Oldal: 1 / 29 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (290) összesen

Téma: Unicat U500 DRV63 építése

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

Unicat U500 DRV63 építése

Sziasztok!

Úgy gondoltam egy ilyen téma mindig adhat ötleteket illetve segítséget az olyan modellezőknek, akik szeretnének valami egyedit építeni, kicsit különcködni, kicsit kilógni a sorból.
    Egy éve RC autózok, boldog tulaja voltam egy Axial AX10-nek, de hamar ráuntam és megépítettem az első módosított autómat.

Most értem el arra a szintre, hogy bele merjek vágni valami még komolyabb, még élethűbb autóba, az amerikai Unicat cég egyik expedíciós autójára esett a választásom, ezen belül is egy Mercedes-Benz Unimog U500 alvázra épített 6x6-os gép fogott meg, amely alant látható.

A méretarány 1:11, ennek megfelelő méretezést és rajzokat készítettem a legyártandó alkatrészekről. Triál autót építek, könnyebb
    terepre és nem szeretném úgy nyúzni mint egy bolti Honcho-t, viszont kompromisszumra törekszem a külső és a használhatóság terén. Ez majd a későbbiekben megmutatkozik, példának okáért ragaszkodom híd mögötti kormányzáshoz, ami az élethűség rovására fog menni. (akinek Axial-ja van tudja hogy állnak a kormányzott kerekek alapból…). Nem makettet készítek egy teljes értékű autót szeretnék összehozni, amellyel bátran bemehetek a gallyak közé, üljön fel a köveken, de azért jól mutasson a képeken 8)

Kezdjünk is bele

Tatra T813 8x8 TP + PT50N trailer
    Unicat U500 6x6 expedition vehicle
    Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

Re:Unicat U500 DRV63 építése

1.

A meglévő Axial autóm alkatrészei tökéletesek lesznek, ezeket a jól ismert külföldi oldalakról beszerzett alkatrészekkel egészítem ki,
    az alábbi plusz tételekre mindenképpen szükség van egy 3 tengelyes autó megépítéséhez:

1db komplett híd (AX10 locked axle set AX30488)
    1db hídburkolat (solid axle set AX80003
    2db golyóscsapágy (bearing 5x11x4mm AX1221)
    1db differenciál bemeneti tengely (input shaft 5X28MM (2db) AX30405)
    1db tűgörgő (Pin 2.0X10MM (6db) AX30163)
    1db 2.5mm clips (E2.5 E-Clip (10db) AX1393)
    1db bevel gear set (bevel gear set AX30392)
    1 vödör M3 csavar és anya
    1 pár felni
    1 pár gumi

És legnagyobb örömömre már meg is érkezett az első csomag alig egy hét alatt, az alábbi apróságokkal a felsorolásból:

Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hozzászólás
    3.731

Lényegében 6x6-os Unimog ! Hmmm... fincsi!

A felépítményt milyenre tervezed? A képen látható dobozosra?
    RC makettező

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

Idézet BaluGTV eredeti hozzászólása
    Lényegében 6x6-os Unimog ! Hmmm... fincsi!

A felépítményt milyenre tervezed? A képen látható dobozosra?
    Szia

Ugyanolyan dobozt és ugyanolyan festést szeretnék mint ami a képen van. 1-es és 2-es müanyag lemez, mivel nincsenek hajlítások nem kell rétegelni, súlya sem lesz vészes - de ezt majd kitapasztalom
    Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

2.

Jóreggelt

Tegnap azt a fülest kaptam, hogy délutánra megérkezik a 3. tengely, a lökhárítóra a lámpasor, 2 pár gumi (még 1 párért köszönet BaluGTV-nek) szóval ideje szétborítani a donorautómat.. Húztam-halasztottam a dolgot, de eljött az ideje alapos takarítás vár rám és mire végzek itt lesz minden cucc. Itt élek a lehetőséggel hogy megmutassam mi is az ami mindig a kezem ügyében van ha autóépítésről van szó: egy profi kétoldalas ragasztószallag, ugyanilyen pillanatragasztó és a menetrögzítő.

Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

3.

Amíg a 3. hídra várok, összeállítottam a középső tengelyt, ehhez már minden a rendelkezésemre áll. Ugye ezen a hídon "keresztül" kell meghajtani a 3. tengelyt.

(Egy érdekesség: a "gyári" Unimog U500 6x6 alvázak úgy vannak megépítve, hogy a 3. tengely hidraulikusan hajtott, ehhez a pumpát a középső tengely hajtja, és ez a hidraulikus hajtómű egy kardánon át hajt egy original hidat. wtf??)

Jelzem ezt a modellen nem vagyok hajlandó reprodukálni
    Marad a kardán, ide megfelel egy jó rövid, pl olyan amit Imrus barátomtól kaptam, köszönet érte. (meg egy 55T motor )
    Ezúton üzenem mindenkinek, hogy levegős kulcsal ne akarja felfúrni a kardán M3 menetét M4-re azzal a gondolattal, hogy úgyis eltalálja a szembe oldali furatot, mert becsszó nem fogja, és k#rvanehéz kibányászni a beletört menetfúrót...

szerencsére nem lehetetlen

a hídon annyi módosításra van szükség, hogy egy bemeneti oldali burkolat kerül hátra is, össze van forgatva a kettő, ehhez le kell csiszolni (marni) a híd házak belső oldalán lévő vékony vezetőperemet, azthiszem ezért össze kell majd ragasztanom a feleket az összeállítás során, de eszerintem ez nem gond, a világvége valószínűbb minthogy baja lenne az axi hídamnak... (itt tuti kötekedni fogtok )
    Ugye már most előre látható az a probléma amit az okoz majd, hogy a be-és kimeneti kardán ellentétesen fog forogni a középső hídon, és az Axial difi nem forgatható 180fokkal a házban.. szóval ellentétesen írányba hajtana így a 2 hátsó híd.. puszi érte..
    Mellesleg szerelés tökéletes lehetőség ad arra, hogy újrazsírozzam a hidat.

Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

még egy kis kép:

Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hozzászólás
    3.731

Hello!

Alakul a gépezet!

Szerintem ne ragaszd össze a "B" híd feleit, hanem a végleges összeállításuk előtt az érintkező felületeket kend be valami jó tömítőanyaggal (Gumián paszta, Loctite 5910, stb...)

A középső híd nekem is mókás volt a KrAZ-on, mert az egyik Tamiya H-L híd félről le kellett faragni a komplett C-hubot, ami egybe van öntve vele...

http://www.bamatech.de/product_info....e1645bd20718b8
    RC makettező

Senior Member
    Hozzászólás
    3.731

Idézet ZoZa eredeti hozzászólása

Ugye már most előre látható az a probléma amit az okoz majd, hogy a be-és kimeneti kardán ellentétesen fog forogni a középső hídon, és az Axial difi nem forgatható 180fokkal a házban.. szóval ellentétesen írányba hajtana így a 2 hátsó híd.. puszi érte..
    Valamelyik komplett hidat fejjel lefelé kell beépíteni... Sztem a leghátsót... Az Axi híd nem szimmetrikus, hogy ezt meg lehessen oldani?
    RC makettező

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

Idézet BaluGTV eredeti hozzászólása
    Idézet ZoZa eredeti hozzászólása

Valamelyik komplett hidat fejjel lefelé kell beépíteni... Sztem a leghátsót... Az Axi híd nem szimmetrikus, hogy ezt meg lehessen oldani?
    Még nem tudom hogy ragasztani kellene-e de valószínűleg rád hallgatok
    igen, a leghátsó lesz fejjel lefele ...azt hittem csak az axi-sok szívnak ezzel de látom az élet igazságos
    Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Oldal: 1 / 29 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve