Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (65) összesen

Téma: A "Vihar" építése, keresztvitorlás (1m+)

Senior Member Reddragon84 logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    692

Re:A "Vihar" építése, keresztvitorlás (1m+)

mivel haladni kéne, de a gerinc elkészülte után tudok, ezért vettem motor hajtást a pandánál

bementem, sietett a csávesz mert a fiát kellett volna focimeccsre vinni
    mondta hogy 7000-ért motort 8000-ért szabályzót kapok náluk

bementem, kaptam hajócsavart, tönkcsövet,motort, szabályzót
    17000, mondom drága... a szabályzó dobott a dolgon mert nem a 8000-reset adta
    mondom említettél valami 8000-et, erre odadja

hazajövök, a tönkcső tengelykapcsolójába nem megy bele a motor tengelye, a motor meg 28 amperos és a szabályzó 25 > > > > > > >
    kiadtam rohadt sok pénzt és @&#>¤ß÷¸¨ˇ^...

felhívtam, erre aszongya 28-ast akart ajánlani de a 25-ös szabályzót kértem.. mondom NEM, én az olcsóbbat kértem nem a 25-öset...

mivel nem motorcsónak lesz ezért nem hajtom túl, de szerintetek leéghet a 25-összabályzó 28-as motor mellett (amire az van írva hogy Max Current (A) 30) ? (a propeller 50-es)

mellesleg ha külföldről rendelem a mocit 2000Ft, így 6000 volt itthon..

szerk.:
    motor - http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=11880
    szabályzó - http://www.hobbywing.com/product_show.asp?id=225

a szabályzó elvileg vízhűtéses, szükséges ténylegesen víz neki?

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    692

mostani felállás:
    tegnap össze"hegesztettem" az alkatrészeket

a tönkcső nem ment bele a tengelykapcsolójába a motornak mert nem illett hozzá így tágítani kellett...

a tönkcsőhöz való csavarok nem mentek bele a motor csavarhelyére, a motorhoz kapott csavarok viszont a tönkcső lyukaiba nem mentek bele, így kifúrtam nagyobbra a tönkcső lyukait, viszont a motor csavarjainak a feje túl nagy volt és a tartószerkezet oldalához szorult amit szintén ki kellett marnom...

a boltos persze nem mondta, hogy aranycsatik is kellenek szabihoz (persze gondolhattam volna rá csak kb siettetett...), így fogtam - levágtam - beforrasztottam

nem tom mennyit áramot vesz fel a motor, mert csak 10 A-ig tudok mérni a műszeremmel
    egyszóval kockáztatok, nem járatom maxon a motort így remélhetőleg nem fog leégni a szabályzó

mai program: kialakítani a hajtáskütyük helyét

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    692

végül csónaklakk mellett döntöttem, mert a bolti eladó lebeszélt az epoxiról, mondta menjek inkább lakkért festékboltba, szerinte 1 réteg üvegszál semmitől sem védi meg a hajót, még át is szakad ráadásul annyira nem átlátszó
    nos én úgy vélem azért nagyjából átlátszó lehet, de tuti ront a színén, szóval marad a lakk ami ugyan nem erősít talán annyira, de ki tudja, majd kiderül
    azt észrevettem viszont hogy a lakkok nagy része műgyantát tartalmaz nagy mennyiségben, ergo majdnem ugyan az és még kutyulnom se kell
    ha meg úgy érzem hogy szükséges az erősítés, akkor max belülről üvegszálazok vagy több falapot beragasztok (amire valószínű szükség is lesz )

a kötélzet úgy néz ki 0,35mm-es horgászzsinórból lesz (ami kicsit vékonynak tűnik, de ez van)
    20 Ft volt métere horgászboltban, fehér noname kb

vitorla meg egy régi esőkabátból lesz, ami valamiféle vízhatlan papírból van (ilyet még nem nagyon láttam azelőtt és még mostanában sem), könnyű, gyűrhető anyag és vízhatlan

Senior Member
    Hozzászólás
    530

Bár már több helyen hangoztattam, hogy nem vagyok scale modell fan, de azért nem állom meg, hogy ne írjak tanácsot.
    1. Óvakodj a "Matróz" csónaklakktól, bármit mond is az eladó
    2. Ha már ennyi munkát belefektetsz, jár a hajónak a rendes bevonat
    3. Az 1 réteg üveg nem sokat véd pl. ha 100-as szöget akarsz beleverni, de a lakk semmit
    4. A horgászzsinór ugye nem monofil (damyl), mert az piszkosul nyúlik
    5. Egy ilyen szép hajó megérdemel egy rendes vitorlát, az anyagok nem drágák, kis utánajárásal beszerezhetők
    Egyébként tudok adni több méter fekete zsinórt, kínai modell hajóból visszamaradt sodrott zsinór, így rusztikusan hat, és viszonylag keveset nyúlik.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.704

Tökéletesen igaza van tibusionak!

Sok munkát kár elrontani rossz zsinórral. Szerintem 10-20 méternél több nem kell a hajóhoz és így nem nagy tétel, ha nem 20Ft métere hanem 80Ft/méter. Nyilvánvaló, hogy az általam ajánlott zsinór ha 100 méteres tekercsben kapható az drága és feleslegesen sok is. A rutinos vitorlázó által szabadon választható hosszban beszerezhető minőségi zsinór az igazi.

Az üvegezést én is feleslegesnek tartottam anno, de nagyon örülök, hogy rábeszéltek a fórumtársak. Az üvegszövet az erő és a gyanta igazán csak a levegőtől zárja el az üveget. Olyan ez mint a drótüveg. Simán az üveg betörik, de drótos üvegnek azért nem futnék neki fejjel (ez vicc volt)

Az hogy látszik-e talán látszik a képeken:

Persze ezt az üvegezést érdemes gyakorolni először. Nekem a képen látható volt az első nekifutásom.
    batali

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    692

tanácsokat mindig elfogadok és nagyon köszönöm!

sajnos tegnap kiköltekeztem így nem áll nagyon módomban változtatni, de az üvegszálas erősítést úgy érzem nem kerülhetem el majd belülről

a lakk Supralux Matróz csónaklakk obiból (2500 Ft), mi kifogásolható lenne benne?
    alatta színadó pácolás lesz

a zsinór sodort, nem nyúlik (de majd utánállítható lesz a feszessége), direkt scaleset akartam, köszönöm a fekete annyira nem tűnik reálisnak, habár láttam már feketével scales hajót és nem nézett ki rosszul
    igazából lecserélhető lesz a kötélzet 90%-a, ahogy a vitorlák is ha nagyon muszáj

egyenlőre a vitorlákat megcsinálom ebből az anyagból, egyik része mintha kicsit fényes lenne, de ezen kívül kifogásolhatatlannak tűnik, nagyon könnyű, vízhatlan, fehér és szövet mintázatú valószínűleg valamiféle kezelt papír

élethű hajókat készítőknek ajánlom ezt a felvételt, szerintem modelleknél is alkalmazható 1-2 fogás, amit ez a makettező csinál:
    http://www.youtube.com/watch?v=n1sark10xSc

Senior Member
    Hozzászólás
    530

A Matróz csónaklakkal csak az a bajom, hogy nem szereti a napot. Egyébként szép, de nem időálló. Annak idején inkább a két komponensű Gemini parkettalakkot használtuk a fahajókhoz, az tovább bírta. A zsinór meglesz, ha mégis kell.
    Üdv, Tibu

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    692

nem időálló?
    ez miben nyilvánul meg?
    megsárgul? vagy reped?

erre rá van írva hogy "UV álló", meg hogy "új összetétel könyebb festés"

ugyanarról a matrózról beszélünk? supralux?

esetleg még visszamehetek más lakkra becserélni talán, de az is csónaklakk és arról sincs tapasztalatom (az valami viking volt, és ugyanígy UV álló, magas fényű...)

Senior Member
    Hozzászólás
    530

Mi 1:1 hajókon használtuk, a termék ugyanaz, de a gyártó lehet, hogy változott. Felhólyagzott, lepattogzott a felületről egy idő után a nap hatására. Lehet, hogy szerencséd lesz, és finomítottak azóta rajta.
    Üdv, Tibu

Senior Member
    Hozzászólás
    1.704

Anno, én a garázsajtó lambériáját kentem be csónaklakkal.

A felület néhány év után olyan lett mint a ponty halnak oldala. Pikkelyes.
    Lehólyagzott, felpöndörödött stb.

Az üvegezés belső oldalra nagyon jó ötlet, csak nem sok értelme van. Nagy általánosságban a modellből nem sok minden akar kifelé haladni, befelé viszont vannak akik behatolnának.

Mamut tudna erről mesélni

Az üveg-gyanta hajók vékony, átlátszó teste is nagyon ellenálló. Pedig a fény felé tartva simán átlátszók!

Nem akarlak győzködni, Te döntesz. Én nem bántam meg a hajó külső védelmét.

Mindenesetre az én hajómmal egy lovat is "agyon lehetne ütni" Kicsit nehéz de nagyon erős.

Érdemes lenne az http://www.alvin-plast.hu/ cégnél, vagy itt a vegyész fórumtársnáll érdeklődni.

Taján nem tévedek ha műgyanta, üvegszövet, edző sem lett volna sokkal drágább a lakknál.
    ........és mecsoda különbség

batali

Oldal: 3 / 7 ElsőElső 1234567 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve