Oldal: 2 / 29 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (290) összesen

Téma: Unicat U500 DRV63 építése

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

Re:Unicat U500 DRV63 építése

Idézet BaluGTV eredeti hozzászólása
    Hello!

Alakul a gépezet!

Szerintem ne ragaszd össze a "B" híd feleit, hanem a végleges összeállításuk előtt az érintkező felületeket kend be valami jó tömítőanyaggal (Gumián paszta, Loctite 5910, stb...)

A középső híd nekem is mókás volt a KrAZ-on, mert az egyik Tamiya H-L híd félről le kellett faragni a komplett C-hubot, ami egybe van öntve vele...

http://www.bamatech.de/product_info....e1645bd20718b8
    Előkerestem itthon a a tömítőanyagomat és ezzel szereltem készre a hidat, köszi
    Tatra T813 8x8 TP + PT50N trailer
    Unicat U500 6x6 expedition vehicle
    Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

4.

jófiú voltam, ezért itt járt a jézuska úgylátszik megkapta az RC4WD-s kivánságlistámat
    lesz dolgom ebéd utánra...

Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

5.

Megérkezett a plussz híd, ez lesz a leghátsó tengely, csupán össze kell szerelnem, (zsír gazdagon) na meg egy apró módosítás amiért rf40 barátomnak köszönet: elcserélte velem az AX10 C-hub+kerékagy kombóját egy SCX10 lock out egyenes tengelyvégére, végül ez került fel az új hidamra. Ekkor jöttem rá hogy valamit elfelejtettem: 3 pár SCX 12mm-es kerékhatszögre lenne szükségem, ez valahogy kimaradt a fejemből :/

a harmadik hídat viszont "fejjel lefele" kell beépíteni, már említettem, hogy a difi ugye fix beépítésű, nem szimetrikus ez a rühes híd, és ha mindkét hátsó híd ugyanúgy áll, akkor ellentétes irányba hajtanának, gondolom ez nemannyira lenne előnyös.
    Szerencsére megoldható a dolog és nem is néz ki látványosan bután Viszont ház műanyag "kéményeit" el kell távolítani szépen igényesssen.

alakulunk mint púpos gyerek a prés alatt

Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

6.

Utolsó mai feladat, (mert ugye pihenni is kell) szerelgetem kicsit a 3 pár kereket, ami elég monoton munka..
    A felnik gyári Axial SCX felnik, matt feketére fújva, ezeken kerekenként 80g ólom van súlynak (én ennyit tapasztaltam ki megfelelőnek) és RC4WD 1.9-es Flashpoint gumik feszülnek rajtuk. Az Unimog egy "kisméretű" jármű, nem éppen egy KrAZ méret, ezért 1.9-es kerékkel lesz csak scale. A 106mm magas gumik nagyjából megfelelnek a gyári magasságnak. Tudom hogy nem éppen a gyári Michelin gumi replikája, de úgy gondoltam ez a mintázat jól fog mutatni és ha a közeljövőben mást szeretnék építeni, akkor jól fog jönni

Igyekeztem lemásolni az Unimogok felnijét, én ezt egy esztergált alumínium "dísztárcsával" oldom meg:

Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hozzászólás
    2.240

klasz lesz ez Zoza, vázzal hogy állsz, vagy ne szaladjak ennyire előre?? ?? ??
    Jeep4x4<br />Fargo4x4<br />TF2 Yota <br />Praga V3S&nbsp;<br /><br />PécsiRCTrialBarátiTársaság

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

Idézet rf40 eredeti hozzászólása
    klasz lesz ez Zoza, vázzal hogy állsz, vagy ne szaladjak ennyire előre?? ?? ??
    csáó!
    elkezdtem az alvázat, de az nagy falat lesz, pár napig biztosan elidőzök vele
    Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hozzászólás
    3.731

Szép és igényes gép lesz, az tuti (azok a felniközepek gyönyörűek).

Költségvetést vezetsz róla (akár puszta kíváncsiságból is) ?
    RC makettező

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

Idézet BaluGTV eredeti hozzászólása
    Szép és igényes gép lesz, az tuti (azok a felniközepek gyönyörűek).

Költségvetést vezetsz róla (akár puszta kíváncsiságból is) ?
    Nem terveztem az árakat kiírni, de a végén csinálhatok egy összesítést

Nem olyan vészes árban, de a sok apróság sokra megy :/ és holnap is rendelhetek pár apróságot..
    Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

7.

Mivel a hátsó lökhárítóval kezdem az alváz építését (addig is összetartja a létravázat) ideje pár szót említeni a donorautómról. A sokak által ismert Tamiya-dickie Unimog U300-ról van szó, ez kemény műanyag fülkével-platóval rendelkezik. Jelenleg a Carson gyártja még. 5000Ft-ért vettem itt az aprón a lenti autót, kicsit kicsinosítgattam (miután szanaszét fűrészeltem ), erről kerülnek fel a mostani gépre is az elemek. Persze kivéve a platót. Egy kis fényezés sokat számít . A képek korábban készültek, de ide is "aktuálisak"
    A lökhárítót és minden egyéb szerelvényt 1mm-es aluminium lemezből készült tartókra helyezem, ez bevált, kellően rugalmas mégis erős anyag. A hajlításokat 1 centire kinyitott satupofákra helyezve, a kívánt hajlítási pontot felrajzolva egy széles véső és kalapács segítségével alakítottam ki. Hamar rá lehet érezni.

Maga az alváz 10x19mm-es aluprofil, ennek métere 1100Ft a Baumax-ban. Könnyű és erős. Jah és vettem mellé 2 méter M3-as menetes szárat, ebből lesznek a linkek. Annak ellenére hogy minden méretet ismerek, az alvázat nem a pontos méretre vágtam, hanem ráhagytam pár centimétert. Így nem kell attól félnem hogy közbeüt valami nem várt akadály és "elfogy a vas", vagy rossz helyre furatoztam, illetve lehetőség van akár csalni is picit. Szóval az alváz elejét majd később vágom pontos méretre.

Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

még képek: