Oldal: 2 / 120 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (1192) összesen

Téma: Kérdések...

Senior Member
    Hozzászólás
    119

Re:Kérdések...

Köszi a hasznos infókat ;D

Béke

Senior Member
    Hozzászólás
    617

Sziasztok!
    Tegnap rendeltem egy nagyon egyszerű lipo töltőt (kezdésnek) itt a linkje: http://shop.modell.hu/tolto-lipo-1-2...-p5509985.html

Ez ugyebár 12v-ról működik ezért kell hozzá egy tápegység h használni tudjam. Nos jelenleg 3 tippem van ennek a megoldására h ne kelljen vennem egyet.
    a) pc tápegység átalakítás ( van egy codegen 300wattos tápom )
    b) telefon töltők ( az évek alatt egész sok összegyűlt )
    c) egy kihasználatlan univerzális laptop töltő

Kezdő vagyok modellezés terén és az elektronikához se értek túl sokat tehát eddigi ismereteim szerint egy ilyen tápegységnél arra van szükség h stabilan tudja a 12voltot vmint azt az ampert amin használni akarom.
    Amennyire tudom a pc tápoknál ezek az értékek egy kicsit ingadozhatnak illetve kinek hogy sikerült megoldani de úgytudom azért elég jól bevállik. viszont feleslegesen bütykölni se akarok ezért jutott eszembe a másik 2 lehetőség. Olvastam már itt forumon h volt aki motorola telefon töltőt használt ilyen célra illetve ajánlották már a laptop töltőt is.
    Minden ilyen töltőn van egy kis embléma h "miből" "mit" csinál. Nos mivel nekem a szerény kis töltőm csak max 1A-on tud tölteni ezért elgondolásaim szerint bármit használhatnék tápnak hozzá amiből stabilan 12 volt meg vmi fix amper jön ki.
    Nemtudom helyes-e ez az elképzelés. A laptop töltő 12volton 5ampert tud a telo töltők meg átlagba szintén 12volton 1A körül.
    Mit ajánlotok melyiket lenne a legcélszerübb használnom v megcsinálnom?

Üdv. Derik.

Senior Member
    Hozzászólás
    813

Idézet Derik eredeti hozzászólása
    A laptop töltő 12volton 5ampert tud a telo töltők meg átlagba szintén 12volton 1A körül.
    Szia!
    Mobiltelefon töltők max 5-6V környén adnak le terheletlenül, és max 0,5A áramerősség jellemző, nem emlékszek pontosan, de a védő áramkör azt hiszem 0,4A környékén maximálja a töltést, ennél többet nem biztos, hogy tolerálna az akksi. Laptop tápegységek általában 20V körül mozognak és 4-5 A max terhelést bírnak. Legjobban szerintem a PC táppal jársz, ha olyan, még a +5V részt sem kell terhelni, vinni fogja azt az 1A terhelést. Ha mégsem, akkor egy 12V 10W izzót bekötsz bármelyik piros és fekete közé, lesz szép stabil 12V-od sárga-fekete között.
    Nem árt, ha tudod: Ebbe a tápcsatiba 4 kábel megy piros, fekete, fekete, sárga sorrendben. A fekete a 0, ha úgy teccik ez esetben a negatív pólus, a piros a +5V a sárga a +12. Ha ATX táp, az ATX csatlakozón találsz egy zöld kábelt, ezt kösd össze bármelyik feketével a táp bekapcsolásához vagy ha rövidzárlat esetén leoldott az automata biztosítékja, akkor szakítsd meg és zárd újra, ezzel indíthatod újra be a tápot. Azt hiszem ennyit elég tudnod Remélem segítettem.

Üdv
    Zoli
    Traxxas Slash RPM 2wd<br />HK 2,4GHz<br />módosított Himoto 9,5T + EZRUN 60/360A ESC

Senior Member
    Hozzászólás
    617

Idézet robinson01 eredeti hozzászólása
    A laptop töltő 12volton 5ampert tud a telo töltők meg átlagba szintén 12volton 1A körül.
    Szia!
    Mobiltelefon töltők max 5-6V környén adnak le terheletlenül, és max 0,5A áramerősség jellemző, nem emlékszek pontosan, de a védő áramkör azt hiszem 0,4A környékén maximálja a töltést, ennél többet nem biztos, hogy tolerálna az akksi. Laptop tápegységek általában 20V körül mozognak és 4-5 A max terhelést bírnak. Legjobban szerintem a PC táppal jársz, ha olyan, még a +5V részt sem kell terhelni, vinni fogja azt az 1A terhelést. Ha mégsem, akkor egy 12V 10W izzót bekötsz bármelyik piros és fekete közé, lesz szép stabil 12V-od sárga-fekete között.
    Nem árt, ha tudod: Ebbe a tápcsatiba 4 kábel megy piros, fekete, fekete, sárga sorrendben. A fekete a 0, ha úgy teccik ez esetben a negatív pólus, a piros a +5V a sárga a +12. Ha ATX táp, az ATX csatlakozón találsz egy zöld kábelt, ezt kösd össze bármelyik feketével a táp bekapcsolásához vagy ha rövidzárlat esetén leoldott az automata biztosítékja, akkor szakítsd meg és zárd újra, ezzel indíthatod újra be a tápot. Azt hiszem ennyit elég tudnod Remélem segítettem.

Üdv
    Zoli
    Köszi a gyors választ! Ezekkel is segítettél már kapásból. A telefon töltőt megértem sztem is kihúzva de a laptop töltőn még talán vitáznék egy kicsit, mivel azt írtad h azok 20v körül mozognak. Azon ami nekem van itthon a hátulján tudom tekergetni h hány volt jöjjön ki belőle, ( 6, 7,5 ,9, 12, 13,5 , 15 ) tehát van lehetőség 12-re állítani, illetve annyit ír még h 6/7,5/9/12V-on 5A-t tud
    13,5/15V-on pedig 3,8A-t
    ezek alapján tuti h nem lenne jó?

Senior Member
    Hozzászólás
    339

Köszi a gyors választ! Ezekkel is segítettél már kapásból. A telefon töltőt megértem sztem is kihúzva de a laptop töltőn még talán vitáznék egy kicsit, mivel azt írtad h azok 20v körül mozognak. Azon ami nekem van itthon a hátulján tudom tekergetni h hány volt jöjjön ki belőle, ( 6, 7,5 ,9, 12, 13,5 , 15 ) tehát van lehetőség 12-re állítani, illetve annyit ír még h 6/7,5/9/12V-on 5A-t tud
    13,5/15V-on pedig 3,8A-t
    ezek alapján tuti h nem lenne jó?
    [/quote]

Előttem szóló kolléga nagyon helyesen írta le a dolgokat, ilyen laptop töltővel(állítható) még én sem találkoztam,
    pedig láttam már karón varjút.

A fenti változtatható töltővel természetesen használhatod, figyelj a beállításokra és a polaritásra.
    A komolyabb töltők általában védve vannak fordított polaritás ellen, és a bemenő feszt is figyelik,
    Nem tudom, hogy ez a típus hogyan tolerálná. > > ;D

Üdv rwin

Senior Member
    Hozzászólás
    617

Magyar termék ;D
    itt a link az adapterről:
    http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp;...1.02&cikk=6496

Senior Member
    Hozzászólás
    339

Magyar termék ;D
    itt a link az adapterről:
    http://www.somogyi.hu/jsp/folap.jsp;...1.02&cikk=6496
    Hmmm. Csak nézek. Mik vannak manapság? ;D ;D
    Teljesen korrekt nyugodtan használhatod a fentiek figyelembe vételével.
    Még egy dolog: én személy szerint lehetőleg nem hagyom felügyelet nélkül a cuccot a töltés idejére.

Üdv rwin

Senior Member
    Hozzászólás
    617

Nah akkor megnyugodtam és még csak barkácsolni meg pénzt szórni sem kell ;D
    Igen ezt a tanácsot mindenképp megfogadom, sok helyen javasolták már.

Junior Member
    Hozzászólás
    2

Sziasztok!
    Olyan kérdésem lenne ami nektek már biztos lerágott csont,de már annyira bizonytalan vagyok hogy megkérdezem.
    Vettem egy Thunder AC6 intelligens töltőt,és emiatt van minden. Ugye ezen be kell állítani Automatán is a max töltési feszt.
    Akkor amiben nem vagyok biztos azt kérdezem.
    NiCad:
    Töltés 0,1C max? pl. 1500mah =0,15 A töltéssel?
    NiMh:
    Töltés:max 1C?
    Li-Po:
    Töltés: max 1C természetesen balanszírozva?
    Bocs,de a töltő intelligensebb mint én.
    A válaszokat köszönöm.

Member
    Hozzászólás
    86

Szia!
    A Nimh.aksit is 0.1c-vel kell tölteni.
    A Lipo.-t 1c-vel kell tölteni,ha csak nincs ráírva,hogy elvisel nagyobb c értékű töltést.Lehetőleg mindig balanszírozva.
    Orosháza VMK. HA-4043<br />FUTABA FF9 35Mhz CH-61

Oldal: 2 / 120 ElsőElső 1234561252102 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve