Oldal: 364 / 376 ElsőElső ... 264314354360361362363364365366367368374 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 3.631 - 3.640 (3760) összesen

Téma: DJI Naza FC

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.353
    - Ha van GPS, akkor be kellene kapcsolni (GPS nélkül még nem próbáltam).
    - Nem árt beállítani az RC-nél, hogy távval lehessen kapcsolni a GPS, Atti., Manual/Atti./Failsafe módok közt. Nálam egy 3 állású kapcsolóval van megoldva és az utolsó Failsafe, ha erre kapcsolom akkor hazajön. Vagyis, nálam RTH van a failsafe-re állítva.
    - GPS módban 1-2 percet melegszik, utána levillogja a home pozíció beállítást és utána zöld-pirossal a holdak számát. Ezt ki kell várni, és ha megvan a pozíció, utána lehet vele felszállni.
    - Nézd meg nincs-e manual módban. A leírás szerint manuál módban, ha jól értem, nem áll vissza ha elengeded a távon a kart, magasságtartás sincsen. Ebben a módban valóban hanyattvághatja magát a kopter.

Senior Member P_Taki logója
    Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    223
    A hanyatvágást a túl magas gain okozza.

P_Taki
    Taki
    Emax 250 Pro, Naza-M Lite, FPV, OSD.
    Úgy repülök, ahogy a fény terjed. Egyenes vonalban.

Senior Member Hetes logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    309872223
    Hozzászólás
    381
    Nagyon koszonom!

Az esc nincs kalibralva mert szettben vettem multihoz. http://rctimer.com/product-1298.html
    Manualba meg nem mertem kapcsolni arra odafigyeltem a kalibralasnal. Melyik a gps atti es a manual atti? Meg nincs gps szivesen vettem volna de csak rendelni tudtam az meg ido...

A hanyattvagast lekezeltem volna normal esetben mert helivel kezdtem a modellezest. A gain okat levettem kicsit tehat csak nem tartottam indokoltnak.

Senior Member
    Hely
    Kiskunhalas
    Telefon
    302077735
    Hozzászólás
    452
    Idézet bla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    utána levillogja a home pozíció beállítást és utána zöld-pirossal a holdak számát.
    Vagy fordítva...

Senior Member
    Hely
    Kiskunhalas
    Telefon
    302077735
    Hozzászólás
    452
    Idézet Hetes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Nagyon koszonom!

Az esc nincs kalibralva mert szettben vettem multihoz. http://rctimer.com/product-1298.html
    Manualba meg nem mertem kapcsolni arra odafigyeltem a kalibralasnal. Melyik a gps atti es a manual atti? Meg nincs gps szivesen vettem volna de csak rendelni tudtam az meg ido...

A hanyattvagast lekezeltem volna normal esetben mert helivel kezdtem a modellezest. A gain okat levettem kicsit tehat csak nem tartottam indokoltnak.
    Először mindenképpen kalibrálnám az esc-ket, addig kár agyalni...

Három mód van, manual, itt csak állásszög tartás van. Van atti mód, itt van vízszintezés és magasságtartás baro szenzor alapján, és van gps atti, itt víszintez, magasságot tart, és pozíciót gps alapján.
    Nálad nyilván atti jöhet szóba, itt is stabilan kell repülnie...(gondoltam hogy nincs gps-ed, mert nem írtál piros villogásról csak sárgáról.) Manualban nincs villogás...
    Bekapcs után a folyamatos sárga vill. a fűtés.
    Plusz megcsinálnám vízszintezve az advanced imu kalibrációt is, ha nem volt...

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    223
    Azért az ESC kalibrálást nem hagynám ki: Én egy szervo teszterre, egyszerre kötöm rá mind a négy ESC szervo kábelét. A középső, 5V piros kábelt, csak az egyik ESC-n kötöm be. -Power off, -szervo teszter max, -Power on, -szervo teszter min, Power off.
    Taki

Senior Member
    Hely
    Vasalja
    Hozzászólás
    1.353
    Idézet Hetes eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Melyik a gps atti es a manual atti?
    A konfigurátoron ha bemész az RC beállításba, ott van a Control Mode Switch, az U csatornán. Ha bekapcsolod a távot, akkor látod éppen milyen módban van.
    Ezt a csatornát lehet kapcsolóra rakni, és a távon belőni a kitéréseket, hogy azt a módot kapcsolja ami a kapcsoló állásának megfelelő. Sajnos ezzel tökölni kell.

Hely
    Bp
    Telefon
    309872223
    Hozzászólás
    381
    Nincs szevoteszterem sem esckaliburátorom.

Hely
    Budapest
    Hozzászólás
    223
    PWM kimenet a vevődön? Arduino Nano bord?
    Taki

Hely
    Bp
    Telefon
    309872223
    Hozzászólás
    381
    TGY9 PPM CPM
    Kiprobaltam a gepet kicsit lebegtem de nagyon eros a szel ugyhogy abbahagytam hamar. A GAIN t le kellett vinnem 60-60 ra (potivan hamar megvolt) most kezelheto de a szelvihar miatt szunet kovetkezik.
    Koszonom az eddigi segítsegeket !.
    Esetleg valakinek egy elfekvo monitora volna? Az enyem gyari hibas.
    Előre is köszi Üdv.: Arzy

Oldal: 364 / 376 ElsőElső ... 264314354360361362363364365366367368374 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva