Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (69) összesen

Téma: Egerészölyv

Junior Member
    Hozzászólás
    7

Re:Egerészölyv

Idézet Zoli 72 eredeti hozzászólása

Lehet, hogy látványos, de leszállásnál roppant sérülékeny
    Gondolkoztam a megoldáson, ami a sérülékenység kiküszöbölését illeti...laikusként ez a kép ált össze bennem:
    Ha az egér és a sas között impeller lenne, akkor kisebb propeller átmérővel számolhatunk, az "egér" alja akadás mentes strapabíró anyagból lenne. Valami rugalmas habréteg lenne lengés csillapításként a meghajtás és a kemény talp között.
    Légbeömlő nyílás az egér feje és az egerész ölyv begye között lenne.

Senior Member
    Hozzászólás
    702

Sziasztok !

Valaki hozzáfogott-e vajon az épitésnek ? Érdeklődni szeretnék a tapasztalatokról mivel úgy
    gondoltam hogy megépitem.
    Nem szeretném tul komplikálni, csak amenyit a szükséges közepes reptulajdonság megkiván.

Üdv, Willy

Senior Member
    Hozzászólás
    702

Üdv Mindenkinek !

Az első "kapavágások" megtörténtek, A vektorizált szabásmintát lemásoltam,és felnagyitottam
    1400 mm fesztávra. :-X Kimondva és leirva az 1.4 m nem is tünik nagynak de a valóságban
    kicsit másként hat,,(elég tekintélyes nagyság) Főleg a szárnyfelületet illetően.
    Már a rajzolás közben is felmerült bennem pár müszaki kérdés,,de most hogy el kellene kezdeni a
    fürészelést egyre több a részleteket megoldandó "gond".
    Azzal már a legelején tisztában voltam hogy nem a törzs-motor-stb.(egér) lessz a problema.
    inkább a szárny, és az egéssz madárka egységessége a megoldandó feladat.
    Ugy gondoltam hogy balsából épitem,,talán igy jobban átlátható és könyebb az egyes darab-
    alkatrész kivágása és alakmósositása (a szárnyprofilozásra gondolok)
    A szárnyakkal kezdem mivel meglátásom szerint az veszi el a legtöbb időt.Főleg hogy szinte
    minden bordát egyedileg kell kivágni,,
    Folyt.köv.

Üdv, Willy

Senior Member
    Hozzászólás
    1.992

Na Willy bácsi roppant kíváncsivá tettél ;D
    06/30 3943313

Senior Member
    Hozzászólás
    702

Sziasztok !

Örülök hogy kiváncsi vagy Zoli, Gondolom neked sokkal több a tapasztalatod a madár épités
    terén,(mivel én még egyet sem épitettem) te viszont már reppentél is a sasoddal.
    Remélem nekem is hamarosan repülni fog a madaram,,
    Egyenlőre a profilokkal kinlódok mert az igazat megvalva olyan egyszerüen nem jött össze
    ahogyan elgondoltam.Jobbanmondva már nem "kinlódok" mert értelmetlen és pontatlan.Vagyis
    nem lehet megadni az elcsavarást oly modon ahogyan elsőre elképzeltem.
    Hogy majd a későbiekben érthetőbb legyen a dolog képekkel pótolom a sok szöveget.Annál is
    inkább mert két elcsavarás is kell (legalábis én igy akarom) szárnyoldalanként.
    Meglátjátok nem olyan komplikált mint ahogyan hangzik,viszont egy igazi szépenvitorlázó szelid
    "kis" trénernek is kiváló reppentyü lessz.Gondolom és remélem, mivel a szárnyprofil már szépen
    vizsgázott (ezzel a fesztávval és felülettel).

Üdv, Willy

Én annak idején, mikor ezt a topikot nyitottam, simán KFm3 szárnyra gondoltam. Ha azzal nem jön jól össze, akkor hanyagolom a témát. A gyakorlatban ez úgy nézne ki, hogy a vektoros rajzból vágnék egyet 7mm- es habból, majd arra, a csőrtől a szárny közepéig csinálnék még egy réteget, majd egy harmadikat a csőrtől a szárny negyedéig. Az eredeti farok maradna vízszintes vezérsíknak. A függőlegest pedig, hogy ne látszódjon, plexiből csinálnám...

A dekor pedig az eredeti fotó volna átlátszó, öntapadós fóliára nyomtatva...

Senior Member
    Hozzászólás
    702

Helló Fiúk !

Kezdek egyre jobban "kétségbe esni" ilyen szépre nem tudom megépiteni ;D ;D Pedig már a
    Festőművész boltban is voltam fetéket nézni,, 8)

A képet az RcPilot.hu tárolja.

Szia Fat Jesus,,Igen,,sok féle megoldás (épités) lehetséges,(Pl annó Gellei kollega topicjában
    láttam hogy Ő hogyan csinálta) Nem mintha nem tetszett volna,,csak megpróbálok valami más
    úton járni (hátha ez is jó lessz)
    Sajnos egy picit "Lucaszéke" módon készül (egyenlőre) pedig a terveim szerint 10 nap alatt
    akartam össze hozni :-[
    Mondjuk nem bánom igy sem mert menet közben amig az anyagokat vadászom eszembe jutnak
    olyan dolgok amik fontosak ez esetben.Mindenesetre fele anyag,meg a belekerülő motyó már
    meg van, Ja és a "végleges" épités terv (a fejemben) Talán ha több idöm lessz akkor egy rendes rajzot is összerajzolok (tervrajzot). Ezt amúgyis Kisérleti repülő-ként kezelem egyenlőre

Üdv, Willy

Senior Member
    Hozzászólás
    702

Sziasztok !

Haladgatok lassan a madárkával de,, ??? a fene esne a Murphy "kollégába" Két dolgot is elköve-
    tett. Ami a leg bosszantóbb hogy a "camera obscura" beszart.Hétfőn mehetek venni másikat.
    A másik ami nem kevésbé bosszantó,,, :-X (Az elején mindenféle eszünkbe jutott,,a pocok,meg
    minden hülyeség) csak épen a sulypont maradt ki a dologból,, :-X Na most aztán lehet gonol-
    kodni hogy hogy is legyen,mivel eléggé előre haladtam a munkával most szembesültem hogy az
    orrába,(jobbanmondva a csőrébe) akár hogyan is probálok elosztani egy"kis" ólmot,sehogyan nem
    akar jó lenni.Természetesen megoldható csak milyen "áron" (gondolok itt a sulytöbletre ami nem
    hasznos az elképzelt tervhez képest)

Üdv, Willy

Senior Member
    Hozzászólás
    1.992

Idézet W. Cahun eredeti hozzászólása
    Sziasztok !

Haladgatok lassan a madárkával de,, ??? a fene esne a Murphy "kollégába" Két dolgot is elköve-
    tett. Ami a leg bosszantóbb hogy a "camera obscura" beszart.Hétfőn mehetek venni másikat.
    A másik ami nem kevésbé bosszantó,,, :-X (Az elején mindenféle eszünkbe jutott,,a pocok,meg
    minden hülyeség) csak épen a sulypont maradt ki a dologból,, :-X Na most aztán lehet gonol-
    kodni hogy hogy is legyen,mivel eléggé előre haladtam a munkával most szembesültem hogy az
    orrába,(jobbanmondva a csőrébe) akár hogyan is probálok elosztani egy"kis" ólmot,sehogyan nem
    akar jó lenni.Természetesen megoldható csak milyen "áron" (gondolok itt a sulytöbletre ami nem
    hasznos az elképzelt tervhez képest)

Üdv, Willy
    Mekkora méretűre csinálod??

06/30 3943313

Senior Member
    Hozzászólás
    702

A szárnyfesztáv 1600mm a törzshossz 600mm lett.Igy adta a nagyitás,nem változtattam a
    vektorizált képen semmit.(csak simán felnagyitottam)
    Ez a méret számomra még könnyen kezelhető a szállitáskor.Habár egyre jobban azon gondolkodom
    hogy levehetősre készitem a szárnyakat.Az elsőt egybenszárnyura akartam de még nem késő hogy változtassak.

Üdv, Willy

Oldal: 2 / 7 ElsőElső 123456 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve