Oldal: 1 / 70 123451151 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (695) összesen

Téma: Felhasználói tapasztalatok

mmormota
    Guest

Felhasználói tapasztalatok

A cím mindent elmond... ;D

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Re:Felhasználói tapasztalatok

Köszönöm!

Sziasztok!

Sikerült vásárolnom eme remekműből!

Egy hosszú délután bele is aplikáltam a már FPV-re használt SkyWalkerembe.
    A "manuálja" még nem teljes, de ez alapján is sikerült megoldanom a bekötést, sokat nem kellett gondolkozni, elég szájbarágósan le van írva mit kell tenni.
    A robot beállítgatása már több időt vett igénybe, bár ez főleg a hidegnek köszönhető mert 1 nap 2 startnál nem tudtam többet repülni (szétfagytam).
    8 start kellett a beállításhoz.
    A magasság tartással volt gondom hullámzó mozgásban repülte az egyenest.
    A gerjesztést (Pich P Gaint) és az Altitude error Factort kellett lejjebb vennem.
    A robotot is többször áthelyeztem. A robot a gép helyzetét a beszereléstől függően érzékeli. (ahogyan a robot áll neki az a vízszintes illetve a függőleges, ha ferdén teszed be a repülő ferdén repül)
    Itt nagy segítséget adott a programban az IMU fül ahol ezeket a szögeket (Pitch, Roll) mutatja, így az asztalon is be lehet lőni.
    A 8. startnál már teljesen tökéletesen repülte a megadott útvonalat, A hazajövetel is megbízhatóan tudta. Teszteltem a kikapcsolt rádióval a FailSave-t.
    Ijedelemre csak akkor volt, amikor a hatótávolság tesztet akartam elkezdeni, de nem reagált semmire, hamar kiderült, hogy amíg az útvonalat repkedte, a nagy magyarázásban leraktam a rádiómat és nem igazán azt vettem vissza a kezembe. Ezt könnyen lehetett orvosolni ;D
    Most először fordult elő, hogy a távolságot az OSD-ben nem aggódva néztem hanem kíváncsian ;D

üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Senior Member distvan52 logója
    Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    563

Heló Altima ( zoli) légyszives oszd meg velünk hogy hol van a legjobb helye a robotnak a walkerben.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.239

Sziasztok!

Nekem is megjött ma, már be is szereltem a Maya-ba, úgy néz ki minden működik, nem is bonyolult. Valódi teszt holnap, ha az idő is engedi.

CopterX,Arrow3D,Maya fpv.Feiyu X4,GWSF15, Skywalker Fpv., xen falcon, Zephyr, TS 433Mhz, Futaba T10

Senior Member
    Hozzászólás
    609

Ez egy nagyon jó ötlet!
    Valaki tudna egy csupához leírást adni?

Senior Member
    Hozzászólás
    331

Használja már valaki SkyWalker-ben csűrő nélkül, csak oldalkormánnyal? Eddig megvoltam csűrő nélkül, kérdés, hogy C4S-val is jó lesz így vagy érdemes beleraknom a két plusz szervót?
    Szilard<br />Pitts, Ultimate, SkyWalker, Aurora9

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435

Idézet stasz eredeti hozzászólása
    Használja már valaki SkyWalker-ben csűrő nélkül, csak oldalkormánnyal? Eddig megvoltam csűrő nélkül, kérdés, hogy C4S-val is jó lesz így vagy érdemes beleraknom a két plusz szervót?
    Én az E.S.-t azért átalakítottam csűrősre,hogy pontosabb legyen!

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.045

A tapasztalatom az, hogy csak oldalkormánnyal nem jól stabilizál, hintáztatja a gépet.
    Mivel a hátulját kitolja a gép, enyhén bedől és visszakormányoz, mert a vízszintest azt tartani szeretné.
    Majd vágok egy snittet az egyik felvételből, ahol ez jól látszik.
    Következőre biztosan csűrős gép lesz, nem ES :'(
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Idézet distvan52 eredeti hozzászólása
    Heló Altima ( zoli) légyszives oszd meg velünk hogy hol van a legjobb helye a robotnak a walkerben.
    Hali!

A hasába raktam. A szárny alatt is volt, de így csak kevés szivacsot tudtam alárakni, kényelmesebbnek láttam a hasában a szárny alatt. Ott úgyis van hely bőven.
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Sziasztok,

Jézuska nekem is meghozta a robotot, én meg a napokban beszereltem ebbe a gépbe:

A gépről azt érdemes tudni, hogy ez eredetileg egy EG Pro volt, amíg az előző tulaj el feltehetően egy szervó kontakt hiba miatt orra nem tette. Megvettem tőle és átalakítottam tolómotorosra. Illetve, hosszában félbe vágtam és bele toldottam 2cm- t. Az elejét pedig úgy alakítottam ki, hogy GoPro- nak legyen helye. NTM2835/ 1400kV motor és egy HK 60A- s szabályzó került rá, a motorra meg egy 10x6- os APC thin electric. A gép súlya mindennel együtt 1430g.
    A robot a hasába került, egy mosogató szivacsból kivágott darabra.
    A gépet először be kellett repülni függetlenül a robottól, mert a motorfelfogatás és a súlypont beállítás az első repülés alkalmával nem sikeredett jól. Változtatni kellett a felfogatáson, elhúzatásokon.
    A gép berepülése után repültem egy kört a robottal is stab módban. Jól tette a dolgát, bár az adott szélhez kicsit keveset stabilizált. Jelenleg Sys_Ak EG beállításaival próbáltam. Gondolom a PID értékeken kell majd állítanom...

Összefoglalva, egy nagyon jó kis terméket sikerült össze hozni! Köszönet érte!
    Hamarosan lesz video is.

Oldal: 1 / 70 123451151 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve