Oldal: 1 / 19 1234511 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (181) összesen

Téma: Praga V3s építése

Senior Member
    Hozzászólás
    2.240

Praga V3s építése

Sziasztok

Belekezdek egy 6x6 teherautó építésébe, és ezt a folyamatot szeretném megosztani veletek,
    Triál autóim vannak -voltak zömmel, volt gyári is, de inkább az alkatrészekből összeépítést preferálom jobban.
    ( az összes laprugós )
    Egy 4x4 truck triált már összeépítettem, csak azzal az a baj hogy igazán szintenincs különbség egy akármilyen triál autó és az közt , kivéve a fülke, vagyis bármelyik triál autóból lehet truck triált építeni!!!!

Nos, ez a teherautó egy az 50-es években gyártott cseh ipar remeke, használták ezt a típust hazánkban is, van is belőlük még jó pár!!!
    a méretarány kb 1:11-es lesz, a hidak nyomtávja után méretezve!! hossz: 630mm
    szél : kb 220-230mm
    magasság majd adja magát
    tengelytáv: 327+112mm
    plató:370x210x45+33mm
    merev hidas, elöl hátul laprugós, az eredeti elöl portál tengelyes, na ez nekem nem lesz!!
    hátul vagy plató lesz , vagy próbálok egy a cseh truck triál versenyből lekoppintani egy gépet, ezt még nem tudom,

igazán használni szeretném, úgyhogy túlbonyolítani nem szeretném, d epróbálom a részleteket megtartani!!!
    a hátsó tengelyeken szimpla és , vagy dupla kerekek vannak én a szimplára kényszerülök ,
    a váz sima létraváz 10x22 mm-es alu U profilból, a plató az alumínium , fa , és styrolból lesz,
    a fülke szintén styrolból lesz,
    a hidak tamiya HL -ből származnak, a hajtásról rc4wd r2 HD gondoskodik, gumik rc4wd rock crusher, felnik egyenlőre tamilya militari, vagy hummer??!!??

egyenlőre ennyi, és ő lenne az áldozat

remélem tetszeni fog nektek is!!

üdv Csaba

Jeep4x4<br />Fargo4x4<br />TF2 Yota <br />Praga V3S&nbsp;<br /><br />PécsiRCTrialBarátiTársaság

Senior Member
    Hozzászólás
    3.731

Re:Praga V3s építése

Szép ótó!

Én nem vállalnám be, sok rajta az ív...
    Már most is néha a hányinger kerülget ha sztirolt látok (de a BTR akkor is kész lesz ha körberókázom a lakást ;D)
    RC makettező

Senior Member
    Hozzászólás
    2.240

lesz ami lesz megpróbálom legfeljebb más anyag után nézek

nos , elkezdtem, először is mivel mással mint a középső híd összeforgatásával, nagyon jól megtervezték a tamiya hidakat, szétszedés után a belsejében egy porszem sem volt,pedig nem új !!!!!!, míg az axiál hidak gyalázatosan szoktak kinézni!!
    tehát egy kis fűrészelés , csiszolás és összeállt!
    Jeep4x4<br />Fargo4x4<br />TF2 Yota <br />Praga V3S&nbsp;<br /><br />PécsiRCTrialBarátiTársaság

Senior Member
    Hozzászólás
    2.240

első körben TLT hidakkal szerettem volna megépíteni, de zónában nem tudnak már rendelni, (kintről még esetleg lehetne)
    és mivel volt itthon +két HL hidam így ezekből lesz építve!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.240

három híd összeállt, hátsó kettő összekötve , felfüggesztést és a linkeket még meg kell csinálni!

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

Idézet rf40 eredeti hozzászólása
    három híd összeállt, hátsó kettő összekötve , felfüggesztést és a linkeket még meg kell csinálni!
    apám a kedvenc teherautómat építed... nem tudom feltünt-e másoknak de JÖNNEK A TEHERAUTÓK ;D
    Tatra T813 8x8 TP + PT50N trailer
    Unicat U500 6x6 expedition vehicle
    Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hozzászólás
    981

Balu kezdte...

Senior Member
    Hely
    Pécs
    Hozzászólás
    1.712

Idézet Boka eredeti hozzászólása
    Balu kezdte...
    Ezek után "kénytelenek" leszünk bepofátlankodni a kisdzsipesek közé majd kinézünk egy jó kis futamot Leonál és akkor szabadon teherautózunk egyet
    Tatra T813 8x8 TP + PT50N trailer
    Unicat U500 6x6 expedition vehicle
    Axial Wraith
    HPI Lancer EVO drift

Senior Member
    Hozzászólás
    2.240

tudod Zoza milyen régóta szerettem volna egy 6x6-ot, de nem volt inspiráció, meg volt más fontos projekt!!

boka, a kamazt hol lehet megvizuálni??

Senior Member
    Hozzászólás
    981

Idézet rf40 eredeti hozzászólása
    ...boka, a kamazt hol lehet megvizuálni??
    Off
    Szeged mellett egy faluban, Zsombón. ;D
    Vagy ha elég a bit is:
    http://rcpilot.hu/gall/auto/227/2011...kar_kamaz.html

Oldal: 1 / 19 1234511 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve