Oldal: 3 / 42 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 21 - 30 (416) összesen

Téma: DIY hexa

Re:DIY hexa

Hosszu hetvege, sok napsutes, no repules, garazsmunka.

Kicsit atkozmetikaztam a nagyobbik hexa-m leszalloegyseget. A teljes vaz sulya igy 1kg-rol 530g-ra csokkent.
    A gopro felfogatas ugyanolyan lesz mint az eredetin.
    Mar nagyon varom azt az egy mocit ami hianyzik ahhoz hogy vegre jo napom legyen.
    Talan mar holnap itt lesz, es akkor... ... (jaj a szomszedoknak )

Az uj leszalloegyseggel az eredeti 8.5 perc / 49% ==> 11 perc / 40%-ra valtozik. 8)

Vegre megjottek a motorok es propellerek.
    A nagyobbik madar repulesre kesz, mar csak jo ido kell. AUW 2010g.

Jo ido nem lett de ki kellett probalnom.

Naza ujra felkerult a gepre, most 130,130,130,160 + 80,80 beallitasokkal. Ettol a gep egy kicsit lomhabban reagalt viszont a szelet jol turte, mint a felvetelen is latszik: http://www.youtube.com/watch?v=16o_jIxt9-4

Az ecalc 12.3 percet mondott 36% lebegesnel, a realis repidot meg nem mertem meg.

Estere kicsit elallt a szel es ujra repultem, szelcsendes idoben egeszen maskepp viselkedett a gep, nem razkodott a levegoben es dobalta magat. A gopro-t es az aksit meg kicsit at kell helyeznem az egyensuly miatt de nagyon jo erdemenyeket varok a geptol ha ez meglesz. Talan meg deshakelni sem kell majd.

A gopro-t es aksit athelyeztem igy a gep most nagyjabol egyensulyban van. Tegnap meg kivittem tesztelni a gepet de nem igazan vagyok megelegedve az eredmennyel. Volt egy kis szel es imbolygott a gep, lehet hogy parszor en is tulkorrigaltam.
    Az eredmeny: http://www.youtube.com/watch?v=TscN_eDxu1w

Az atti gain beallitasokat felvittem 100,100-ra, valamint nyomtam egy kis expot az AIL, ELE csatornakra es lottem egy uj videot estefele. Az eredmeny lathatoan jobb lett: http://www.youtube.com/watch?v=s8mwVcuXrO0

A RUD csatorna is kap meg egy kis expot es nemsokara, ahogy az idom engedi ujra kimegyek a kis kapolnahoz hogy lefilmezzem. Mivel a foldi allomasom is elkeszult idokozben (http://forum.rcmodell.hu/index.php/t...tml#msg1359281) lehet hogy fpv-ben fogom felvenni a musort.
    Ha igy sem lesz jo a kep akkor meg egy megoldas johet szoba, valamilyen giro-szeru szerkezetbe rakni a kamerat ami gyorsabban tudja kovetni a kis elmozdulasokat mint a klasszikus gimbal megoldasok. Ugy nez ki hogy most hogy a kamera turheto kepet ad visszajutottam oda hogy a hexa nem eleg stabilan repul ahhoz hogy jo minosegu, bemozdulasok nelkuli kepet kapjak. Persze tudom, szelcsend, de igen ritkan van olyan mifelenk...

A kis Xaircraft hexahoz meg mindig varom a karokat hogy repulhessen vegre, remelem nemsokara beszamolhatok az eredmenyrol.

Kezdem azt hinni hogy rossz uton jarok ezzel az "epitsd magad vacakolj vele jo sokat aztan majd jojjel ra hogy megsem lesz ez jo" hexaval. A tegnapi fpv repules utan megneztem a felvetelt es egy nagy rakat tragya az egesz. A gep emelkedeskor es sullyedeskor tulsagosan rezonal, tegnap mar az 5-ik fele beallitast probaltam a vezerlon de igy sem hasznalhato a kep.
    http://www.youtube.com/watch?v=a-JrGmsMnec 0:12-ig vacak, azutan mar jo a kep, persze lebegesnel. Meg kiprobalom krisone gumigyurus megoldasat a propellereken aztan ha az sem hasznal akkor veszek egy gyari, merev, atomdraga vazat ezzel az alukupaccal meg befutok a kazanba.

Szerencsere megjottek a karok az XA diy hexahoz igy hetvegen ezzel kiserletezek majd.

Senior Member jpeti29 logója
    Hozzászólás
    2.080

kiváncsian várom a tapasztalataidat. Sajnos a DIY projektekben mindíg van egy ilyen holtpont, amikor az ember meszsire dobná az egészet és sajnálja a rá szánt időt. Én pl mai napig nem tudtam beállítani a rendes PID értékeket a multiwii vezérlőmön.

A tegnapi kinlodas utan vegre eljutottam odaig hogy repul a madar. 1 napomba es 10-15 borulasba telt mire rajottem hogy miert nem hajlando szintbe allni. Az aksi keves aramot adott le igy nem gyozte szegeny. 2200/20C -> 5000/20C csere utan repul vegre, de a stabilitasa egyelore meg sem kozeliti a nagyobbik madaret. Meg jatszom a gain-nel delutan aztan meglatjuk, elvileg jol kene teljesitenie, de a szelet nagyon nem birja, az mar kiderult. FH-X46 van rajta, de lefogadom hogy Naza-val maskepp repulne, lehet hogy atpakolom ra es kiprobalom ugy is, de ez mar csak jovo heten valosulhat meg.

Naza atkerult a gepre de valami meg mindig nem kerek a dologban.
    8x4 2 agu propellerekkel repul, 9x5 2 aguval nem bir felszallni, 9x5 3 aguval felszall de eleg hektikusan repul.
    A maximalis terheles 19C, lebegesnel 3.8A motoronkent.
    A nagyobbik madarnal a maximalis terheles 20C-re jon ki, lebegesnel 3.8A motoronkent.
    Ugyanazt az aksit (5000mAh/20C) hasznalom mind a kettonel teljesen feltoltve, tehat ez nem lehet gond.

Az ecalc szerint 9x5 propellerekkel siman repulnie kene a gepnek, ehelyett az tortenik hogy amikor mar majdnem felszall a gep akkor visszaesik a teljesitmeny es utana mar hiaba tolok akar fullgazt nem hajlando felszallni. Tudja valaki mi lehet a gond?

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.749

Tegyél rá egy lipo jelzőt. Lehet, hogy mégiscsak beesik az akkufeszed.
    Ha sima szabid van akkor érdemes nimh-ra állítani és kikapcsolni a low voltage cut off-ot.
    Lehet, hogy leszabályozza a fordulatot.
    Csak találgatok.
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt.

Lipo feszkijelzo mar uton van, ha megerkezik, biztos ami biztos megnezem. Bar nem hiszem hogy az aksival van gond, mivel ugyanezt hasznalom a masik hexa-hoz is, gond nelkul.

Szabik lipo-ra vannak allitva, lvc termeszetesen ki van kapcsolva, a biblia szerinti szabibeallitasokat hasznalom, kiveve hogy nimh helyett lipo-ra vannak allitva. Ez meg eddig sohasem okozott gondot.

En masra tippelek de lehet hogy hulyeseg. Mivel 8x4-el fel tud szallni es 9x5x3-mal is, nem lehet hogy a gondok a propellerek kozelsege okozza? 9x5-nel az egyes propellerek vegei kozt 4cm tavolsag van, mig 8x4-nel kabe 7cm. Nem lehet pont ez a tavolsag pont ennel a propellernel valahogy kioltja az emeloerot egy bizonyos fordulatszamnal?

Oldal: 3 / 42 ElsőElső 123456713 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva