Oldal: 1 / 74 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (736) összesen

Téma: Beállítással kapcsolatos kérdések

mmormota
    Guest

Beállítással kapcsolatos kérdések

Ide várjuk a C4S robot beállítása, használata során felmerült kérdéseket.

Junior Member
    Hozzászólás
    7

Re:Beállítással kapcsolatos kérdések

Szia.

Azt szeretném megtudni hogy a robot a hideginditásakor talált gps kordinátákat eltárolja a home pozicióhoz és egy előre beállított magaságon vissza talál-e, vagy minden helyszínen ahol használni szeretném mindig laptopal nekem kell beállítani. Jelenleg egy Easy Gliderem van alap motorral, igen gyenge szegény max emelkedési sebbeséget tudok állítani, illetve ehez a géphez megfelelő a robot? Robbanos repcsibe nem ajánlott, azt olvastam, van e valami amire figyelni kell brushless vagy kefés motor esetén? Pl zavarszürés, szabályzó távolság ilyesmi.

Válaszokat előre is köszönöm.

Üdv:FF

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010

Start előtt meg kell várni, amíg a GPS elegendő műholdat lát és automatikusan felveszi a starthely koordinátáit.
    A robotban be lehet állítani a max emelkedési szöget, de biztonságosabb ha van 1 kis tartalék a motorban, ha menteni kell.
    A motornál inkább az számít, hogy ne vigye át a rezgéseket a robotba, mert megzavarja az IMUt.
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Senior Member
    Hozzászólás
    886

A holmi minden indulásnál automatikusan megjegyzi a kiindulópont helyét és magasságát, a Return to Home mindíg oda viszi vissza. A "mindennapi" repüléshez nem lesz szükség laptopra.
    Az nem baj ha gyenge a repülő, ez az átlagos beállításokhoz képest csak annyit jelent, hogy vélhetően növelni kell a cirkáláshoz szükséges gázt és csökkenteni kell a maximális emelkedési szöget.
    A motor fajtája igazából mindegy, a szabályzó BEC-je fontos hogy minél jobb legyen, hiszen a robot és az esetleges 5V-os kamera, videóadó is onnan kapja a tápellátását. Egy ferrit gyűrű a szabályzó kábelére nem árthat. Maga a robotpilóta olyan 120mA-el terheli pluszban a BEC-et.
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Junior Member
    Hozzászólás
    7

Köszönöm a gyors válaszokat, közben a használati utasítást is átolvastam. Egy kérdés még nyitott maradt számomra.
    MX12 távom van és a csürőt két csatornáról használom asszimetrikus kitéréssel, ha nincs a roboton több bemenet akkor gondolom a két csürő kimenet párhuzamos igy a jelenlegi kitéréseket nem fogom tudni használni, vagy van erre valami mód?

Üdv:FF

Senior Member
    Hozzászólás
    886

Valóban csak egy csűrővezérlés van. Ha mindenképp differenciál csűrőt szeretnél, azt mechanikusan kell megcsinálni.
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Sziasztok!

Lehet naiv kérdés, de a robothoz tartozik valamilyen current sennsor az áramfelvétel és fő akkufeszültség méréséhez? (erre nem jöttem rá a használatiból) Nem egyértelmű nekem mi az amit kapok a robottal együtt. Tehát a GPS-en kívű, jár hozzá kábel és feszültség mérő sensor vagy ezt külön kell beszerezni?

Köszönöm
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435

Sziasztok!

Olvasva a manuált és a robot beszerelésénél repülőbe idézem:

"Ezért a robotot úgy
    kell beépíteni, hogy normál vízszintes repülési helyzetben levő gépen a robot alsó lapja is
    legyen vízszintes"

Ezt egy Easy Star esetében hogy tudom kivitelezni?
    Esetleg a súlypontnál fellógatom,vagy elég a földön a vízszintes?

mmormota
    Guest

Ezt egy Easy Star esetében hogy tudom kivitelezni?
    Esetleg a súlypontnál fellógatom,vagy elég a földön a vízszintes?
    A gép hossztengelyével legyen párhuzamos, ilyen beállítással biztosan jól fog repülni.

Később esetleg lehet finomítani. Akkor tökéletes a beállítása, ha a gép szinten repülése közben a műhorizont és a semleges helyzetet jelző kis kör fedésben van. Egy kis eltérés semmi gondot nem okoz, de ha valaki szeretné teljesen precízen beállítani, akkor ez a módja.

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Idézet Ltomi78 eredeti hozzászólása
    Sziasztok!

Lehet naiv kérdés, de a robothoz tartozik valamilyen current sennsor az áramfelvétel és fő akkufeszültség méréséhez? (erre nem jöttem rá a használatiból) Nem egyértelmű nekem mi az amit kapok a robottal együtt. Tehát a GPS-en kívű, jár hozzá kábel és feszültség mérő sensor vagy ezt külön kell beszerezni?

Köszönöm
    ???
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Oldal: 1 / 74 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva