Oldal: 2 / 23 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (224) összesen

Téma: Fejlesztés, módosítás

Re:Fejlesztés, módosítás

Egy felvetés még. Külön írom, hogy ne keveredjen az előző témával.
    Nem tudok leszakadni a korábban már taglalt témáról, miszerint a félig kifogyott akksi esetében bárhol van a gép, induljon el haza...

Szóval, olyat bele lehetne tenni az új FW- be, hogy a user megadhassa pl, hogy 1000mA elfogyása után (amit ugye az OSD- re amúgy is kiír a rendszer) induljon el haza? Tehát, nem a cellánkénti fesz fogyást nézné.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Az én javaslatom (persze ha kivitelezhető illetve értelmesnek találtatik):

WP módban siklik, RTH-ba lenyomja az orrát.

WP ban úgyis ott vagyok ha termikbe kerül, és nem célom az emelkedés beavatkozom, RTH-ban már nem biztos hogy be tudok avatkozni (fail save).

Szoktam használni a WP-t amikor magasra emelkedem, hogy ilyen módban jöjjön le, nem sodródok el, van időm nézelődni, és nem kell a sebességet, távolságot, és az irányt figyelnem.
    Szerintem hasznos.
    Persze ez is csak egy vélemény.
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Támogató Daine logója
    Hozzászólás
    1.435

Igen,én már megtapasztaltam RTH-ban amikor szembe szélnél 150m -rel magasabban ért mint a beállított RTH érték.
    Én személy szerint jobban örültem volna ha csak siklik meg ha kell emel is,mivel vissza felé egy kifogyó akkuval kellett távot nyernem!WP-ben nem volt rá példa még!
    Igaz nem vitorlázóval repültem!

mmormota
    Guest

Idézet Fat Jesus eredeti hozzászólása
    Egy felvetés még. Külön írom, hogy ne keveredjen az előző témával.
    Nem tudok leszakadni a korábban már taglalt témáról, miszerint a félig kifogyott akksi esetében bárhol van a gép, induljon el haza...
    Néhány dolog ellene szól:
    - sokan nem távolra repülnek, hanem csak a közelben röpködnek. Elég furcsa lenne, ha félidőben a robot nekiállna körözni a starthely felett
    - ha távolra repülnek, hamis biztonságérzetet adna, mert pl. hátszéllel ment és szembe szélben akar visszajönni, vagy az akku már nem tudja azt a kapacitást ami rá van írva mert régi, esetleg fel se volt teljesen töltve

Én úgy gondolom, az energiagazdálkodás annyira sok tényezős bonyolult dolog, amit meghagynék az emberi pilóta feladatának és felelősségének.

mmormota
    Guest

Idézet altima eredeti hozzászólása
    WP módban siklik, RTH-ba lenyomja az orrát.
    Ellene szól, hogy esetleg pont akkor veszti el az értékes magasságot (RtH-ban) mikor a legnagyobb szüksége lenne rá. Simán hazaérhetne siklásban, de lenyomja...

Bocsánat ha negatív vagyok az ötletekkel szemben, ezt azért csinálom, hogy a kellemetlen oldalát is megnézve alakuljon ki majd a megvalósított változat. Ha az ötletek ellenében mondok érvet, az nem jelenti azt hogy élből elvetném, sőt.
    Mindenképpen kompromisszumos megoldás lehet csak, nyilvánvaló hogy a legjobbnak (ha létezik ilyen) is vannak hátrányai.

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.045

RTH-ban mindenképp jöjjön a beállított magasságra. Ezt a szintet kell jól eltalálni
    Stabilázáláskor pedig az a jó, ha a gépet a pilóta vezeti, de ha nincs kormánymozdulat, akkor egyenletes a repülés, itt szerintem nem fontos a magasságtartás, lehet nagyobb ráhagyás, mint 20m. Ide kell egy max altidude, mert odafent gyönyörködve alig vesszük észre, hogy motorozás nélkül is emelkedtünk 300 métert :P
    WP módban pedig mindegy, mert a beállítások szerint hajtja végre.
    Elsősorban a gépet kell úgy beállítani, hogy egyenesen repüljön, persze ez nem mindegyiknél kivitelezhető, ekkor a robotnak kell a magasságit lenyomni. Viszont ha az első és utolsó WP között túl kicsi a vizsszintes távolság, de a magasság külömbség nagy, akkor nehogy bedugózzon, amikor újra kezdi a kört Ez leginkább a pilóta felelőssége a WP beállításoknál.
    A legjobb, ha siklik
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Senior Member
    Hozzászólás
    1.097

Idézet mmormota eredeti hozzászólása

Ellene szól, hogy esetleg pont akkor veszti el az értékes magasságot (RtH-ban) mikor a legnagyobb szüksége lenne rá. Simán hazaérhetne siklásban, de lenyomja...
    ez viszont igaz!

Bonyolítva:

RTH-ban lenyomja az orrát, de csak ha hazaért!
    Nehogy már pont a felem fölött tekerjen el ;D
    (bár itt már be tudok avatkozni ha minden tuti)
    üdv:<br />Szarka Zoltán<br />harminc/488 19 31<br />MMSZ 4245

Senior Member distvan52 logója
    Telefon
    06706030193
    Hozzászólás
    562

Én is azon vagyok hogy, a WP után ne nyomja le az orrát egyből ha nem csak az RTH fölött. Ha termiket kap útközben körözni nem fog ,így sokat nem is emelkedik. Esetleg ék alakban jöjön haza.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Engem zavar az y kábel használat. Nem lehetne a csűrő 2 kimenettel, ha PPM jelen keresztül van irányítva a robot?

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

A programozó felületen nem találok olyan funkciót, ami vissza állítana mindent alaphelyzetbe.
    A frimware fülön van egy gomb, de az nem rakja alapra a beállításokat, csak frissítéssel együtt.

Oldal: 2 / 23 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva