Oldal: 3 / 23 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (224) összesen

Téma: Fejlesztés, módosítás

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Re:Fejlesztés, módosítás

Ha két c4s indítok el egyszerre elszáll.

Senior Member mcelek logója
    Hozzászólás
    3.045

Idézet pbr110 eredeti hozzászólása
    A Gép, vagy a program? Esetleg a repcsi?
    FPV, Skywalker; ThomasScherrer FF9; FrSky Taranis, GoPro3 Black on P1Bátraké a szerencse ;-)Styroman gépek

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010

Jogos! Bár nem értem miért szeretnél 2 C4S-t
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

Át akartam rakni az FPV rendszert egy nagyobb teljesítményű gépbe, de V farok van rajta.
    A gondok azzal kezdődtek, hogy rádugva USB-n a gépre a stab módból az istennek nem akart kilépni annak ellenére, hogy a képernyőn néztem hogyan váltogatom a különböző irányítási módokat.
    Firmware frissítéssel sikerült csak megoldani a gondot, azaz utána tudtam váltani az repülési módok között, és nem csak virtuálisan.
    Aztán eszembe jutott nem akarom újra kalibrálni a feszültség, áram és Rssi mérést vissza töltök egy robotpilóta beállítást.
    Vissza is töltöttem az eaglwing beállírásait, de csak az RC settings jött be, sajnos a kalibrálási adatok nem.
    Jó lenne, lenne, ha ezeket a beméréseket vissza lehetne tölteni.

Senior Member
    Hozzászólás
    886

Engem zavar az y kábel használat. Nem lehetne a csűrő 2 kimenettel, ha PPM jelen keresztül van irányítva a robot?
    Nem kell Y kábel, az 5. kimenet is csűrő kimenet függetlenül a bemenettől.

A programozó felületen nem találok olyan funkciót, ami vissza állítana mindent alaphelyzetbe.
    A frimware fülön van egy gomb, de az nem rakja alapra a beállításokat, csak frissítéssel együtt.
    Nem kell frissíteni, hogy vissza tegyen mindent alapra. Biztosan működik, csak nem túl látványos.

Javítva a következő programban.

A gondok azzal kezdődtek, hogy rádugva USB-n a gépre a stab módból az istennek nem akart kilépni annak ellenére, hogy a képernyőn néztem hogyan váltogatom a különböző irányítási módokat.
    A biztonsági feltételrendszer miatt manuál módban tud ragadni a program, stabilizáltban nem. Lehet hogy valamit nagyon elállítottál.

Firmware frissítéssel sikerült csak megoldani a gondot
    Milyen firmware-t töltöttél bele? Ami benne volt (0.732) egy kipróbált darab. Mit találtál helyette? A tesztpéldányok programjai sajnos nem kompatibilisek a sorozat gyártott elektronikával, de visszafele tartjuk a kompatibilitást.

Aztán eszembe jutott nem akarom újra kalibrálni a feszültség, áram és Rssi mérést vissza töltök egy robotpilóta beállítást.
    Vissza is töltöttem az eaglwing beállírásait, de csak az RC settings jött be, sajnos a kalibrálási adatok nem.
    Jó lenne, lenne, ha ezeket a beméréseket vissza lehetne tölteni.
    Ez így van ahogy írod, a következő komolyabb firmware kiadásban már el lesz különítve az összes kalibrációs adat amit nem lehet kitörölni vagy megváltoztatni.
    T-Rex 450SEv2 Flybarless, FPV EasyGlider & X8 with C4S OSD & Autopilot

Senior Member
    Hozzászólás
    2.277

PÜ-be ment válasz.
    Remélem segít!

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Sziasztok!

Felmerült már az az ötlet hogy a robot osd-je képes legyen esetleg rögzíteni is a keresztül haladó videó jelet, mondjuk egy SD kártyára, on-board módon vagyis a fedélzeten?
    Igazából egy másik közismert robot friss OSD kiadásánál láttam ezt a megoldást, legalábbis a leírások szerint valami ilyesmit tud. Szóval a lényeg, hogy szerintetek ez megoldható-e valahogy hogy az analóg videójelet és így akár az OSD feliratokat is rámentsük egy memóriakártyára amit a robot-on egy SD slot-ba tehetünk, majd be? :
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Moderátor
    Hely
    Gödöllő
    Hozzászólás
    1.010

Nem igazán merült fel az ötlet. Az adatok lementésére vagy leküldésére (telemetria, loggolás) már igen,
    de videojelet lementeni... analóg videojelet kéne digitalizálni, ahhoz nem árt némi processzor is, ami valamit tömörít is rajta.
    Én erről az egyről tudok, ami van annyira kicsi és könnyű, hogy akár a gépre is szerelheted:
    http://www.altituderc.com/node/5
    És ez már nagyobb mint a robot Persze ettől még bármikor beszerezhetsz egyet, és rárakhatod a gépre, de a foxtechfpv-nél már nem találtam meg.
    Easy Glider Pro, ZephyrII FPV

Senior Member jpeti29 logója
    Hozzászólás
    2.080

ráadásul ez elég jelentős RF zajt is termel. Nemek van, a végén a fölsi állomásomon használom, mert gépre tenni nem mertem

Támogató Ltomi78 logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    6.736

Idézet Peck eredeti hozzászólása
    Nem igazán merült fel az ötlet. Az adatok lementésére vagy leküldésére (telemetria, loggolás) már igen,
    de videojelet lementeni... analóg videojelet kéne digitalizálni, ahhoz nem árt némi processzor is, ami valamit tömörít is rajta.
    Én erről az egyről tudok, ami van annyira kicsi és könnyű, hogy akár a gépre is szerelheted:
    http://www.altituderc.com/node/5
    És ez már nagyobb mint a robot Persze ettől még bármikor beszerezhetsz egyet, és rárakhatod a gépre, de a foxtechfpv-nél már nem találtam meg.
    Ok világos. Csupán egy kiegészítő funkcióként jutott eszembe. Például a HK wing kamerája is elég kicsi és digitalizálja a jelet, és micro SD-re rögzít. Na nem akarom OFF-olni a topicot
    FPV forever

FPV forever Easy Glider Pro, FPV Raptor, Trainstar,  SK450, Hk450, CS-1 Mobius Gimbal, Assan, Fx-61 Phantom, x1-Skywalker, Qav 250 racing drone Coptercentre UK

Oldal: 3 / 23 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva