Oldal: 2 / 14 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (139) összesen

Téma: PC program

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010

Re:PC program

Nem. A default magasság pusztán segítség a Waypointok létrehozásához. Lehetne fixen 0, fixen 500, de te választhatod meg milyen magassággal hozza létre a Waypointokat alapból.
    Ha a Waypoint magassága 0 -> relatív 0 a Home magasságához képest, szóval a földön fog futkosni a repülő
    Ezért is 0 a Home relatív magassága, mert magához képest 0.

Körözési magasság nincs, nevezzük inkább RtH magasságnak De az külön állítható, tehát semmi köze a default magassághoz.

Illetve, mi van abban az esetben, ha WP2-n 20m magasan vagyok, de WP3- nak 100m- t adok meg és WP3 olyan közel van WP2- höz, hogy képtelenség elérni a 80m emelkedést? Tegyük fel, h WP4 pedig újra 20m. Ekkor mi lesz? WP2 és WP3 között emelkedik amennyire tud, ha eléri a 100m eléri, ha nem nem, és WP4- ig újra vissza csökkenti a magasságát 20m- re? Vagy?
    Emelkedik a gép amennyire lehet, amennyit megenged a max. emelkedési szög (Maximum pitch angle), ugyanez a süllyedésnél (Minimum pitch angle). Ha extrém magasságkülönbségeket adsz meg, nem fogja elérni a megadott magasságot, és a 20m kedvéért sem fog zuhanórepülésbe kezdeni
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

mmormota
    Guest

Idézet jpeti29 eredeti hozzászólása
    Mit állít a programban a Pheriferials panel Logger és Barometer pipája?
    Azt, hogy van-e logger (az alap változatban nincs, ez a bővítő panelen lesz, microSD kártyára rögzít), valamint hogy van-e barometrikus magasságmérő vagy a GPS magasságot kell használni (minden legyártott darabban benne van a barometrikus szenzor).

Senior Member ppeter logója
    Hely
    Budapest XIV.ker. és VI.ker.
    Hozzászólás
    1.358

Szia!
    Idézet BCorsa eredeti hozzászólása
    A programban nekem nem jön elő a repülő az imu fülnél....
    DirectX -et telepíteni kell, és működni fog.

Üdv ppeter
    Üdv ppeter
    Csak a leszállás legyen jó...

mmormota
    Guest

Idézet distvan52 eredeti hozzászólása
    A fejlesztő urakat kérdezném hogy lehetne TILTOTT WP-ket vagy kisseb területet bele tenni a progiba pl, magas facsoport, telefontorony, templom ha RTH kor esetleg útba kerülne valami.
    Nehéznek tűnik első ránézésre, persze nem a PC programban hanem a firmwareben. Ehhez valamilyen útvonaltervező algoritmust kellene beletenni, jelenleg ilyet egyáltalán nem tartalmaz.
    Mivel a visszatérő magasság ad tűrhető megoldást, eléggé hátra tenném a sürgősségi listán.

mmormota
    Guest

Idézet Daine eredeti hozzászólása
    Olyat esetleg nem lehetne megoldani a pc programban,hogy mentse a különböző útvonalakat a wp.-ban?
    Ne keljen egy adott útvonalat újra programozni csak kikeresem mentem és kész.
    File menüben Save mission (küldetés mentése), feljön egy könyvtár választó ablak, kiválasztod hová szeretnéd menteni, adsz neki egy nevet, mented.
    Visszaolvasni fájlból pedig a "Load mission" (küldetés beolvasása) menüponttal lehet.

Peck, mmormota:

Nagyon köszi a WP tervezésnél az úthossz és a legtávolabbi pont elhelyezését a programban, nem kevésbé a Daine által felhozott mentést és visszatöltést!

Nem titok, engem leginkább a robotnak ez a funkciója foglalkoztat leginkább. Természetesen az FPV repülés is, de mindent a maga idejében, szép sorjában.

Kérdésem is volna, rögtön 2.
    1. Ha adott példa okán ez az útvonal:

A 4., 6., 7. fordulókban kb. milyen szűken fog fordulni a gép (ES)?

2. Szerdáig még nincs a kezemben a robot, ezért lehet, triviálisat kérdezek. A különböző állapotai a robotnak (WP, Stabilizált, Gyere haza, GPS megy) csak osd- ről olvashatók le, vagy esetleg magán a roboton is vannak állapotjelző ledek?

3. Ha azt szeretném, hogy az akksi félig kiürülésekor (vagy egy beállított szinten) mindegy, h hol a gép, hol tart az útvonal berepülésében, jöjjön haza, bele lehetne tenni a robotba? Nem tudom, hogy Ti mennyi hasznát látjátok ennek, de szerintem amire nekem kell, abban a felhasználási módban ez egy igen hasznos dolog volna...

4. Internetes kapcsolat nélkül, kint a repülés helyén is tudok a programban útvonalat tervezni? Magyarán, a Google Earth- höz kell a netes kapcsolat?

Üdv
    Zs

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010

Szivesen, örülünk ha tetszik!

Idézet Fat Jesus eredeti hozzászólása
    Peck, mmormota:

Nagyon köszi a WP tervezésnél az úthossz és a legtávolabbi pont elhelyezését a programban, nem kevésbé a Daine által felhozott mentést és visszatöltést!

Nem titok, engem leginkább a robotnak ez a funkciója foglalkoztat leginkább. Természetesen az FPV repülés is, de mindent a maga idejében, szép sorjában.

Kérdésem is volna, rögtön 2.
    1. Ha adott példa okán ez az útvonal:

A 4., 6., 7. fordulókban kb. milyen szűken fog fordulni a gép (ES)?
    Ez attól függ mennyire engeded bedönteni a gépet a robotnak. Ha csak oldalkormány van a gépen, akkor mondjuk nem lenne túl célszerű nagyra állítani.

2. Szerdáig még nincs a kezemben a robot, ezért lehet, triviálisat kérdezek. A különböző állapotai a robotnak (WP, Stabilizált, Gyere haza, GPS megy) csak osd- ről olvashatók le, vagy esetleg magán a roboton is vannak állapotjelző ledek?
    Csak OSD. LEDek vannak a roboton, de a módokat nem jelzik, repülés közben úgysem azt nézegeted.

3. Ha azt szeretném, hogy az akksi félig kiürülésekor (vagy egy beállított szinten) mindegy, h hol a gép, hol tart az útvonal berepülésében, jöjjön haza, bele lehetne tenni a robotba? Nem tudom, hogy Ti mennyi hasznát látjátok ennek, de szerintem amire nekem kell, abban a felhasználási módban ez egy igen hasznos dolog volna...
    Megoldható, de át kell gondolni mikor is veszi a robot félig üresnek az akkut, vagy 1 adot feszültség alatt vált RtHba, de ugye 1 nagyobb gázadás ideiglenesen is beejtheti az akksifeszültséget.
    Egyenlőre az a megoldás, hogy amikor gondolod, kézzel átbillented RtH-ba a robotot

Senior Member sterby logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    1.008

Tiltott WP-khez lenne egy ötletem: nem lenne egyszerűbb ha tiltott zónák helyett kettő esetleg három 4-4 (esetleg 3-3) pontból álló útvonalat definiálva a legközelebbi útjába esőt lekövetné a robot RTH üzemmódban? Kezdő pont megközelítése, továbbiak lekövetése majd irány a home WP.
    Csak mint érdeklődő gondolom kivitelezhetőbb mint az útvonalkeresés.

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010

Érdekes elképzelés. De ehhez is le kellene külön tárolni pár waypointot az RtH-hoz.
    Arról nem is beszélve, hogy mi van ha pont egy tiltottnak szánt terület pont a gép és a legközelebbi útba eső WP közé esik?

Senior Member sterby logója
    Hely
    Miskolc
    Hozzászólás
    1.008

Az mindig benne van a pakliban, viszont két útvonallal már jó eséllyel kikerülhetők a home zóna körüli akadályok, pl. két facsoport közt vagy ipari parkot elkerülve netalántán az ipari parkban szabad irányban bevezethető a gép. Két útvonal már elég ahhoz hogy az "ismeretlen" irányból közeledő gép ne vágjon át a veszélyzónán ahhoz hogy elérje a kezdőpontot.
    Persze ezek az útvonalak mindig módosíthatóak lennének, függően attól hogy merre tervezett a repülés, és főleg honnan.

Oldal: 2 / 14 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva