Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (62) összesen

Téma: "System settings" beállítási minták

mmormota
    Guest

"System settings" beállítási minták

Bevált beállítási mintákat várunk ide különféle géptípusokhoz - sokat segíthet azoknak akik hasonló gépet építenek.

mmormota
    Guest

Re:"System settings" beállítási minták

altima SkyWalker beállításai (kösz!):

Senior Member distvan52 logója
    Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    563

Megköszönném ha valaki fölrakná az EASY GLIDER pro system setting-jét.

Senior Member
    Hozzászólás
    886

Ez a saját EasyGlider Pro-m beállítása.

Úgy látom kicsit sportosabb mint Altima számai.
    A stabilizálásnál a pitch P valószínüleg azért magasabb nálam, mert arányaiban kisebb a magassági kormány mozgó része.
    Néhány észrevétel és általános jótanács:

• Némi D tagot is érdemes lehet beállítani, az főleg a széllökések ellen segít, de könnyen eltúlozhatja az ember. Ha van egy jó P érzékenység, annak kb. a hetedét ajánlom első megközelítésnek.
    • Az I tagot egyelőre hagyjátok nullán, kísérletező kedvűek próbálkozhatnak 0,1-0,2-es értékekkel. Ez úgy működik mintha automatikusan kitrimmelné magát a gép, viszont a földön bekapcsolva a stab módot, el fognak mászni a középpontok ami stabilizált indulásnál csúnya meglepetést okozhat. Összességében sajnos nem szerettem meg az I tagot, mert repülés közben elrejt pár intő jelet. Pl. át lehet miatta esni mert ha lelassulok, akkor is szintben tartja a gép az orrát (folyamatosan egyre jobban húzza a magasságit) amég egyszercsak kínjában ki nem fordul valamerre. Ha nincs I tag, akkor kicsit enged az elképzeléseiből a robot és inkább siklik mint átesik.
    • A Roll compensation a magassági húzása becsűréshez, hogy tartsa a gép a magasságát. 25-30% még az ilyen kisebb kormányú gépeknek is elég lehet.
    • A Yaw compensation az automatikus oldalkormány belépés fordulóhoz. Biztos ami ziher alapon jó ha nullán hagyjátok, akkor csak csűrővel és magasságival fordul a gép. Az oldalkormány hatásosságától függően egyébként kis értékeket javallok, az EasyGlider-t 15% már egyenesen lecsavarja az égről. (Ez persze a maximum mechanikus kitéréstől is függ, nekem olyan 30 fokot tér ki mindkét irányba az oldalkormány.)
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    563

Köszi a beállítási mintát még annyit , melyik lukban van a himbákon a tolórudak.

Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    563

Kipróbáltam a settingst jól teszi a dolgát még szélben is stab módban de Wp módban nem tartja a beállított magasságot,túl emelkedik és manuálban kell lehozni. mit kellene még állítani.

Senior Member
    Hozzászólás
    886

Belülről a 3. lyukban van mindegyik bekötés.
    A túlemelkedés valószínűleg azért lehet, mert a motor túlságosan húzza felfele a gépet és ha van szél, széllel szemben gázt ad a robot, hogy haladjon.
    Ha egyébként szépen siklik a gép és a vízszintes is jól van belőve, akkor a motor lehuzatással kéne kicsit tökölni.
    Amennyiben a siklással is gond van, akkor a beépítést kell módosítani, a robot elejét kell kicsit megemelned ebben az esetben.
    Nekem teljesen gyári és nincs alátétezve se, de ha manuálisan vezetem, akkor se hajlamos felhúzni a motor az orrát, csak nagyon minimálisan.
    Egyébb iránt készül az újabb firmware, amibe többek közt ezt a problémát is orvosoljuk. Az ilyen jelenségben szenvedő gépek pár méterrel a beállított magasság fölött fognak menni, de nem fognak elszakadni felfele. A javítást tartalmazó firmware január második felére várható.

Tehetnél fel pár képet a beépítésről, én nagyon kíváncsi lennék rá. Az EG-ben ez nem olyan egyszerű feladat.
    Így nézett ki a prototípusom beépítve:

És így néz ki most (már amennyire látszik belőle bármi):

Nem mondanám referenciának mert van egy plusz egyedi nyák ahova csatlakozik a szalagkábel, onnan vannak elosztva a csatlakozások.
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    563

A gépem siklása tűrhető, de motorjárat alatt felkapja az orrát. A súlypont 70mm körül van. A Tiéd hol van? Most már stab módban nem csinálja. A robot motorjárat alatt nem-e tudna többet rányomni? Mert mechanikusan már nem nagyon tudok állítani.

Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    563

Az Altitude error faktor növelésére gondoltam.

mmormota
    Guest

Idézet distvan52 eredeti hozzászólása
    Kipróbáltam a settingst jól teszi a dolgát még szélben is stab módban de Wp módban nem tartja a beállított magasságot,túl emelkedik és manuálban kell lehozni. mit kellene még állítani.
    A robot beépítési szögét kellene módosítani úgy, hogy a robot eleje kerüljön mondjuk 3 fokkal magasabbra, ez valószínűleg megoldja a problémát. Javíthat az is, hogy szándékosan lefelé trimmeled a magasságit, és persze a robotba is átírod az eltrimmelt értéket. A kettő együtt is mehet.

Egy következő firmware verzióban megoldjuk majd hogy erre ne legyen szükség.

Oldal: 1 / 7 12345 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva