Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456
Eredmény: 51 - 53 (53) összesen

Téma: Vitorlabehúzó szervó!!!!!!

Senior Member
    Hozzászólás
    1.704
    Ezt tudom javasolni, ez a szervó már bevált.
    https://hobbyking.com/en_us/turnigyt...24sec-61g.html

A leírt hiba nem igazán javítható tehát kuka.
    batali

Senior Member Drifter01 logója
    Hely
    Debrecen
    Hozzászólás
    107
    Köszönöm a tanácsot
    Crawler Exceed Mad Torque 1:8
    Sailboat Phantom 1.89
    Dickie Harbor Rescue 2.0
    Walrus TugBoat
    MST CMX Pajero
    RG65 Jif2

Junior Member
    Hozzászólás
    1

Csörlődob

Sziasztok ! Ha még jár erre valaki.
    Vásároltam féláron egy Helion Aura 650-es eredetileg készre szerelt, de vitorlaszervó hiányosá tett hajót. Egyenlőre, semmi verseny szándékom nincs.
    Vettem bele egy mesze nem verseny vitorlaszervót. Na és itt jöttek a problémáim.

1) A gyári adóval, mikor végállástól-végállásig vitorlakart 4+3/4 fordulatot tesz a csörlődob. Ez a hajó zárt pályás vitorla kötélzetű, a bekötőkapocs a fedélzeti szemek között 2 és Fél csörlődob fordulat után kopptól-koppig fut. Kb. 2 fordulat elég a vitorlák kezeléséhez. A következő ötleteim támadtak. Hátha valakinek van jobb, vagy van oka ezekből valamelyiket favorizálni:
    - Szerezzek be 2 fordulatos szervót. Még nem találtam magyar forrást.
    - Gyári adó helyett másikat használjak. Van, és állítható is a tartomány. De az nem fér bele a hajó gyári dobozába, és jobban is féltem, stb.

- Esztergáltassak, vagy vegyek kisebb csörlődobot. Átmérő 25-ös van, és kb. 13-as kéne. Interneten keresve ilyet még nem láttam.
    - Nyúljak bele az szervó elektronikába. Szakmailag nem áll távol, de ilyet sem láttam.

2) A gyári zártpályás kötélzet gyanúsan feszes. A gyári kötélzet és csörlődob a hajóban maradt. A szervó beszerelése után akkora erővel kellet volna a csörlődobot a helyére feszegetnem, hogy nem mertem. Például a régi rádiókban volt rugalmas erőtartalékot biztosító rugó a skálahuzal dobján. Hasonlót nem láttam vitorla-szervó témában, de ez lehet az én tapasztalatlanságom. Van-e ilyen, és hogyan.

3) Ezen fórumon olvastam a kifejezést "Spirál csörlődob"
    - Ez azt jelenti, hogy a vitorla megeresztése nem lineáris? Az első szakasz kisebb átmérőről indul, így lassabb, finomabb, és nagyobb nyomatékú?
    - Ezt lehet kapni is valahol, vagy csináld magad? Az „RC szervó spiráldob” kulcsszavakra a gugli csak ezt a fórumot dobta ki.

4) Ez már nem szervó, de vitorlás kérdés. Mivel előre láthatólag olyan helyeim lesznek megfuttatni a hajót, ahol csak szürkület után szabad a pálya, ezért világítást tennék a hajóra. Van-e erre valakinek tapasztalata? Magával az ABS hajótest anyaggal, és a vízhatlanság igényével, elhelyezéssel van gondom, magukkal a LED-ekkel elektromosan elbírok.

Üdv. Árpád

Oldal: 6 / 6 ElsőElső ... 23456

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve