Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (53) összesen

Téma: Szélveszély!!!

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435

Re:Szélveszély!!!

Üdv!

Ezek szerint mcelek a gép nem lett meg? ???
    Miért nem tudtok beszerezni egy megbízható gps trackert!? ???
    Nekem már 3X segített a megtalálásban ebből egyszer olyan helyen ahol a mobiltelefonnak térereje sem volt!

Sajnálom!Bár utólag a cigány is hadvezér!

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.045

Á, nem olyan a gép, hogy a trackert is belegyömöszöltem volna :
    Amíg sugároz, GPS koordináta is olvasható, ráadásul levegőben 6km-en és 230m magasan is képem volt. Ha gyorsabb vagyok, utólérem, viszont így majd kereshetem a sodródás irányában, mert legalább azt lehet tudni, hogy merre.
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member
    Hozzászólás
    609

Akkor ezzel a hétvégi programod meg is van sajnos!

mcelek: Mi újság? Meg lett a gép?

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Idézet mmormota eredeti hozzászólása
    Idézet altima eredeti hozzászólása
    Tovább bonyolítva a kezelést (bár nekem ez lenne a legszimpatikusabb) egy 5. repülési mód a saveStab. Ezt aktiválva a robot nem engedné magát egyből RTH-ra kapcsolni (csak ha előtte más repülési módot kapcsolok).
    Így hasonló esetben ha kimarad is a jel lesiklik oda ahova tud.
    Tudnád kicsit pontosítani? Ha jól értem, ez tulajdonképpen egy olyan parancs lenne, amely leállítja a motort és siklásba állítja a gépet, továbbá nem engedik RtH-ba kapcsolni ha kimarad a vezérlés?
    A siklás hátránya, hogy komolyabb szélben vagy éppen termikben nagyon messzire elmehetne így.
    Esetleg az "azonnali leszállás" parancs lehetne helyette, az elv ugyanaz, motor ki, RtH tiltva, de nem egyszerűen siklana, hanem keményen lenyomott orral lemenne kis magasságba és csak ott venné ki a zuhanásból és állna siklópályára a leszálláshoz.

Sziasztok!

Nos arra gondoltam (de tényleg passz menyire kivitelezhető), hogy az 5.repülési módot kiválasztva a robot nem kapcsolható RTH-ba vagy csak manuálba. Azaz ha fail save aktiválódik nem kapcsolja be az RTH-t. Szerintem egy ilyen helyzetben ha látom hogy gát van bekapcsolom az 5. rep módot (vészprogram) ha kimegy a rádió hatótávolságból (ez persze nagy valószínűséggel pont földközelben történik) simán stab módban marad motor nélkül (failsave ezt úgyis lekapcsolja).
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Senior Member
    Hozzászólás
    886

Kivitelezni nem nehéz, de így is rengeteg gondot jelent a 4 üzemmód kiválasztásának programozása a felhasználóknak, egy ötödik üzemmód nem segítene ezen. Arra is gondoltam már, hogy lehetne több stabilizált és autonóm üzemmód is, de sokan nem értenék köztük a különbségeket és az is csak bonyolítaná az üzemmódválasztást.

Kicsit olyan ez a helyzet, mint amikor felhajtanak autóval fordítva az autópályára...
    Mit tegyenek az ilyen esetek ellen az autógyártók?
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.012

mmormotával beszéltünk erről délután, és kitalált 1 szerintem is életképes megoldást, ami nem igényel plusz módot, beállítást:
    RtH módban a robot pl. 20 másodpercenként megnézé, hogy csökkent-e a távolság a Home-hoz képest.
    Ha nem, akkor nyilván valami gubanc van, és így aktiválhatná a vészleszállást.
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Senior Member n.james logója
    Hely
    Tök
    Hozzászólás
    3.523

Szerintem az is egy egyszerű megoldás, ha a programban előre beállítható lenne hogy akarom-e manual módban az RTH-t vagy sem. Így egyik esetben a manual mód teljesen lekapcsolja a robotot, nincs RTH, de ha visszakapcsol stabilizált módba akkor már megint van RTH. Ez a "kecske és káposzta" viszonylag egyszerű megoldása lehet.

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.012

Idézet n.james eredeti hozzászólása
    Szerintem az is egy egyszerű megoldás, ha a programban előre beállítható lenne hogy akarom-e manual módban az RTH-t vagy sem. Így egyik esetben a manual mód teljesen lekapcsolja a robotot, nincs RTH, de ha visszakapcsol stabilizált módba akkor már megint van RTH. Ez a "kecske és káposzta" viszonylag egyszerű megoldása lehet.
    Ez szerintem nagyon rossz ötlet Egyszer beállítod hogy ne legyen RTH manual módban, egyszer fogsz manual módban repülni, lesz egy "kis" failsafe-ed, és lezuhan a géped. Pedig ott volt a robot a repülőben ami megmenthette volna. Innentől ki akarna manual módban repülni?
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Senior Member n.james logója
    Hely
    Tök
    Hozzászólás
    3.523

Idézet Peck eredeti hozzászólása
    Innentől ki akarna manual módban repülni?
    Hát ez a kérdés! Nekem eszembe sem jut mióta van stabilizált mód. Ezért mondtam választható opciónak, mert lehet hogy valakinek ez jön be. Ott a biztonság a stab. módban, de ha nem akarja hogy bárki felülbírálja, akkor kikapcsolja a robotot, TELJESEN.

Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva