Oldal: 2 / 42 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (416) összesen

Téma: DIY hexa

Senior Member jpeti29 logója
    Hozzászólás
    2.080

Re:DIY hexa

Én is néztem ezt a vázat, mert szeretnék egy stabil hexát és jól néz ki meg nem drága.
    De!!! Nem kevés ez az 530mm a stabil hexához szerintetek? 800 vagy 900 mm m2m 12x4es propokkal csak stabilabb repülést eredményez, nem?

1. kiderul nemsokara
    2. bizom a vezerlomben, oldja meg o azert a penzert amit fizettem erte
    3. az 50 m2m quadom a jelenlegi vezerlovel atomstabilan repult

Senior Member
    Hozzászólás
    1.294

Ha megnézed a Multiwii topicban a mini hexámat, láthatod hogy nem egy nagy méret, motor tengely távolság 290 mm.
    Mégis "atomstabilan" repül, nézd meg a videóimat. Megfelelő vezérlő, és persze megfelelő PID beállítás kérdése!!! Ja és a megfelelő minőségű és tudású szabályzó (pl. gyári mikrokopter az MK-khoz, vagy újra flashelt kínai) és tökéletesen kiegyensúlyozott motor/légcsavar/adapter együttesek kérdése.....

Stork-1 Electro
    Respect-M
    NHA-3D Funfly
    ALIGN Trex 450 pro V2 DFC
    Graupner MZ24

Hozzászólás
    2.080

Ez ok, láttam is és minden elismerésem. de nem csak ezen múlik. nem direkt módon értettem, hogy a karok hosszának növelésével nő a stabilitás. A felszállósúly is számít gondolom.

- ha én egy gimbalt + gomprot vagy még nehezebb kamerát meg egyéb cuccokat tennék rá a súlya növekszik. akár 3-4 kg-ig is pl.
    - ha nő a súly, növelni kell a motorokat, propellereket, fordulatot stb.
    - ha szeretné az ember a legjobb hatásfokot elérni alacsony fordulatszámú motort és kis emelkedéső propot kell használni, nem?
    - ha nagy a prop, nagyobb távolság is kell közéjük, gondolom én.

Ergó, minden súlyhoz megvan az ideális m2m távolság.

illetve fordítva is. ha én vesze egy 50es hexát akkor arra megvan, hogy 9-es propnán nagyobbat ne tegyek, vagy inkább még 8.
    vagy 3 ágút teszek akkor rá, hogy 3,5-4nén ne legyen meredekebb, amit nem tudok olyan szépen kiballanszolni vagy gyorsabb motort, vagy csökkentem a súlyt.

szóval m2m-hez van ideális motor+pro konfig ideális súllya.

CsVZs oktoja nem 500-600mm.
    Airman kolega csodálatos videói x650 quaddal készülnek? annak mekkora a m2m távolsága?

Kicsi penz, kicsi hexa

Szerintem az egesz szamolas lenyege az hogy mennyi hasznos sulyt kell felemelni es mennyi ideig kell a levegoben tartani azt.

A sajat gyartasu hexam 77cm m2m, 12x4.5 propellerekkel ugyanannyi ideig tud repulni mint majd ez a kis hexa 9x5x3 propellerekkel es ugyanazt a hasznos sulyt cipeli, valamint ugyanannyi gazzal lebeg mint a masik.
    Ha a ketto stabilitasa megegyezik akkor ertelemszeruen a kisebb a jobb mert joval kevesebbe kerul, kevesebb helyet foglal, valamint eseskor kisebb a tores valoszinusege. Az egyetlen hatranya talan az lehet ha nem birja jol a szelet, de itt is sok fugg szerintem az alakjatol es a beepitestol mert lehet hogy a nagyobb madar rosszabbul turi a szelet mint a kicsi. Igazabol csak ugy tudom meg ha megepitem es megroptetem.

Senior Member
    Hozzászólás
    2.732

1140mm a gépem átmérője és most 6 kg. de már ez túl nagy méret. Nem egyszerű a gép beállítása.
    De cserében sokkal nagyobb szélben is repülhető.

Azt szoktam mondani ha megvan pontosan a cél akkor ahhoz kell a gépet építeni.

Minél nagyobb a gép annál macerásabb a vezérlését beállítani, nagy mocik kellenek, extra erős váz, nagy lesz a fogyasztás, stb...
    Most a max fogyasztása a gépnek 50-160A! ;D

Hozzászólás
    2.080

Megvárom, hogy mik lesznek a tapasztalataid ezzel a kis hexával. végül is a motorjaim vannak meg, meg a szabályzók, amik belepasszolnak ebbe a konfigba is. lehet hogy a végén neked lesz igazad.

én szerintem jót tesz egy multicopternek, hogy a propellerek között van egy fél propnyi hely legalább. én egy 2kg-os gépet szeretnék építeni ami 1,5öt fel tud emelni. ehhez 60g-os 800kv-s motorokkal számoltam 11x4.5ös propokkal. ezekhez a propokhoz 800as m2m dukál.

elsőre építettem egy 520 m2m körüli quadot 9x5ös propokkal. első probálkozásra egész stabil lett. utánna csináltam egy Deniel Windestal féle nagy Tri-t. Teljesen másképpen reagál, mozog a levegőben. valahogy az embernek az az érzése, hogy hiába hasonló a stabilitása, de a nagy gép jobban uralja a levegőt. olyan mint egy kis teremrepülő meg egy 2m-es balsa gép között a külöbség. lomhább, kienyensúlyozottabb. nem borogatja a legkisebb fuvallat. ezért gondolkodom a 800 körüli hexában. persze midez csak az én elképzelésem, sokkszor meglepődtem már. Jó lenne ha nem laknék ilyen messze tőletek és többször látnék az általatok finomra hangolt legkülönfélébb gépeket. Remélem mihamarabb eljutok én is egy találkozóra.

Senior Member airman logója
    Hely
    Tata
    Hozzászólás
    1.063

Idézet jpeti29 eredeti hozzászólása
    Airman kolega csodálatos videói x650 quaddal készülnek? annak mekkora a m2m távolsága?
    Ohh, köszönöm. A tavalyiak X650 quadroval készültek. 650mm a szemben lévő motorok távolsága (ha az m2m arra vonatkozik ;D).

valahogy az embernek az az érzése, hogy hiába hasonló a stabilitása, de a nagy gép jobban uralja a levegőt. olyan mint egy kis teremrepülő meg egy 2m-es balsa gép között a külöbség. lomhább, kienyensúlyozottabb. nem borogatja a legkisebb fuvallat.
    Az tény, hogy hasonló testek esetében a nagyobb a lomhább, és mivel a felület a hasonlóság arányának négyzetével, a térfogat a köbével egyenlő, a tömeg javára billen a mérleg, tehát ellenállóbb lesz a széllel. Árnyoldala, hogy az erősebb motorokból és légcsavarokból nagyobb amplitúdójú rezgéseket kapunk. Ezért jobb inkább több kisebb motorból kitermelni ugyanazt a felhajtóerőt, mint kevesebb számú erős motorból. Hiába több a rezgésforrás, minimálisan lesz csak nagyobb a rezgés, mert nem ugyanazon a frekvencián és nem ugyanabból a forrásból jönnek. Ugyanaz a jelenség, mint a hangforrásoknál.

- ha szeretné az ember a legjobb hatásfokot elérni alacsony fordulatszámú motort és kis emelkedéső propot kell használni, nem?
    Mi a cél? Hogy minél többet legyen a gép a levegőben, vagy, hogy minél jobb képminőség szülessen?
    Én még mindig jobban hiszek az állásszög vezérlésében, mint a fordulatszámmal való vezérlésben. Sokkal gyorsabb és direktebb - mind gyorsulásban, mind fékezésben. Lehet, hogy a rosszabb hatásfok miatt fele annyit lenne fent a gép, de ha javulna a stabilitás, akkor nem érdekelne.

Uhh, az elso tapasztalatokkal meg varni kell vagy 2 hetet. Valahol elhagytam az agyamat ma reggel > Mivel a Naza nem volt hajlando osszedolgozni a legutobb rendelt 2 Towerpro 18-ommal (a 4 darab regebbi ilyen tipussal megy, a kurv@ anyjat) ezert ugy dontottem hogy megroptetem a FH-X46-tal. A beallitasok soran tortent a hiba, nem tudtam hogy mar eles a rendszer es toltam neki egy fullgazt. Hogy ez milyen gyors!!! A masodperc tortresze alatt telibe kapta a garazsplafont, majd miutan az a foldre kuldte nem adta fel! Forgott, porgott, csapkodott en meg kozben probalgattam az osszes lehetseges kombinaciot a motorleallitasra. Kabe 5 masodperc multan sikerult is.

Az eredmeny 4 torott kar. Vicces, hogy a 2 centerplate-nek semmi baja sem lett. A 4 uj kar 7E kokemeny kiralyi forintba fog kerulni de meg kell varni a 2 hetet mire ideer. Addig majd gondolkodom rajta hogy mekkora makom volt hogy nem daralt le ;D Szomorunak kene lennem de meg mindig rohoghetnekem van olyan vicces volt ahogy ott forgott, porgott, hehe. Kar hogy nem vettem fel...

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.749

videó?????
    legközelebb ne felejtsd el!!!!
    Nekünk is jólesik a nevetés, főleg ha nem a sajátunk az áldozat
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt.

Oldal: 2 / 42 ElsőElső 12345612 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva