Oldal: 2 / 74 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (736) összesen

Téma: Beállítással kapcsolatos kérdések

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435

Re:Beállítással kapcsolatos kérdések

Idézet mmormota eredeti hozzászólása
    Ezt egy Easy Star esetében hogy tudom kivitelezni?
    Esetleg a súlypontnál fellógatom,vagy elég a földön a vízszintes?
    A gép hossztengelyével legyen párhuzamos, ilyen beállítással biztosan jól fog repülni.

Később esetleg lehet finomítani. Akkor tökéletes a beállítása, ha a gép szinten repülése közben a műhorizont és a semleges helyzetet jelző kis kör fedésben van. Egy kis eltérés semmi gondot nem okoz, de ha valaki szeretné teljesen precízen beállítani, akkor ez a módja.
    Rendben!
    Köszi!

mmormota
    Guest

a robothoz tartozik valamilyen current sennsor az áramfelvétel és fő akkufeszültség méréséhez?
    A méréshez szükséges elektronika be van építve a robotba, a bekötéshez szükséges kábelt tartozékként adjuk.

A pontos bekötését képekkel még ma felteszem a fórumra, és a gépkönyvbe is beteszem. Ez egy 3 eres szervó csatlakozós drót, egyik ér megy a szabályozón levő akku csatlakozó pluszra, másik a csatlakozó minuszra, a harmadik a minusz érre csak kb. 5 centiméterrel közelebb a szabályozóhoz. A robotba épített elektronika ezen a néhány cm-es szakaszon méri az áram hatására eső feszültséget, így mér áramot. A dolog előnye, hogy így elmarad a kis panel a dupla csatlakozókkal, egy útban levő kütyüvel kevesebb a gépben...

Ha esetleg valaki jobban szeretné a hagyományos csatlakozós adaptert, elkészítjük azt is a megadott csatlakozó típushoz.
    Nem lesz különösebben bonyolult darab, két csatlakozó egymáshoz forrasztva, közte 5 cm huzal. ;D

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Kiváló köszönöm
    én megvagyok a külső sensor nélkül, a régivel eleget szívtam.
    várom a képeket a lehetséges bekötésekről.

köszi

Idézet mmormota eredeti hozzászólása
    a robothoz tartozik valamilyen current sennsor az áramfelvétel és fő akkufeszültség méréséhez?
    A méréshez szükséges elektronika be van építve a robotba, a bekötéshez szükséges kábelt tartozékként adjuk.

A pontos bekötését képekkel még ma felteszem a fórumra, és a gépkönyvbe is beteszem. Ez egy 3 eres szervó csatlakozós drót, egyik ér megy a szabályozón levő akku csatlakozó pluszra, másik a csatlakozó minuszra, a harmadik a minusz érre csak kb. 5 centiméterrel közelebb a szabályozóhoz. A robotba épített elektronika ezen a néhány cm-es szakaszon méri az áram hatására eső feszültséget, így mér áramot. A dolog előnye, hogy így elmarad a kis panel a dupla csatlakozókkal, egy útban levő kütyüvel kevesebb a gépben...

Ha esetleg valaki jobban szeretné a hagyományos csatlakozós adaptert, elkészítjük azt is a megadott csatlakozó típushoz.
    Nem lesz különösebben bonyolult darab, két csatlakozó egymáshoz forrasztva, közte 5 cm huzal. ;D
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435

Megakadtam itt:"A robot az usb kábelen keresztül kap tápfeszültséget/-idáig oké/, a vevőnek azonban külön kell tápfeszültséget
    biztosítani pl. vevő akkut vagy szabályozót a vevő egyik nem használt csatornájára kötve."

Lentebb ahol a bekötési táblázat van ott pedig az Rc kimenetnél a "3-as" csatornának honnan kössem rá a gázt amikor a szabályzom a vevő 8 csatornáján van?
    És ugyan itt az Rc kimenetnél az "5-re" egy csűrőt ír,de az már az "1-es" csatornán jön ki!

Esetleg lehetne kérni egy részletes vázlatot? ???

Köszönöm!
    Üdv!

Junior Member
    Hozzászólás
    7

Tisztelettel köszönöm az eddigi válaszokat.

Esetleg azt lehet tudni hogy külön csürő csatorna lesz-e a késöbbiekben, a differenciál csürőhöz és a fék/ivelő mixekhez?
    Ezt a herdver tudja-e és esetleg egy firmware frissitésel belekerülhetne, vagy ez egy módosított hardver verzióval müködne?
    Ha nincs rssi jelem és failsafe-m akkor van e mód hogy magától vissza jöjjön. (mikor leirtam már tudtam hogy hülyeség)
    Ha csiholok a vevőmre rssi jelet, failsafe hiányában megoldható lenne hogy az signál bizonyos százaléka alatt inditsa a haza út programot.

Elnézést a sok kérdésért, jelzem nem a telhetettlenség motivál, nagyon kevesett repülök általában egyedül, ami tudom nem jó, de másokra nézve biztonságosabb.
    Szeretnék egy ilyen csúcs kütyüt, de ragaszkodnék a megszokott beállításaimhoz, és a meglévő adó-vevő párosom se szivesen cserélném le a failsafe miatt.
    Bennem mindig van egy gát, nem merek se messze se magasra menni, úgy gondolom hogy ezzel a fejlesztéssel elérhetőbbek a távolságok és legyözhetőek a gátak.
    A fejlesztés nagyon dicséretes, és öszintén gratulálok.

Üdv:FF

mmormota
    Guest

Megakadtam itt:"A robot az usb kábelen keresztül kap tápfeszültséget/-idáig oké/, a vevőnek azonban külön kell tápfeszültséget
    biztosítani pl. vevő akkut vagy szabályozót a vevő egyik nem használt csatornájára kötve."

Lentebb ahol a bekötési táblázat van ott pedig az Rc kimenetnél a "3-as" csatornának honnan kössem rá a gázt amikor a szabályzom a vevő 8 csatornáján van?
    Az idézett mondat arra az esetre vonatkozik, ha a robot még nincs beépítve a gépbe, csak az asztalon állítgatod.
    Természetesen az is jó, ha a szabályozót csatlakoztatod a robot RC out 3-as csatornára ugyanúgy, ahogy a gépben lesz. Így a robot RC csatlakozói megkapják az 5V szervó tápot, és átadják a vevőnek is.

És ugyan itt az Rc kimenetnél az "5-re" egy csűrőt ír,de az már az "1-es" csatornán jön ki!
    Az 1-es és az 5-ös RC out is csűrő (csűrős gép esetén). Ez akkor jó, ha két külön szervó van a két szárnyon, így nincs szükség Y kábelre.

Esetleg lehetne kérni egy részletes vázlatot? ???
    Készítek részletes rajzokat - holnap meglesz.

mmormota
    Guest

Esetleg azt lehet tudni hogy külön csürő csatorna lesz-e a késöbbiekben, a differenciál csürőhöz és a fék/ivelő mixekhez?
    Ezt a herdver tudja-e és esetleg egy firmware frissitésel belekerülhetne, vagy ez egy módosított hardver verzióval müködne?
    Ehhez nincs szükség hardver módosításra, firmware kérdése. Azért nem csináltuk meg eddig, mert attól tartottunk, ha még több ravasz beállítási lehetőséget teszünk be a programba, elijesztjük azokat a felhasználókat, akik csak repülni szeretnének egy átlagos hab FPV géppel, és minél kevesebb a bonyodalom annál jobban örülnek...
    Ha elég sokan szeretnének ilyen mixeket, megírjuk hozzá a firmware-t, legfeljebb lesz majd még egy fül a PC programban "a bonyolultság kedvelőinek" címmel... ;D

Ha nincs rssi jelem és failsafe-m akkor van e mód hogy magától vissza jöjjön. (mikor leirtam már tudtam hogy hülyeség)
    Ha csiholok a vevőmre rssi jelet, failsafe hiányában megoldható lenne hogy az signál bizonyos százaléka alatt inditsa a haza út programot.
    Szerintem túl kockázatos rssi-re alapozni az RtH módot, mert erős zavaró jel esetén előfordulhat hogy az rssi jó jelszintet mutat, de a valóságban nincs rádiókapcsolat.

Pontosan milyen vevőről van szó? Mit csinál, ha kimarad a jel? Rángatja a szervókat összevissza?
    Legtöbb nem túl régi 35MHz-es vevő is tud valamiféle failsafe-et.

Senior Member
    Hozzászólás
    886

Idézet Daine eredeti hozzászólása
    Megakadtam itt:"A robot az usb kábelen keresztül kap tápfeszültséget, a vevőnek azonban külön kell tápfeszültséget
    A robot megkapja USB-ről a neki szükséges tápot, de ezt nem vezettük ki az RC csatlakozókra, mert úgy könnyen túl lehetne terhelni az USB 0.5A-es maximumát. Ezért van szükség a vevő (és szervók) külső ellátására.
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Junior Member
    Hozzászólás
    7

Szia

Graupner r700 35 mhz jelvesztés esetén váltotó, de töbnyire azt az álapotott tartja ahol elesztem,
    néha zizeg, néha meg kitér valahova.

Üdv:FF

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435

"Az idézett mondat arra az esetre vonatkozik, ha a robot még nincs beépítve a gépbe, csak az asztalon állítgatod.
    Természetesen az is jó, ha a szabályozót csatlakoztatod a robot RC out 3-as csatornára ugyanúgy, ahogy a gépben lesz. Így a robot RC csatlakozói megkapják az 5V szervó tápot, és átadják a vevőnek is."

Természetesen még az asztalon tartok,megyek sorba a manual szerint.

Köszi! ;D

Oldal: 2 / 74 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve