Oldal: 470 / 870 ElsőElső ... 370420460466467468469470471472473474480520570 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 4.691 - 4.700 (8691) összesen

Téma: RCPortal Kóla-Csoki Derby On -és Off-Road versenyek

Senior Member Necro logója
    Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.788
    Akkor a holnapi napi program alakulasa:

Kapunyitas: 7:30
    EDZES: 7:30-10:45 - autot sziguruan csak ellenerorzes utan tegyetek le!
    Nevezesek leadasa: 8:30-10:30-ig bezarolag
    10:45-tol kotelezo fotozas - modellekkel , majd rovid eligazitas
    11 oratol az elso idomero inditasa!
    Idotabla itt: http://rcportal.hu/cr/KCSD_CR7.htm - nyomj frissetes gombot a bongeszodon!

EBED erkezese kb: 12-kor

Tisztelettel megkerem a kedves versenyzoinket, hogy hozzaallasotokkal segitsetek nekunk betartani az idotablankat!
    Azaz az osztott jeladokat a futamotok utan azonnal tegyetek vissza, - jelen esetben ez csupan 4 fore korlatozodik, mert aranylag keves a letszam es tobb sajat jelado is kikerult (kiserjetek figyelemmel azidotablat) - ,aztan aki eppen segito, ezek utan alljon is be! Erre most kiemelt figyelmet fogunk forditani!

A szokasos szankciok jarnak azoknak, akik elmulasztjak a segitoi poszt betolteset, igy elso esetben a legjobb futameredmenye kerul torlesre, masodik esetben pedig kizarta magat a fordulobol!
    (a segitok nev szerint szerepelnek az idotablan, az inverz savban a tartalekosok nevei szerepelnek)

Tovabbra is kerlek benneteket, hogy az osztott jeladot mindenkeppen ellenorizzetek rogton akkor amikor kezbe veszitek szemrevetelezessel es mindenkeppen szoljatok a versenybirosagnak, ha bibit talaltok rajta, mert ha ez nem tortenik meg, akkor tied lehet a felelosseg!

Udv: Necro
    RCPortal - KCSD
    Winter Academy, Rampage, SPEEDWAY
    Bővebb információkért keresd fel a KCSD Discord csatornáját,
    ahol mindent megtalász ami KCSD - és meg többet is!
    Kattints az alábbi linkre:
    https://discord.gg/FvvzV4Y

Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.788
    5...4...3...2...1...
    start!
    RCPortal - KCSD

Hely
    Tatabanya
    Hozzászólás
    12.788
    "BUNKO! Remelem nyertem"

Kepek es eredmenyek hamarosan...
    Addig is kellemes hetveget mindenkinek!

Udv: Necro
    RCPortal - KCSD

Senior Member
    Hozzászólás
    575
    Sziasztok!
    Hálásan köszönjük a ma megjelent versenyzőknek a részvételt, és mindenkinek, aki megtisztelt minket az egész szőlősi évadban.
    Jó pihenést Nektek!

ui.: Necro keresi a fázist ;D ;D ;D
    Akkor születtek nagy dolgok,<br />Ha bátrak voltak, akik mertek....

Senior Member billiyoe logója
    Hozzászólás
    504
    Sziasztok!
    Tömören:
    A nyagy versenyzők elvárják hoy az amatőr, hobby versenyzők a lekrözést segítsék, ne lökjék fel őket....!!! Ez fordított esetben mért nincs így???

LUI-nak köszonom, mikor rászoltam hogy fellökött, és várjon meg mert ez a szabály akkor mért ment tovább??? (De miért is kellet rászolnom, ha tudta mi a szabály???) Némely emberek megengedhetnek bármit???
    Továbbá kösznöm hogy az a valaki kiejtett a második helyről aki hátulról a pálya szélén belémjött és kitört a hátsó lengőkarom (utolsó futamban), miközben vártam hogy vissza fordítsák azt az illetőt akit felborítottam lekörözés közben!!! De még azt sem mondta hogy bocs!!!

Hát szó mi szó a nagy versenyzők kérik azt amit nem tartanak be!!! Miért kezdjen bele egy amatők versenyző a versenyzésbe, ha nem emberi módon bánik vele a versenyző társa??? A nagy versenyző ha olyan jó akkor miért nem tudja kivárni azt hogy az a másik hibázzon, vagy a következő kanyarig megtalálja azt a helyet ahol el tudja engedni????

Én, mint hobby versenyző mért vigyázzak a nagyra, ha minket kicsi versenyzőket figyelembe sem vesznek???
    Nagy élvezet a nyagy versenyzőnek olyan versenyzők között nyerni akik hobby szinten versenyeznek???

Remélem a negya versenyzők megválaszolják a kérdéseimet és lesz annyi becsület az illetőben bevallani hogy ő volt aki belémjött!!!
    Hej mambó, hej mambó!!! Lecsúszott a bugyi, meg a meltartó!!! Kilátszik a puni, meg a melbimbó!!!

Senior Member
    Hozzászólás
    2.140
    Természetesen igazad van, onnan nézve.
    Egyik délelőtti gyakorláson a stock autómat kilökték az egyenes végén féktávon, 6mm átmérőjű acél csap eltört benne, a peremes csapágyról leszakadt a perem, a karbon lengőkarból kiszakadt a gömb. A kár alig volt 150 euro. Aznap nem tudtam stockban elindulni. Aki kilökött meg sem állt; nem is lehetett volna a pályán.
    Ezután odaadtam neked a buggyt kipróbálni, biztos emlékszel rá mikor nyélgázon szembe jött az autó. Meg akart fordulni. Ő sem buggyval volt. Lengőkar és tengely csere lett belőle.
    A korrekt versenyzésnek több feltétele van, miért csak egyet kérsz számon?
    Legutóbb az arénában néztem a stock mezőnyt, szó nélkül kilökték az elsőt és a harmadikat is. Tanulságosak a videók. Amíg büntetlenül lehet garázdálkodni a pályán addig sajnos ez lesz. Lekörözésnél én is félek és igyekszem minél hamarabb túllenni rajta a kiszámíthatatlan reakciók miatt. Nem szándékosan teszi az ember; az egyenes szélén ment az autó, gondoltam milyen rendes. A féktávon egyszer csak nekem jött oldalról és fellökött a pályaelemre. Elrepedt az alvázam. Nem tudom mikor került oda az a darab, aki nekiment miért nem szólt, a segítő miért nem tette vissza a helyére...
    Szóval amíg nem terjed el egy másfajta, a másik játékát is ugyanolyan fontosnak tartó szemlélet, addig ne várj mást.
    Rendet szép szó ritkán hoz.

Senior Member
    Hozzászólás
    285
    Én máshogy láttam. És vártam is. És két törött autóval jöttem haza.

Senior Member
    Hozzászólás
    285
    A segítőket meg nem is minősiteném.

Senior Member
    Hozzászólás
    285
    No meg ha minden negatív élményemet kiirnám magamból megtelne a fórum. De most legyek én az ügyeletes bunkó nagymenő.

Senior Member Vakond logója
    Hozzászólás
    526
    Sziasztok!

Minden napos, de mégsem egyszerű témát feszegettek!

Leírom én is mit gondolok, hogy pörögjön a topic.

Meglátásom szerint 3 versenyző típus szaladgál a pályákon, legyen az RC, szimulátor, vagy akármilyen verseny.

1. Nyerni akar
    - Jellemzően a versenyben elért pozícióját fontosabbnak tartja, mint a korrekt játékot, illetve korrekt addig, amíg a helyezését az nem veszélyezteti.
    - A lekörözött versenyző számára egy nem kívánatos mozgó akadály a pályán, amin az előző pont értelmében valahogyan túl kell lenni, a legkevesebb időveszteség árán. Ebbe van akinek belefér a kilököm és nem várom be, hisz Ő nem engedett el, Bár lehet hogy el akart, csak nem sikerült, vagy nem pont úgy ahogy te képzelted.

2. Játszani jött
    - Általában korrekt, feltéve ha már tudja hogyan kell ezt megfelelően abszolválni.
    - Néhányan ebből a típusból hajlamosak 1-1 jól sikerült időmérő vagy futam után átcsapni az 1. típusba.

3. Kezdő
    - Legtöbb esetben nem tudja mi a helyes versenyzői magatartás és mivel a szituációkra lebontva nincs neki elmagyarázva, így csak a versenyeket nézve tanulja el a rossz vagy a jó példát.

Ééésss vannak a mutánsok! Akik mindenből hoznak valamit!

Büntetések:
    Szimulátorok esetében ez úgy zajlik, hogy óvás leadása esetén egy "vizsgáló bizottság" (3-4 fő) megnézi az esetet (több kameraállás stb.) és hoz egy döntést, melyben a szabályoknak megfelelően kisebb-nagyobb mértékű büntetést szab ki.
    Hát ott ezt meg lehet csinálni, na de RC-nél hogyan?!

Tanulságosak visszanézve a videók, de azok alapján egyértelműen nem dönthető el, ki és mekkorát hibázott, kivéve ha pont a kamera közelében történt.

Mindenkinek magában kell rendet tenni és akkor lesz korrekt verseny, vagy ha agyonkamerázzuk a pályákat! :P

Üdv.: Vakondka
    TRX Slash 2WD, Team Associated MGT 8.0, Tamiya F104, Asso TC6.1, Asso TC6.2, BSR BT4

Oldal: 470 / 870 ElsőElső ... 370420460466467468469470471472473474480520570 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva