Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (54) összesen

Téma: Modellező kisgépek

Senior Member
    Hozzászólás
    1.380

Modellező kisgépek

Szia!

Ez az érdi központ címe. Van budapesti boltjuk is (, de régen voltam ott, talán elköltöztek azóta. Legjobb, ha telefonon megkérdezed:
    Cooptim Iparti Kft.
    Budafoki út 10
    H-2030 ÉRD
    Telefon: 23-521400
    Fax: 23-521419

A nemzetközi weblap:
    www.proxxon.com

Modellező kisgépek

Kőszi! Majd megkeresem őket, és ha tudok valamit változást írok róla.
    Egyébként már hallottam más forrásokrol is, mint Kisvakond szerszámbolt, de őssze szeretném hasonlítani az áraikat.
    Szóval köszi a segítséget!
    hpiracer

Senior Member
    Hozzászólás
    1.380

Modellező kisgépek

Húú! Nekem erről a Kisvakondról írj légyszi valami infót. Erősen hiányolok egy kicsi asztali körfűrészt, de a Proxxon jelenleg túl drága számomra.

Modellező kisgépek

Szia Jeti!
    Ez a bolt budapesten a mogyorodi úton van az aréna sportcsarnokkal szemben, a saroktol nem messze.
    Ez a bolt inkább ipari gépeket forgalmaz főként faiparit, de nagyon kedvesek az eladók, és segitenek sok mindenben türelmessen!
    a pontos cím:1143. Bp. Mogyorodi út 6. tel: 383-41-29
    remélem tudtam segíteni, üdv hpiracer

Senior Member
    Hozzászólás
    1.380

Modellező kisgépek

Köszönöm! Elnézek arra...

Member
    Hozzászólás
    85

Modellező kisgépek

Én ma vettem egy ilyen Dremel masinát
    Nagyon kellemes kis minőségi gép, 24 féle tartozék fej volt hozzá meg műanyag koffer és 14 volt kb.
    Ha már ilyen olcsó volt vettem hozzá egy hozzávaló állványt is további 11-ér.
    Szerintem ha valakinek modellezni kell akkor bőven megéri és sokkal olcsóbb mint a Proxxon, bár biztosan nincs olyan minőségben sem.
    ---------------------------------- HHH 35Mhz 79CH / 27Mhz 5CH ---------------------------------

Member
    Hozzászólás
    85

Modellező kisgépek

Nem voltam pontos, akit érdekel a gép:
    Dremel 300I (vagy l? )
    Van digitális is belőle meg minden, egész normális cuccok ezek a Dremelek.
    ---------------------------------- HHH 35Mhz 79CH / 27Mhz 5CH ---------------------------------

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

Modellező kisgépek

Aki nem akar ra ennyit kolteni, meg lehet venni 3-4 ezerert is obi/praktiker/baumax stb helyeken 'gagyi' kisgepet keszletben mindenfele tartozekkal, ezekben is szoktak lenni maro- vago- csiszolo- es furo betetek. Ezeket utanrendelni en a dremeltol szoktam, nekik van turheto aron mindenfele, viszonteladonal akar egy-egy darabot is kapsz mindenbol.
    A 'gagyi' gepekhez gyarilag adott, hosszaban behasitott befogopatronok kb semmit nem ernek, de azt le lehet cserelni mini tokmanyra (olyan mint egy hagyomanyos gyorsszorito furotokmany, csak pici: ugy 0,2-3,5mm-t lehet vele befogni).
    Itt zalaban a proxxon-tol tudok ilyent szerezni, 2000ft alatt van az ara (talan csak 1500) pontosan mar nem emlekszem. Ha valakinek kell szoljon es megoldjuk, en anno honapokig kerestem.
    cnv.hu

Member
    Hozzászólás
    85

Modellező kisgépek

Modellezésre szerintem az is bőven elég lehet.
    Én ezt vettem mondjuk, gondoltam mégsem fog széthullani, nem is gagyi, nem is drága

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

Re:Modellező kisgépek

Bár nem igazán kis gép, nem találtam neki alkalmasabb topicot.
    Régóta akartam már egy kis állványos fúrót, most beruháztam egyre:

Straus Austria, de ez ne tévesszen meg senkit, kínai a szentem.
    (Ennek megfelelően igen olcsó, és azért használható.)
    Van viszont vele egy kis gondom, mégpedig a tokmány felfogatással:

Ha minden igaz, B16 a neve (Morse-kúphoz hasonló), és elvileg csak simán rá kellene szorítani a tokmányt a kúposra esztergált orsótengelyre?
    A gond az hogy nem a teljes kúppaláston fekszik fel a tokmány (ahogy szerintem kellene) hanem csak egy keskeny gyűrű felületen (látható is a nyoma). Ennek az egyik hozadéka, hogy nem mindig áll egyenesen a tokmány, és az a néhány század mm eltérés ami kialakulhat, a befogott fúrószár végén már több mm is lehet. A másik pedig, hogy a nem kielégítő illeszkedés miatt néha egyszerűen leesik a tokmány miután végeztem a fúrással (addig nem mert ugye szorítja az előtolás).

A kérdésem hogy ennek hogyan kellene működnie, mi a helyes illesztés illetve rögzítés módja?

cnv.hu

Oldal: 3 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve