Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (54) összesen

Téma: Modellező kisgépek

Senior Member
    Hozzászólás
    370

Modellező kisgépek

Sziasztok!

Szükségem lenne néhány kisgépre, amelyek a modellépítésbe fordított munkámat könnyebbé teszik. Kollégákkal való eszmecsere során a Proxxon termékcsaládot ajánlották, ezek azonban elég borsos áron kaphatók.

Amit kinéztem:
    -Proxxon Scroll Saw DS 230/E (39000Ft)
    -Proxxon Bench Drill machine TBM 220 (53000Ft)

Van valakinek tapasztalata ezekkel kapcsolatban? Esetleg hasonló kategóriában más gyártók készülékeit ismeritek?

Üdv,
    Mm

Senior Member
    Hozzászólás
    166

Modellező kisgépek

Hello
    Én CONRAD-ban vettem egy ilyen kis gépet. Már meg van sztem 5 éve, semmi baja. Bele lehet fogni csómó féle "fejet".
    http://www.conrad.hu/slike/8/802212M1.jpg
    http://www.conrad.hu/nakup/prikaz.asp?Kat_Stev=802212
    Sztem elég baráti ára van(11000). Sajnos a PROXON mini szalagfűrészét semmi sem helyettesíti.
    Üdv: Bicska

Anonymous
    Guest

Modellező kisgépek

Mm
    ez baromi sok. A töredékéért lehet kapni megfelelőt. Megnézem, hogy hívják a mini flexemet. Ez kb. 14000 volt 2-3 éve. Tápot én csináltam hozzá.

Senior Member
    Hozzászólás
    280

Modellező kisgépek

Nekem egy kis proxxon gravírozóm van,de elbír mindent a gép.az összesen 10e volt fél éve.Hegyekkelegyütt.

Modellező kisgépek

nekem meg egy DREMEL gépecském van... :P
    A legtöbbet a vágókorongot és a 'ráspoly' feltétet használtam.
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Senior Member
    Hozzászólás
    280

Modellező kisgépek

jomunkasember:Te a vízböl veszed ki az oxigént?okszigént

Modellező kisgépek

de csak akkor, ha már a raútkoszorú elkészült a tanács részirül.
    &quot;E örööö, e bódottáá. E áá ö örö i bódottáá.&quot;<br />http://www.repulomodellezes.hu

Junior Member
    Hozzászólás
    11

Modellező kisgépek

Idézet jomunkasember eredeti hozzászólása
    nekem meg egy DREMEL gépecském van... :P
    A legtöbbet a vágókorongot és a 'ráspoly' feltétet használtam.
    Ja ja én is a DREMELT használom és jó olcsón hozzá tudtam jutni de nagyon jó kis gép.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.380

Modellező kisgépek

Kicsi asztali körfűrészt szeretnék. Ismerem a Proxxont, de nekem túl drága. Nem tud esetlag valaki valamilyen más márkát/megoldást?

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Modellező kisgépek

Szia Yeti,

van meg a Dremelhez, Proxxonhoz hasonlo 12V-os kis (mini) asztali körfüreszem ca. 80mm atmeröjü füresszel, de nagyon gyenge kis takolmany az egesz !!
    A motor jol birja ca. 20mm-es balsaig es 4mm-es RL-ig, csak a füreszlap tengelye nagyon ramaty !!! Allandoan kilazul es maszkal a füreszlap jobbra-balra !!

Egy kis 220V-os varrogepmotorbol is mar lehet hazilag is egy 100-szor komolyabbat barkacsolni ennel, amit egyben akar mint tanyer-csiszolonak is hasznalhatsz !!!

Viszont a jo füreszlapok (finom fogazat, HSS, es max. 1mm vastagsag) mar eszmeletlen dragak !!!

Eppen a mult heten vettem egy ilyent az E-Bayen 54 Euroert:

ennek legalabb több hasznat is tudom venni !! Zsir uj, 3 evi garanciaval, etc..

A kis Proxxon maromat (MF70) is eladtam, mert nagyon kicsinek bizonyult.
    Amire meg nagyon faj a fogam, az egy kis oszlop-furogep es egy kis asztali esztergapad lenne !! [-o< Talan meg majd megszan a Jezuska karacsonyra velük...... :-)
    Itt a legegyszerübb oszlopos kis furogepek is 15E Ft körül vannak, a legkisebb es meg nagyon jol hasznalhato asztali esztergapadok is ugy ca. 75E Ft körül mozognak a kereskedelemben.

Ugyhogy fellapozzuk majd az E-Bayt gyakrabban, hatha mazlim lesz :-)

üdv,

Charles

PS: van meg egy dekupir füreszem is, de mire azt felkeszitem a vagasra, kezzel es lombfüresszel mar regen el is keszitettem a bordakat, ugyhogy porfogokent müködik jelenleg az is az asztal alatt :-)

Oldal: 1 / 6 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva