Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (14) összesen

Téma: Találtam egy repülőt

Junior Member
    Hozzászólás
    12

Találtam egy repülőt

Sziasztok!

Találtam egy repülőt a Bp. XVI. kerület Újszász utcában, ami szombaton esett le.
    Vissza adnám a tulajdonosának.
    Tel.: 30/655-8420

Laci
    TT-01, F104 Pro, TRF416

Senior Member attila67 logója
    Hozzászólás
    1.315

Re:Találtam egy repülőt

A közelben van a Cavalloni Modellező SE "bázisa", ahol jelentős szabadonrepülős élet zajlik. Ők a Mátyásföldi Reptérre járnak ki repíteni. Lehet, hogy onnan "szökött" el a madár.
    Ha tudsz, küldj egy képet a profilomban lévő email címre és segítek megkeresni a tulajt, én is abban a klubban vagyok tag néhány évtizede.

Köszönettel:
    Pethő Attila
    Maxir, Mini Titan, MSH Protos + repülők, MX12 40 mhz+Assan 2,4 GHz, Spektrum DX9 2,4 GHz

Senior Member
    Hozzászólás
    335

Szerintem sokkal egyszerübb ha az illető akinek hiányzik a gépe jelentkezik, és elmondja hogyan néz ki a gépe! Akkor lehet tudni az ővé vagy nem, ugyanis aki megtalálta az tudja jelenleg egyedül illetve aki ténylegesen! A megtaláló igen becsületes ember, azonban ilyet esetben érdekes dolgok tudnak történni, főleg amikor mondjuk 4-en 5-en állitják, hogy az övék volt!
    Ne ugorjunk a vizbe feltétlenül, csak ha már megbizonyosodtunk, hogy süllyed a hajó! Vagy még akkor

Hozzászólás
    1.315

Nagyon nem jó a megközelítés!!!
    A klubunkban szinte senki nem fórumozik, illetve nagyon kevesen. Nem tudom miért, de a fórumozók közül sokan azt hiszik, hogy aki modellt fog a kezébe az tutira itt is jelen van. Hát nem! Ennek okait ne (itt) firtassuk, hanem fogadjuk el, hogy így van! Ez az egyik ok, amiért nem jó a megközelítés.
    A másik pedig az, hogy ne rögtön rossz szándékot tételezzünk fel arról, aki jelentkezik, hogy segítsen (különös tekintettel a fentiekre). Én sem azt írtam, hogy rohanok a modellért és majd megkeresem kié, hanem hogy egy kép alapján felismerem melyik klubtársamé a gép és tudok neki szólni, hogy keresse a becsületes megtalálót, aki egyedi jelekből bizton be tudja azonosítani a jogos tulajdonost.
    Züminek pedig ezúton is köszönetemet és elismerésemet fejezem ki! Teszem ezt azért is, mert jó néhány éves szabadonrepülős versenyzés során egy-két modellem nekem is elveszett és nagyon jó érzés volt, amikor a rajta lévő cím alapján megkerestek és visszaadták a modellem. Ez volt sajna a ritkább eset.
    Maxir, Mini Titan, MSH Protos + repülők, MX12 40 mhz+Assan 2,4 GHz, Spektrum DX9 2,4 GHz

Moderátor APPME logója
    Hely
    Gyomaendrőd
    Telefon
    null-null-zibn
    Hozzászólás
    3.795

Ilyen esetre mindig fel vagyok készülve - a gép az enyém!!!
    Már akkor (2006) tudtam, hogy el fog veszni és jószívű modellező megtalálja!

Valahol a mezőn talált repülőre igénybejelentő...

2080 Egyéb / Balesetek, hibák, törések / Na végre!!! Dátum: 2006-12-01, 20:43:34
    A repülő az enyém. A konfig a következő:
    3 vagy 4 W, 60 cm3, soha be nem indított benzinmotor, valami igen drága gyújtás, vadi akkumulátorokkal. Darabja 5 font volt, elég, ha az árát visszaadja a böcsületes megtaláló...
    Mivel orrnehéz volt, 3 db Lajos arany van a csillapítóba.
    Kettős vevő, közösítővel - a típust majd kinézem nyugati katalógusokból később.
    Vagy 20 db digitális szervó - csak a gázra 3 db...
    A szárny sérülése ideiglenesen meg volt ragasztva 4 db 20 ezressel, más nem volt nálam.
    A gépen bármiféle eltérés, vagy hiány a megtaláló lelkiismeretét terheli.

A repcsit kérem eljuttatni bárhova, nekem az ára is elég.

Jelige: Álmodik a nyomor
    Signore Membran
    Good Will Hunting
    Kis pacsirta, kedves kis pacsirta,
    Kis pacsirta, megkopasztlak én...

Senior Member
    Hozzászólás
    335

Idézet attila67 eredeti hozzászólása
    Nagyon nem jó a megközelítés!!!
    A klubunkban szinte senki nem fórumozik, illetve nagyon kevesen. Nem tudom miért, de a fórumozók közül sokan azt hiszik, hogy aki modellt fog a kezébe az tutira itt is jelen van. Hát nem! Ennek okait ne (itt) firtassuk, hanem fogadjuk el, hogy így van! Ez az egyik ok, amiért nem jó a megközelítés.
    A másik pedig az, hogy ne rögtön rossz szándékot tételezzünk fel arról, aki jelentkezik, hogy segítsen (különös tekintettel a fentiekre). Én sem azt írtam, hogy rohanok a modellért és majd megkeresem kié, hanem hogy egy kép alapján felismerem melyik klubtársamé a gép és tudok neki szólni, hogy keresse a becsületes megtalálót, aki egyedi jelekből bizton be tudja azonosítani a jogos tulajdonost.
    Züminek pedig ezúton is köszönetemet és elismerésemet fejezem ki! Teszem ezt azért is, mert jó néhány éves szabadonrepülős versenyzés során egy-két modellem nekem is elveszett és nagyon jó érzés volt, amikor a rajta lévő cím alapján megkerestek és visszaadták a modellem. Ez volt sajna a ritkább eset.
    Szia!

Nem neked címeztem bocs, igazából meg te állsz jót a klubodért, bár szerintem ha ott megemlited, hogy találtak egy gépet biztosan akié az jelentkezni fog és eltudja mondani hogyan nézett ki! Ne haragudj kicsit tényleg szkeptikus vagyok de sajnos ilyen világot élünk. Volt hasonló eset kb egy éve, és érdekesen alakult, hasonló eset, a végén marha nagy balhé volt mert annyian vallották magukénak. Igaz azért persze fellelehet tenni kérdéseket, milyen moci, milyen szabályzó, milyen szervó van benne!
    Ne ugorjunk a vizbe feltétlenül, csak ha már megbizonyosodtunk, hogy süllyed a hajó! Vagy még akkor

Hozzászólás
    1.315

Most csak visszautalni tudnék a fent emlitettekre, mármint arra, hogy sokan miért nem fórumoznak.
    Szerintem a válasz ebben és sok más topicban is ott van a sorok között!

Senior Member
    Hozzászólás
    493

Idézet APPME eredeti hozzászólása
    Ilyen esetre mindig fel vagyok készülve - a gép az enyém!!!
    Már akkor (2006) tudtam, hogy el fog veszni és jószívű modellező megtalálja!

Valahol a mezőn talált repülőre igénybejelentő...

2080 Egyéb / Balesetek, hibák, törések / Na végre!!! Dátum: 2006-12-01, 20:43:34
    A repülő az enyém. A konfig a következő:
    3 vagy 4 W, 60 cm3, soha be nem indított benzinmotor, valami igen drága gyújtás, vadi akkumulátorokkal. Darabja 5 font volt, elég, ha az árát visszaadja a böcsületes megtaláló...
    Mivel orrnehéz volt, 3 db Lajos arany van a csillapítóba.
    Kettős vevő, közösítővel - a típust majd kinézem nyugati katalógusokból később.
    Vagy 20 db digitális szervó - csak a gázra 3 db...
    A szárny sérülése ideiglenesen meg volt ragasztva 4 db 20 ezressel, más nem volt nálam.
    A gépen bármiféle eltérés, vagy hiány a megtaláló lelkiismeretét terheli.

A repcsit kérem eljuttatni bárhova, nekem az ára is elég.

Jelige: Álmodik a nyomor
    kidan3@freemail.hu<br />Skype kiss.dani99

Senior Member
    Hozzászólás
    335

Idézet attila67 eredeti hozzászólása
    Most csak visszautalni tudnék a fent emlitettekre, mármint arra, hogy sokan miért nem fórumoznak.
    Szerintem a válasz ebben és sok más topicban is ott van a sorok között!
    Ott a pont én 3vagy 4 évig fel sem néztem csak egy ismerősőmnek megváltozott a száma és csak itt tudtam elérni, azt kicsit megint itt ragadtam! De ahogyan elnézem majdnem egy korosztály vagyunk.

Hozzászólás
    1.315

Ez nem korfüggő dolog szerintem. Sokak kedvét szegi az itteni hozzáállás és stílus.
    Amúgy én is egy adásvétel miatt regisztráltam, csak itt ragadtam, de ma már többször is meggondolok egy hozzászólást és többnyire inkább nem szólok. Mint a mellékelt ábra mutatja nem mindig elégszer gondolom át a dolgokat.

Oldal: 1 / 2 12 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva