Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (89) összesen

Téma: A C4S robotpilóta és OSD rövid ismertetése

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010

Re:A C4S robotpilóta és OSD rövid ismertetése

Köszi csomy!
    Annyit tennék hozzá, hogy először én is Futaba 7C-vel használtam, de tényleg mindegy milyen rádió, sima RC bemeneteket használ a robot (ha nem akarod PPM-el összekötni)
    Az OSDs packot nem teljesen értem.
    Ha nem kamerával akarsz repülni, akkor nem kell video adó-vevő sem, se kijelző, ami viszont már csak azért sem ajánlott, mert pl csak akkor startolhatsz, ha a GPS belockolt. Kijelző nélkül meg csak pislognál, hogy miért nem indul a motor (mert a robot tiltja).
    Aztán ott van a robot néhány üzemmódja... amit a videokép nélkül szintén nem fogsz tudni, hogy mit miért csinál.
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.326

Vita indítás nélkül, nekem is a robot volt az első cucc a repülő meg a táv után, és nagyon jól működött kép nélkül is. Meg kell tanulni a jeleit, és teljesen érthető. Persze nem olyan, mint videóval repülni

Senior Member
    Hely
    Tolna Megye
    Hozzászólás
    170

Sziasztok!

Köszi a gyors válaszokat majdnem minden világos, és csak megerősíti az elhatározásomat hogy nekem is legyen egy ilyen sokoldalú hasznos robotom (már csak pénzt kell hozzá összeraknom).
    Ami kérdéses maradt az az egyik válaszból adódott:

Idézet Peck eredeti hozzászólása

.... először én is Futaba 7C-vel használtam, de tényleg mindegy milyen rádió, sima RC bemeneteket használ a robot (ha nem akarod PPM-el összekötni).....
    hogy működik és mire jó a PPM összeköttetés, már sokat olvasgattam itt a topikon de nem esik le hogy mit takar ez a rövidítés? (bocs ha primitív a kérdés)

Idézet Peck eredeti hozzászólása

... Az OSDs packot nem teljesen értem. .... Aztán ott van a robot néhány üzemmódja... amit a videokép nélkül szintén nem fogsz tudni, hogy mit miért csinál.
    Lehet hogy "szókép-telenség" probléma van. Az OSD-pack alatt értem a robot felöli kommunikáció megjelenítését, a távirányítás mellett.
    Ugyanis, ha nincs kamerám a gépen, (persze videó adó az kell hogy a robot jeleit továbbítsa felém) valami monitor de inkább OSD kijelző is kellene amin én a "fedélzeti" infóket látom, de nem szeretnék laptopot is hurcolni reptetéskor e miatt. Azt értem "OSD-pack" alatt, hogy miféle kijelzőt, vagy kijelző-vevővel, esetleg adó-vevő-kijelző kombinációt (pack-ot) szerezzek be. Olyasmi lenne a legjobb mint a telemetriás rendszereknél a táv tetejére szerelt kis OSD.
    Ehhez kellene némi útmutatás, mert mint a fentiekből is leszűrhető ezen a téren igencsak beszűkült ismeretekkel rendelkezem.
    Üdv:
    Feri
    Ferosti

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.326

Az az igazság, hogy ha beszerzed a videó adót, vevőt, meg mondjuk egy néhány colos kijelzőt, amit a távra teszel, akkor a költségek nagyja már megvan. Miért ne tennél a gépre egy kamerát is.? Persze működik nélküle.
    A cuccot illetően az a kérdés, mi a cél. Lévén kamerád nem lesz, vagy nem tervezel, elég lehet egy 5.8Ghzes video adó is, ami nem visz messzebbre néhány száz méternél, míg a komolyabb cuccok azért pár km-t átsugároznak.
    Arra figyelj, hogy a 2.4es irányítás mellé nem fogsz tudni 2.4es videóadót tenni, mert zavart okoz. Az 1.2videó, és 2.4 irányítás nekem szűrővel egészen jól megy.

Nézz be ide: Videoátvitel FPV repüléshez

Senior Member
    Hely
    Tolna Megye
    Hozzászólás
    170

Idézet csomy eredeti hozzászólása
    Az az igazság, hogy ha beszerzed a videó adót, vevőt, meg mondjuk egy néhány colos kijelzőt, amit a távra teszel, akkor a költségek nagyja már megvan. Miért ne tennél a gépre egy kamerát is.? Persze működik nélküle.
    A cuccot illetően az a kérdés, mi a cél. Lévén kamerád nem lesz, vagy nem tervezel, elég lehet egy 5.8Ghzes video adó is, ami nem visz messzebbre néhány száz méternél, míg a komolyabb cuccok azért pár km-t átsugároznak.
    Arra figyelj, hogy a 2.4es irányítás mellé nem fogsz tudni 2.4es videóadót tenni, mert zavart okoz. Az 1.2videó, és 2.4 irányítás nekem szűrővel egészen jól megy.
    Video kamerát is szeretnék majd (anyegin!), de amíg vmilyen osd szemüveget (vagy mit?) nem tudok venni, nem tudom hogy lehet a képet kirakni elém (laptop? talpas monitor?, projector+aggregátor?) ahhoz, hogy az alapján irányítani tudjak.
    Te hogy csinálod?
    Ha már befektetek egy ilyen cuccba nem szeretnék kis hatótávolságút, vagy nagyon gagyit sem mert az csak átmenet lenne, és így drágább lesz az olcsó.
    A szűrőt nem értem hogy melyik rendszerbe tetted, és hova? Amúgy interferál vagy mi?
    Üdv:
    Feri
    Ferosti

Moderátor csomy logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    2.326

Ez már nagyon nem ide való téma, de válaszolok, és tisztelettel megkérem a moderátorokat, ha nem tetszik, tegyék át a megfelelő helyre.

Tehát. Részemről eddig USB digitalizálóval, és laptoppal nyomtam, de most készítem az új verziót. Egy Video->VGA átalakítóval egy 19"os monitorra fogom rakni a képet, amit egy 10AH 12Vos ólomakkuról, egy gagyi inverterrel fogok 220ra alakítani.
    Ezek az eszközeim rendelkezésre álltak, így csak kiegészítőket kellett hozzá beszereznem. Egyelőre nem tervezek szemüveget vásárolni.

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010

Tényleg nem idevaló, viszont nem is 1 hozzászólásba férő az amit ferostas kérdez.
    Ezért én is javasolnám a Videoátvitel FPV repüléshez topicot, illetve úgy az egész FPV repülésen belül lévő topicokban való keresgélést,
    elég sok szó esett már a megjelenítésről (szemüvegekről, laptopról, monitorról, kisTVről, stb.), felvételről, antennákról...
    Ki lett tárgyalva az 1.2, 2.4, 5.8-as (http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,75914.0.html) videoátvitel is, aluláteresztő szűrő is.
    Röviden: 2.4 2.4-el nem megy, 1.2 2.4-el pedig csak aluláteresztő szűrővel ajánlott (a szűrőt meg a videoadó és az antenna közé teszed),
    az 5.8 meg inkább rövidebb távokra (pl quadcopterre), vagy irányított antennával.
    Vannak komplett konfigurációk is felsorolva, az 1 jó kiindulási alap ahhoz, hogy mi is kell a gépre.
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Senior Member
    Hely
    Tolna Megye
    Hozzászólás
    170

Köszi a segítséget egy kissé belemerültem a témába és nem vettem észre hogy más vizekre is áteveztem, már rákattantam az FPV-s témára, bár azt még nem tervezem. Azonban a robotpilótás megoldáshoz már jó úton halad az info gyűjtés.
    Mégegyszer Bocs.
    Üdv:
    Feri
    Ferosti

Senior Member
    Hozzászólás
    143

RSSI

Hali!
    Lenne egy (valszleg lámer) kérdésem.
    Ha jól tévedek ahhoz, hogy a rádiójel erőssége megjelenjen az OSD-n, be kell kötni az RSSI kábelt. Az tiszta a leírás alapján, hogy egyetlen dróttal kell bekötni a robotnál jobb oldalon a középső tüskére.
    Ami a kérdésem, hogy a madzag másik végét hová kell csatlakoztatni? :-[
    Értem én hogy Közgép, de mitől megy???

mmormota
    Guest

A vevő rssi kimenetére. Ehhez természetesen olyan vevő kell, amelynek van analóg rssi kimenete. Vagy olyan, amin házi barkácsolással kialakították.

Oldal: 3 / 9 ElsőElső 1234567 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva