Oldal: 1 / 120 123451151101 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (1192) összesen

Téma: Kérdések...

Senior Member
    Hozzászólás
    119

Kérdések...

Üdv.
    Lenne egy olyan kérdésem hogy egy rc autóba való aksi Ni-mh 3,6v 600mah,aksi helyére egy li poly 7,4v 600mah aksit raktam
    (Egyenlőre nem tette tönkre az autót megy mint a golyó 1x próbáltam,és viszonylag hamar lemerült...
    A li poly aksit ne teszem tönkre vele?

Illetve van egy másik aksim(li poly7,4v 600mah) amin az egyik cellán 4v,a másik cellán0,5v a szufla,ezt még valahogy fel lehet támasztani?
    Azt elfelejtettem írni hogy mindezeket egy Merlin mbc-47 töltővel használom.

Amit feltöltött ott mind a 2 cellán egyforma feszültséget kell hogy mérjek?Az egyik cella 3,36 a másik 2,83 ez így jó?vagy nem? :

Köszönöm a válaszokat,és légyszi azért porig ne alázzatok nem igazán vagyok otthon ezekben a dolgokban...
    (pl azt is most olvastam itt hogy hogy kell a cellákat kimérni ..... )

Senior Member
    Hozzászólás
    813

Re:Kérdések...

Szia!
    Szerintem nem illene dupla feszültségről használni a gépet, biztos lehetsz benne, hogy nem lesz hosszú életű.
    Az a töltő miféle? LiPo töltő egyáltalán? Az egy dolog, hogy én nem hallottam még róla, de a google sem nagyon, szóval balanszra gondolom rá se kérdezzek.
    Ha 3,36V-ot mértél amikor levetted sanszos, hogy nem lipo töltő, nem töltötte fel teljesen, ezért merül le hamar, a LiPo-t 4,2V/celláig kell tölteni. A másik 2cellás akksit is addig hagyd békén szerintem azzal a töltővel amíg ki nem gyújtod magad. Más kérdés, hogy nem célszerű a LiPo-t 3V/cella alá meríteni /kétlem, hogy erre figyeltél volna/, ez 7,4Vos(2cellás) akksinál 6V, ha ez alá meríted a másik akksi is gyorsan arra a sorsra fog jutni, de ilyenkor legalább ki nem gyullad....
    Nézzél utána a dolgoknak előbb, abból nem lehet baj, nem annyi az, hogy fogsz egy akármilyen akksit belerakod aztán adod neki amíg ki nem gyullad.
    Ha bele akarsz kóstolni a modellezésbe, akkor javaslom, hogy vegyél egy 1/16-os offroad autót, bele egy kefés motort és szabályzót meg NiMH akksit hozzá való töltővel. Így nem kell ráköltened egy vagyont de bele tudsz kóstolni a modellezésbe és eldöntöd, hogy rászánod-e az időt meg a pénzt, vagy maradsz a játékautónál.
    Traxxas Slash RPM 2wd<br />HK 2,4GHz<br />módosított Himoto 9,5T + EZRUN 60/360A ESC

Senior Member
    Hozzászólás
    119

Szia,itt a töltőről egy kép:
    http://www.google.hu/imgres?q=merlin...t:429,r:6,s:18

Köszi a felvilágosítást :

Senior Member
    Hozzászólás
    813

Ennek a töltőnek, ha nem hibás, jónak kellene lenni. Biztos teljesen feltöltötte már, amikor levetted és rámértél? Nem szabadna ilyen cellafeszültségek mellett késznek jeleznie a töltést.
    Traxxas Slash RPM 2wd<br />HK 2,4GHz<br />módosított Himoto 9,5T + EZRUN 60/360A ESC

Senior Member
    Hozzászólás
    119

Igen kész volt a töltés,akkor vettem le,de az az érdekes hogy csak az egyik cellát tölti fel "teljesen",
    és azt jelzi hogy kész van,de szerintem rossz a töltő,mert ha külön feltöltöm a cellákat 4 volt közelébe és rádugom hogy balanszozza ki,ehelyett csökken a fesz az akkuban de közben meg azt jelzi vissza hogy tölti ???
    Tehát mondjuk mérek az aksin 7,48v,rádugom ez az érték csak csökken szépen lassan??

Senior Member
    Hozzászólás
    813

Idézet totirider eredeti hozzászólása
    Igen kész volt a töltés,akkor vettem le,de az az érdekes hogy csak az egyik cellát tölti fel "teljesen",
    és azt jelzi hogy kész van,de szerintem rossz a töltő,mert ha külön feltöltöm a cellákat 4 volt közelébe és rádugom hogy balanszozza ki,ehelyett csökken a fesz az akkuban de közben meg azt jelzi vissza hogy tölti ???
    Tehát mondjuk mérek az aksin 7,48v,rádugom ez az érték csak csökken szépen lassan??
    Ez elég érdekes. Elvileg 4,2V/cellánál kellene lekapcsolnia. Amikor külön töltöd fel és úgy dugod rá kiegyenlíti a feszültségeket?

Senior Member
    Hozzászólás
    119

Nem,de azt jelzi hogy tölt, de nem értem hogy mit?
    Mert a mérem akkor a fesz csökken az akuban... ???

Senior Member
    Hozzászólás
    106

Helló!

Milyen táppal használod ezt a töltőt?
    Hasonló van nekem is, mondjuk az E SKY.
    Mert ha alacsony ampert tud a tápod , akkor ne is számíts arra, hogy 4,2V-ig fogja "Ballanszolni".....

Üdv.:Attila.
    Thunder Tiger EB4 S2.&nbsp;1:8<br />Hsp Atomic Warhead.&nbsp;1:10<br />Easy Star<br />Titan Carbon 450<br />Twister V2<br />C 700

Senior Member
    Hozzászólás
    119

Hali,
    Amit gyárilag adtak a balanszerhez egy 12voltos 1A

Senior Member
    Hozzászólás
    106

Sziasztok!

Igen csak elvan hanyagolva az a Lipo, egy okosabb töltővel helyre kéne állítani.
    Mondjuk az az 1 Amper, elég hozzá, de ezzel a töltővel egy jó állapotban lévő Lipo-t lehet normálisan feltölteni.
    Nagyon nagy az eltérés a két cella közt.
    Keress fel egy "KORAVÉNEBB" modellezőt és tettesd rendbe vele az aksidat.
    Nem lesz hosszú életű az az autó, ha dupla feszültséggel csapod a száját. ;D

BÉKE!!!!
    Thunder Tiger EB4 S2.&nbsp;1:8<br />Hsp Atomic Warhead.&nbsp;1:10<br />Easy Star<br />Titan Carbon 450<br />Twister V2<br />C 700

Oldal: 1 / 120 123451151101 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva