Oldal: 2 / 21 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (204) összesen

Téma: Kérdezz-felelek elektromos impellerekről

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Re:Kérdezz-felelek elektromos impellerekről

Jó, megértem az iróniádat is, de sajna az sem fog segiteni senkit sem a témában ...

Ami az én személyes tapasztalataimat illeti, a különbözö átméröjü (robbanós) impellerekhez szükséges motorméretek (köbcenti) már eleve nagyjából fixálva is volt az impellergyártó cégek által, a gépsúly is nagyjából meg volt igy szabva, tehát a meló legjava már igy eleve alapból meg volt oldva ...

Például igy már eleve tudtad hogy egy 3ccm-es moci egy 90mm-es impellerrel (TOKI) egy 1,5-2 kilós gépet akár a világból is ki tud zavarni ca. 180-200kmh-s sebességgel ...

Tudtad azt is hogy egy .46 - .61-es impellermotor egy 4,5-5"-os impellerrel 3,5 - 4,5 kilós gépet is akár függölegesen is feltol a kék égbe ...

Azt is tudtad hogy nagyobb teljesitményü/súlyú/sebességü gépekhez 10 kilós repsúlyig már eleve csak az 5,25 - 6"-os impellerek jöhettek csak számitásba 15 -18ccm-es motorokkal ... ennél nagyobb impellermotorok gyártásával pedig már egy gyártó cég sem foglalkozott ... akik nagyobb gépeket, teljesitményeket akartak, azok vegyenek turbinát ...

Ami talán még a leglényegesebb az impelleres gépek épitésénél (turbinásokról most nem is beszélek, mivel a turbinák méreteiknél fogva szinte minden gépméretbe beleférnek, maximum a pénztárcádba nem) hogy olyan méretü (törzsátmérö, turbinagondolák, etc..) és tipusú gép épitését vegyük legelöször is figyelembe, amelyekbe egy megfelelö méretü/teljesitményü impeller is belefér ... ne válassz valami "nagyon szép, vagy éppen kedvenc" gépet és majd utólagosan tördd a fejed hogy hogy lehessen abba majd egy megfelelö impellert belevarázsolni ... vagy majd "beletervezek" egy fasza impellert legrosszabb esetben ...

Egy impeller kiválasztása sajna nem csak azon múlik hogy most majd 2-3-4 avagy 200 lapátos rotort teszek majd bele és "attól majd hüüüü de meg fog majd vadulni" ...

Ha már valaki annyira nagyteljesitményü impellerekre vágyna (itt meg kell jegyeznem, hogy a "legerösebb" impellerek is csak max. 6 kilós "tolóeröre" képesek, azaz darabonként max. 9,5 -10 kilós gépsúlyig !!! ), inkább egy már bevált tipusú/gyártmányú (TURBAX, Ramtec, Dynamax, etc..) impeller elektromos motorhoz való átépitésén morfondirozzon, sokszor elég csak a motortartó átalakitása is ...

Nem is annyira a modorom erös, hanem inkább az idegeim gyengék ;D

Tatu52 !!

a kilépö torok a kifúvócsö végén általában max. 10%-os szüküléssel kell hogy rendelkezzen az impeller kilépö végéhez viszonyitva a kiáramló légsebesség növelése érdekében, ennél nagyobb szükités már inkább visszafojtja a belsö nyomást ... a beszivótorkoknál a lehetö legnagyobb beszivófelületet kell biztosítanod az optimális müködéshez/teljesitményhez, ez általában minimum ca. 1/3-al nagyobb mint maga az impeller beszívótorkának a felülete (az effektiv rotorfelület) ...

Ami itt az impelleres topicok olvasgatása közben feltünt, hogy itt nem is annyira az impellerek tulajdonságairól/teljesitményeiröl van többnyire szó, hanem inkabb valami a háttérben sompolygó morfondirozgatás egy 15 dolláros HK impeller "megvaditgatásáról" ... persze lehet hogy ez megint csak az én "rosszindulatú beállitottságomból" származik ... ;D

Charles

Senior Member
    Hozzászólás
    166

1.Kérdésem.
    Adott egy impeller átmérő,legyen 64mm és egy 3s lipo aksi.
    Mi változik ha az impeller lapátok száma nő?
    Mert van 2,4,5,6,7,8,9 lapátos impellerek.
    Ilyesmit én is kérdeztem régebben, és hasonló választ kaptam a kollegától! Fentebb nyilván erre a topikra utalt.
    Szóval nem kell ezen agyalni, el kell fogadni és kész! Olvassá!
    De komolyan, a bajom nekem az, hogy ok, fogadjuk el, a kilépő sebesség számít. Nyilván, hisz ellenhatás... Ok, de 90%-ban ezt a sebességet meg se adják! Jelenleg úgy látom, kb próbálgatás után találod meg a megfelelőt, adatok hiányában... Most én is hasonlót csinálok egy Jet-be; keresem az igazit.
    Az olcsó kínai impellereket meg senki nem akarja tuningolni, szerintem mindenki belátja, hogy az zsákutca.

István

cbruder kolegának a figyelmét talán elkerülte a link : http://www.schuebeler-jets.com/index...=43&Itemid=121
    Mondjuk csak remélni tudom, hogy az itt megadott tolóerő adatok valósak, dehát miért ne lennének!
    Protos500-BeastX, 1000mm Edge540<br />Stinger64<br />HSP 1/8<br />Xray T3<br />DX7s

Senior Member amatorzoli logója
    Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    1.312

Idézet cbruder eredeti hozzászólása
    Jó, megértem az iróniádat is, de sajna az sem fog segiteni senkit sem a témában ...

Ami az én személyes tapasztalataimat illeti, a különbözö átméröjü (robbanós) impellerekhez szükséges motorméretek (köbcenti) már eleve nagyjából fixálva is volt az impellergyártó cégek által, a gépsúly is nagyjából meg volt igy szabva, tehát a meló legjava már igy eleve alapból meg volt oldva ...

Például igy már eleve tudtad hogy egy 3ccm-es moci egy 90mm-es impellerrel (TOKI) egy 1,5-2 kilós gépet akár a világból is ki tud zavarni ca. 180-200kmh-s sebességgel ...

Tudtad azt is hogy egy .46 - .61-es impellermotor egy 4,5-5"-os impellerrel 3,5 - 4,5 kilós gépet is akár függölegesen is feltol a kék égbe ...

Azt is tudtad hogy nagyobb teljesitményü/súlyú/sebességü gépekhez 10 kilós repsúlyig már eleve csak az 5,25 - 6"-os impellerek jöhettek csak számitásba 15 -18ccm-es motorokkal ... ennél nagyobb impellermotorok gyártásával pedig már egy gyártó cég sem foglalkozott ... akik nagyobb gépeket, teljesitményeket akartak, azok vegyenek turbinát ...

Ami talán még a leglényegesebb az impelleres gépek épitésénél (turbinásokról most nem is beszélek, mivel a turbinák méreteiknél fogva szinte minden gépméretbe beleférnek, maximum a pénztárcádba nem) hogy olyan méretü (törzsátmérö, turbinagondolák, etc..) és tipusú gép épitését vegyük legelöször is figyelembe, amelyekbe egy megfelelö méretü/teljesitményü impeller is belefér ... ne válassz valami "nagyon szép, vagy éppen kedvenc" gépet és majd utólagosan tördd a fejed hogy hogy lehessen abba majd egy megfelelö impellert belevarázsolni ... vagy majd "beletervezek" egy fasza impellert legrosszabb esetben ...

Egy impeller kiválasztása sajna nem csak azon múlik hogy most majd 2-3-4 avagy 200 lapátos rotort teszek majd bele és "attól majd hüüüü de meg fog majd vadulni" ...

Ha már valaki annyira nagyteljesitményü impellerekre vágyna (itt meg kell jegyeznem, hogy a "legerösebb" impellerek is csak max. 6 kilós "tolóeröre" képesek, azaz darabonként max. 9,5 -10 kilós gépsúlyig !!! ), inkább egy már bevált tipusú/gyártmányú (TURBAX, Ramtec, Dynamax, etc..) impeller elektromos motorhoz való átépitésén morfondirozzon, sokszor elég csak a motortartó átalakitása is ...

Nem is annyira a modorom erös, hanem inkább az idegeim gyengék ;D

Tatu52 !!

a kilépö torok a kifúvócsö végén általában max. 10%-os szüküléssel kell hogy rendelkezzen az impeller kilépö végéhez viszonyitva a kiáramló légsebesség növelése érdekében, ennél nagyobb szükités már inkább visszafojtja a belsö nyomást ... a beszivótorkoknál a lehetö legnagyobb beszivófelületet kell biztosítanod az optimális müködéshez/teljesitményhez, ez általában minimum ca. 1/3-al nagyobb mint maga az impeller beszívótorkának a felülete (az effektiv rotorfelület) ...

Ami itt az impelleres topicok olvasgatása közben feltünt, hogy itt nem is annyira az impellerek tulajdonságairól/teljesitményeiröl van többnyire szó, hanem inkabb valami a háttérben sompolygó morfondirozgatás egy 15 dolláros HK impeller "megvaditgatásáról" ... persze lehet hogy ez megint csak az én "rosszindulatú beállitottságomból" származik ... ;D

Charles
    Tisztelt Charles!
    Köszönjük szépen.Erről van itt szó.
    Tanuljunk egymástól,hogy kevesebbet szívjunk a saját gépünkkel.

http://www.schuebeler-jets.com/image.../94_engl_6.JPG
    Szép is jó is csak az ára azért nem hiszem,hogy az én pénztárcámhoz lett mérve!
    1400 USD!!!!!
    SU-26,Formosa l,,EPP Su-29, FX-30,

Senior Member
    Hozzászólás
    974

Szia Amatorzoli!

Ezt a honlapot azért raktam fel, hogy lássuk, hol tart az "eleje". Ők képviselik az egyik
    legjobb színvonalat. A pénztárcád, pedig majd később bírja......erre érdemes spórolni.
    A másik ok, hogy nyugodtan kérdezhetsz Tőlük, szívesen válaszolnak. Ezen kívül, érdemes statisztikát
    csinálnotok a Náluk kapható erőművekről és a HK által kínált berendezésekről......költség-haszon.....
    Lehet, egy kis költség különbséggel sokkal hatásosabb meghajtást kaptok.
    Sok sikert!!!
    raid
    Raid F16-1:6,B300 32Kg tolóerő<br />Ami Valakinek még kisérlet, az lehet, hogy már Valakinek a múlt.

Senior Member
    Hozzászólás
    689

Ú, mit fogok most kapni :-[

Előre közlöm, én is tanulni szeretnék itt...
    De azt gondolom, alapoktól a haladó szintig egészen korrekt tudásbázis halmozódott fel ezen a fórumon. E témakörben nem kicsi mértékben köszönhetően Cbruder-nek, akinek inkább megköszönni illene a segítségét. Szerintem...
    Kíváncsi is vagyok, mi fog ebben a topicban előkerülni, ami nem lett már kivesézve hetvenegyszer más topikokban...
    És tényleg nem férgeskedni akarok, hanem új tudásanyagot lelni.

Béke és nagy kifúvási sebesség legyen mindenkivel!
    A jó dolgok repülnek. Vagy nagy, feszes cicijük van...

Senior Member
    Hozzászólás
    127

Hátha ez is segít egy eredeti GRAUPNER nyomó cső mérete belépő 88mm kilépő 72mm hossz 570mm súly 184 gr ezt 8kg turbinához árulják ami 10- 12 kg géphez való. Impelleről a saját véleményem,
    még nemvolt olyan impelleres gépem amivel igazán elégedett lettem volna, nem adom fel most is készül egy L-39 es és egy F-16 os elektromos impellerel.

ÜDV: Pusztay

Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    1.312

Idézet raid eredeti hozzászólása
    Szia Amatorzoli!

Ezt a honlapot azért raktam fel, hogy lássuk, hol tart az "eleje". Ők képviselik az egyik
    legjobb színvonalat. A pénztárcád, pedig majd később bírja......erre érdemes spórolni.
    A másik ok, hogy nyugodtan kérdezhetsz Tőlük, szívesen válaszolnak. Ezen kívül, érdemes statisztikát
    csinálnotok a Náluk kapható erőművekről és a HK által kínált berendezésekről......költség-haszon.....
    Lehet, egy kis költség különbséggel sokkal hatásosabb meghajtást kaptok.
    Sok sikert!!!
    raid
    Igen már olvastam róluk és láttam már videókat is a termékükről.Meg a beépített gép repüléséről.Na az nem piskóta.És a hangja tisztára mint egy igazi jet-é.
    http://www.youtube.com/watch?v=XXtmUiASCts
    http://www.youtube.com/watch?v=4tAjP2IIlFc
    Ha jól tudom ez most az egyik legjobb elektromos impeller egység.
    De azért nekem nem lesz ilyenem.Ha csak valaki nem fog árulni itt a fórumon olcsó pénzért.De aki ilyet vesz az valószínű,hogy soha nem adja el.

Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    1.312

Idézet Nisus eredeti hozzászólása
    Ú, mit fogok most kapni :-[

Előre közlöm, én is tanulni szeretnék itt...
    De azt gondolom, alapoktól a haladó szintig egészen korrekt tudásbázis halmozódott fel ezen a fórumon. E témakörben nem kicsi mértékben köszönhetően Cbruder-nek, akinek inkább megköszönni illene a segítségét. Szerintem...
    Kíváncsi is vagyok, mi fog ebben a topicban előkerülni, ami nem lett már kivesézve hetvenegyszer más topikokban...
    És tényleg nem férgeskedni akarok, hanem új tudásanyagot lelni.

Béke és nagy kifúvási sebesség legyen mindenkivel!
    De hiszen meg is köszöntem!!
    Tisztelt Charles!
    Köszönjük szépen.Erről van itt szó.
    Tanuljunk egymástól,hogy kevesebbet szívjunk a saját gépünkkel.

Hely
    Törökbálint
    Hozzászólás
    1.312

Már meg is csináltam a szűkítést.
    Sufni tuning:

Persze ez még nem végleges csak egy próba.
    Ez egy műanyag pohár volt csak méretre vágtam.

Kiemelt fórum támogató
    Hozzászólás
    4.564

Szia Zoli,

az tény és való hogy a Schübeler a "legcsúcsabb" volt mind a mai napig és jelenleg is az impeller termelésben ... ök az egyetlenek talán még akik továbbra is kitartottak az impellerek továbbfejlesztéseiben és valóban eszméletlen teljesitményeket is hoztak ki a termékeikböl ...

Mindehhez persze ök is hozzá kellett hogy nyúljanak a high-tech anyagokhoz (tiszta carbon-konstrukciók, etc...) és spéci, saját specifikációik szerint épitetett nagyteljesitményü motorokhoz ... ezt tisztán tükrözik az áraik is mondjuk ... innen már tényleg csak egy kevés aprópénznyi az "ugrás" a turbinák irányában ... de ennél többet már ök sem képesek produkálni, már az impellerek fizikai korlátoltsága miatt sem ... ettöl (azaz tölük) kezdve már nincs mese, a további lépés már a turbina lehet csak ...

Az olcsóbb impellerek "feljavitása" legfeljebb csak kisérletszámba vehetö a fennt emlitett anyagok/eljárások/spéci motorok nélkül, valami "nagy" eredményt várni ezúton csak meddö reménység ... szóval, már szinte eleve "kár a gözért", ezt már nagy menö cégek is alaposan átzongorázták ... kevés, szinte alig észlelhetö eredményeket el lehet ugyan igy is érni, de szerintem már nem éri meg még a velük járó fáradtságot sem ... ha a beléjük ölt idöt, energiát átszámitgatod órabérre/forintra, már vehetsz akár egy kisebb (használt)turbinát is a fáradtságod értékéböl ... ;D

Tehát, akármennyire is csüri/faragja/variálja is az ember a jelenlegi (pláne az olcsóbb fajta HK-i) impellereket, a fizikai korlátozottságukat vagy technológiai adottságaikat (max. 6 kilós "tolóerö" még a legnagyobb, modellezéshez használt impeller esetében is !!!) egyszerüen nem tudod túllépni !!

Ezért is irtam az elözökben, hogy inkább a már létezö menöbb robbanós impellerek elektromos átalakitásaival lenne érdemesebb foglalkozni, mivel ezek már eleve a maximum lehetö legnagyobb teljesitményre lettek tervezve/megépitve, ugyhogy ezeken szinte már rontani lehetne csak ... de ez igy legalább már megérné a beleölt fáradtságot is ... és föleg kisérletezgetni sem kell már velük ... csak egyre vigyázz, hogy lehetöleg ne nagyon próbáld túllépni a 30 ezres fordulatszámot !!

Persze még csak álmomban sem jutna eszembe, hogy a felbuzdult, kisérletezésben magukat kiélni vágyó kollégákat lebeszéljek, vagy (Istenments) lehurrogjak/lecikizzek ... csak a puszta tényeket voltam bátor megemliteni ...

Ami pedig a kilépö légsebesség méréseit illeti, egy egyszerü, kompakt szélsebességmérö is megteszi ... ennek a kapott mérésértékei alapján simán ki lehet az impeller teljesitményét is számitani ... már akinek erre is "feltétlenül szüksége" támadna ...

Charles

Oldal: 2 / 21 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve