Oldal: 67 / 67 ElsőElső ... 17576364656667
Eredmény: 661 - 665 (665) összesen

Téma: Ground Control Station (GCS) ötletek, megoldások

Senior Member
    Hozzászólás
    262
    Idézet csomy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rettentő keveset repülök. Vettem egy Maestro szervó kártyát, de a kezdeti tesztek után eltettem a fiókba. Gondom van a megfelelő forgató mechanika építésével.
    Jegelve van a dolog.
    Mármint mechanikailag vagy a megfelelő forgatószervo nincs meg?
    Csak hogy mire készüljek? Azt hiszem nekemis alaposan körbe kell járnom a témát mielött beleugrok!
    Amugy a kártya és az MP kommunikált? mert azt is sok helyen olvasom hogy nem ugy jön össze!

De aggodalomra ad okot hogy nagyon kevés az irodalom rola, és tulajdon képpen egy dokumentált teljes építés sincsen

Tapatalkkal küldve az én SM-G903F eszközömről

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.321
    Ez így van. Teljesen magadra vagy utalva. Az enyém ment az asztalon, de van egy működő Maestro konfig Budaörs környékén, ha eljönnél.
    Nekem a kielégítő mechanika megépítésének kihívása volt sok. Lehet hogy túlgondoltam a dolgot...

Senior Member
    Hozzászólás
    227
    Quanum szemcsi átépítve egy mobil tripoddal ground stationnek. Első GS-nek megteszi.

Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről

Senior Member
    Hozzászólás
    262
    Hogy egy kis élet is legyen itt! Nem vagyok egy Kecsáp profi ugyhogy kéretik nem röhögni!

Valami ilyesmit tervezek egy 9XR-hez.. Még a "tálcarész"alá 8 az adó mellé kerülni fog mindkét oldalra egy egy rekesz akkupakknak. Hogy a monitor és a video RX tápellátása megoldott legyen.
    Kell egy prototipust is építsek hogy az adómodul kivágásának a pontos helyét is ki tudjam silavizálni!
    pult1.PNG

pult2.PNG

pult3.PNG

pult4.PNG

Senior Member
    Hozzászólás
    365
    WifiBroadcast digitális HD videó átvitelhez készült az új GS-em. Az antenna megoldás változni fog, egyelőre botantennákkal próbálom ki. Minden a 2,4GHz-es WifiBroadcast átvitellel megy, videó, telemetria, Rc távirányítás. A rádió nem ad, USB Jostick módban csatlakozik a Raspberry Pi-re.

A részegységek:
    - Pi3B
    - TL-WN722 Wifi adapterek (később Ubiquiti Wifisatation-re cserélem a nagyobb teljesítmény és patch antennák miatt)
    - Lilliput A7S monitor hdmi csatlakozással
    - ezcap hdmi felvevő
    - marad szabad hdmi egy szemüvegnek is (Avegant)
    - FrSky 7S rádió joystick módban
    - 3s 13,6 Ah Liion akku
    - 2 db 5V 3A kapcsoló üzemű stab, külön a Pi-nek és a felvevőnek, a monitor 12V-os és közvetlenül az akkuról megy

A tartó rész, a Pi doboza, a stabok doboza stb. 3d nyomtatással készült PETG-ből (ez nem lágyul ki a napon mint a PLA).

gs2.jpggs1.jpg
    Utoljára módosítva: mmormota által : 2018-08-25 23:58

Oldal: 67 / 67 ElsőElső ... 17576364656667

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve