyok mogott is legyen meg jelem.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Jó kérdés. Ez majd a teszt során kiderül.
    Két 2.4-es rendszerem van, egy akár boosterrel támogatható Assan és nagy érzékenységű vevő, ezzel 6km ig eljutok 1 w lawmate zavarás mellett repcsin (kb 50 -55 cm re van az rc vevőtől a videó adó).
    A másik maga flysky th9x vagyis sima turnigy 9x 2.4 -es modul és vevő ami 1km-t tud, magában, videó csak 900mhz -essel próbáltam helin, kb 25 cm -re volt adó és vevő. A videó ott 200 mw volt de csak max 80 méterig mentem

A quadon a bukócsövek miatt ki tudom tenni akár 35 cm-re a vevőtől az 5.8-as adót, de előbb szeretném egymás mellett tesztelni őket. Remélem az rc vevőt nem nyírja ki az 5.8 1.2W-ja. ????
    Ha nem válik be az 5.8 ...akkor ott lesz egy 500 és 250mw-os 1.2-es rendszer, brutál low pass szűrővel ami szintén jó volt a repcsin 4-5km-re. Hát azért remélem a quadhoz szükséges max 300 -350 méterre elég lesz valamelyik. :

Idézet icahone eredeti hozzászólása

Nem fogja nagyon elnyomni a vezerles jelet? ertem en hogy teljesen mas frekvencia de mintha olvastam volna hogy ha tul eros a videoado akkor fuggetlenul a frekvenciatol elnyom minden mast, foleg ha tul kozel van az rc vevohoz. Egy repulogepen ez nem lenne gond de egy quadon nem tul sok hely van pakolgatni.

Kivancsi leszek erre mert ha nalad bevalik akkor beruhazok en is egyre, nem is a nagy hatotav miatt hanem hogy alacsonyan repulve, esetleg akadalyok mogott is legyen meg jelem.
    FPV forever

Oldal: 3 / 17 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva