Oldal: 2 / 70 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (695) összesen

Téma: Felhasználói tapasztalatok

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435

Re:Felhasználói tapasztalatok

Ez igen!Tetszik!
    Jól láttom,hogy videó nincsen rajta?
    Idézet Fat Jesus eredeti hozzászólása
    Sziasztok,

Jézuska nekem is meghozta a robotot, én meg a napokban beszereltem ebbe a gépbe:

A gépről azt érdemes tudni, hogy ez eredetileg egy EG Pro volt, amíg az előző tulaj el feltehetően egy szervó kontakt hiba miatt orra nem tette. Megvettem tőle és átalakítottam tolómotorosra. Illetve, hosszában félbe vágtam és bele toldottam 2cm- t. Az elejét pedig úgy alakítottam ki, hogy GoPro- nak legyen helye. NTM2835/ 1400kV motor és egy HK 60A- s szabályzó került rá, a motorra meg egy 10x6- os APC thin electric. A gép súlya mindennel együtt 1430g.
    A robot a hasába került, egy mosogató szivacsból kivágott darabra.
    A gépet először be kellett repülni függetlenül a robottól, mert a motorfelfogatás és a súlypont beállítás az első repülés alkalmával nem sikeredett jól. Változtatni kellett a felfogatáson, elhúzatásokon.
    A gép berepülése után repültem egy kört a robottal is stab módban. Jól tette a dolgát, bár az adott szélhez kicsit keveset stabilizált. Jelenleg Sys_Ak EG beállításaival próbáltam. Gondolom a PID értékeken kell majd állítanom...

Összefoglalva, egy nagyon jó kis terméket sikerült össze hozni! Köszönet érte!
    Hamarosan lesz video is.

Member
    Hozzászólás
    37

BOLDOG ÚJ ÉVET MINDENKINEK!

mmormota, Sys-Ak!

Mint a "Sysstem settings" beállítási minták rovatban írtam kipróbáltam a robotot egy Easy Gliderben, Sys-Ak beállításaival. Minden rendben is volt. A tegnapi és a mai próbarepüléseken azonban azt tapasztaltam, hogy a Waypoint üzemmódban a 2. illetve 3. Waypoint után (ekkor fordult visszafelé a gép) eltért a megadott magasságtól és elkezdte emelni a gépet a robot.

Mivel az Easy Glider csak a próba gép, nincs videó kamera és adó (az majd az Epsilonban lesz) ma tettem a gépre egy GPS loggert, hogy mérjem is amit előző nap csak szemmel tudtam követni. De a logger is azt rögzítette, hogy a robot a visszafordulás után elkezdi emelni a gépet.Újra írt, más magassággal megadott útvonalnál is ezt tette ismét. Nem tudtam megvárni, hogy meddig emelné a gépet, mert miután már kezdett eltűnni a ködben (pl. a megadott 100 m helyett már 200 m körül járt), inkább átkapcsoltam normálba.

Mi lehet a baj oka? Minden beállított magasságom először 100 méter, ma a köd miatt 80 méter volt. Videó adó nincs, az nem zavarhatta. A robot nem mozdult el, tehát vízszintesen volt a gépben. A hazatérési magasság is 100 illetve 80 méteren volt, azt külön kipróbáltam utána, rendben is volt, akkor jó magasságban kezdett körözni. Ha segít a repülésről készült gpx. fájlt el tudom küldeni e-mailban.

Üdv: carex

Senior Member
    Hozzászólás
    886

Szia Carex!

Főleg akkor képzelhető el, hogy elemeli a gépet a robot, ha a motorjárattól eleve emelkedik a gép. Erre a hatásra rásegít, ha széllel szemben kell haladni mert akkor mindenképp plusz gázt ad a robot.
    Jelenleg ezen a motorlehúzatással, a robot hátrébb billentésével és a valódi magassági középálláshoz képest egy leheletnyivel jobban nyomott beállítással lehet segíteni. Mindenképp érdemes kipróbálni, hogy manuális vezetés mellett hajlamos-e a gép emelkedni nagy gázra vagy sem és ennek a hajlamnak a kiküszöbölése az elsődleges.

Célegyenesben az első firmware upgrade, melyet már élesben teszteltem, már csak apró simítások vannak hátra hogy kiadhassuk.
    Ennek egyik fő tulajdonsága, hogy Waypoint módban ha a célmagasság fölé kerülne, akkor a célmagasság+20m-es intervallumban megengedett a minimális állásszögig való nyomás, miközben legalább a szintben repüléshez szükséges gázt ad.
    Ettől azt várjuk, hogy akár mennyire is hajlamos a repülő emelkedni a gázra, nem fog elszakadni felfele útvonalrepülés közben, legfeljebb kicsit magasabban repül az előírt magasságnál. Minden esetre ez nem egy abszolút megoldás, továbbra is törekedni kell, hogy semlegesen reagáljon a gép a gázadásra.

Mivel úgy látjuk, hogy sokaknál előjött ez a probléma, most ennek megoldására helyezzük a legnagyobb hangsúlyt. További megoldásokon dolgozunk melyek kifinomultabbak így több időt igényel a fejlesztésük, tesztelésük. Terveink szerint egy ilyen komplexebb újításokat tartalmazó firmware-t január végén tudunk kiadni.
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Sziasztok!

Nálam minden probléma előjött ami csak lehetséges. (na jó ez kicsit túlzás )
    A problémák oka a repülőgépre visszavezethető volt.
    Ugyan ilyen tünetet produkált egy aljas hiba amit csak szemüvegben történő vezetés közben tudtam kiszűrni.
    A motorom csapágyas volt, de a földi teszteken nem produkált rezgéseket (akkor még nem is tudtam hogy csapágyas), stab módban repültem amikor a golyók valszeg úgy rendeződtek, hogy előjött a vibráció (a robot elég vastag szivacson volt de az sem segített) a műhorizont lassan lebukott kicsit jobbra dőlve, a robot korrigálni akarta a nemlétező irányeltérést.
    Carex érdemes a te gépednél is megnézni nincs-e ilyen gond.
    Ha kamerát nem is de egy videó adót érdemes rakni a gépre lásd a műszereket esetleg rögzítheted is a repülés alatt, sok információ és ebből hiba kiszűrhető.

A másik sunyi hibám egy rossz magassági szervó volt, na ez hülyíti meg igazán a robotot.

A repülőm gázra feladja az orrát, ezt a RCSettings-ben a magasságira 10es rányomással a közép helyzetben abszolute megoldotta a gondot.
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435

B.Ú.É.K!

Én egyfolytában reptetnék mióta a C4S-t használom és kezd össze állni,de nekem egy valami kicsit zavaró amit én valószínűleg nem tudok állítani.
    Távon potis gombra raktam a mód váltásokat ami jelenleg MM-SM-WP-RTH így néz ki,viszont személy szerint jobban örülnék a RTH-MM-SM-WP kiosztásnak.
    Ez megoldható valamilyen formában?

Köszönöm! ;D

Member
    Hozzászólás
    37

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Nem hagyott nyugodni a délelőtti sikertelenség, délután új útvonallal repültem újra. Az eredmény még rosszabb volt. Aztán megvilágosodtam, rájöttem, hogy mi az amin változtattam az első sikeres berepülés óta: mivel a Glider csak próba gép, nincs benne igazán hely és nem is törekedtem kialakítására, kicseréltem az először használt vastag (kb. 1 cm) szivacsot vékonyabbra, hogy több hely legyen. Rájöttem, biztos ez az oka, hogy az első sikeres repülés után most magasságot és irányt téveszt a robot. A réten ezt gyorsan összegyűrt papír zsebkendőkkel korrigáltam és láss csodát, a gép szépen repülte a megadott útvonalat, a megadott magasságban.

Tehát megint csak az emberi tényező volt a szűk keresztmetszet, az első alapos beállítás, berepülés után csinál az ember valami kis változtatást, figyelmetlenséget amit nem ítél fontosnak, de aztán kiderül, hogy nem volt elég körültekintő.

De talán tanulságnak jó ez az eset is. Azt hiszem most már a további repüléseket az Epsilonnal folytatom, ahol már a kamera és OSD is fog működni és minden kellő rendben és helyen lesz beépítve.

Sys-Ak!

Az Easy Glider beállításaihoz képest mit változtatnál egy kb. 3 kg, 3,5 m-es vitorlázó esetében (Epsilon Competition)? A repülési sebességet mindenképp lehetne növelni, szerintem.

Üdv: carex

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435

Üdv az úraknak!

Távon potis gombra raktam a mód váltásokat ami jelenleg MM-SM-WP-RTH így néz ki,viszont személy szerint jobban örülnék a RTH-MM-SM-WP kiosztásnak.

Köszönöm!

mmormota
    Guest

Idézet Daine eredeti hozzászólása
    Firmware-ből megoldható lenne, de egy ilyen változtatás keveredést okozna, egyik verzió így, a másik úgy viselkedne, ezért nem látom célszerűnek a változtatást.
    Ha viszont kapcsolókra programozod a váltást, akkor eleve elegánsabb lehet a mód választás, és teljesen szabadon tudod megválasztani hogy melyik kapcsoló álláshoz melyik módot rendeled.

Sziasztok,

Ma ezt a WP utat repültem meg:

Azt tapasztaltam, hogy az adott pont körüli körberepülés után nem indult el vissza fele a gép, hanem újra és újra rótta a köröket.
    Mit rontottam el a tervezéskor?
    Jelvesztés nem volt, mert akkor magától haza jött volna. RTH- val sikerült haza hozni!
    Videó hamarosan fent lesz!

Üdv
    Zs

mmormota
    Guest

A tippem az, hogy a gép nem tud elég szűken fordulni, a Waypoint radius (a megengedett hiba a waypoint teljesítéséhez) pedig a fordulóköréhez képest kicsi.

Nem találta el valamelyik wp-ot mert az egymáshoz közel megadott wp-ok között nem sikerült neki elég kis ívben fordulni, így megfordult hogy visszamenjen, és sorozatosan elvétette. A videóból persze kiderül majd, tényleg ez történt-e. Az látszana, hogy nem tudja a wp-ot eléggé megközelíteni, így mindig az adott számú wp marad a cél és azt próbálja elkapni körülötte forgolódva, de mindig elvéti.

Javítani úgy lehet, hogy nagyobbra kell venni a waypoint radius-t, vagy ha nagyon lustán fordul a gép, fordulékonyabbra kell beállítani. A fordulékonyságra elsősorban a "maximum roll angle" és "direction error factor" van közvetlen hatással.

Oldal: 2 / 70 ElsőElső 1234561252 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva