Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (53) összesen

Téma: Vitorlabehúzó szervó!!!!!!

Senior Member
    Hozzászólás
    530

Re:Vitorlabehúzó szervó!!!!!!

A Batali által ajánlott Eurgle (r2hobbies) szervót én is használom, RG-65-ben és most a jégvityiben is az volt. Szerintem tökéletesen elég az 1 méteres hajóba is. Vízhatlan, és befér a megadott méretbe. Vannak vele rossz tapasztalatok is, szerintem nem tesztelik (kínai), és kijön egy-két hibás is a gyárból. De ha egyszer megy, akkor az jó lesz. Ez csörlős (6 fordulat), tehát vitorla behúzónak való. Kormányra szerintem bármilyen standard szervó jó. A távon állítanod kell tudni a teljes kitéréshez tartozó szervó kitérést, a csörlő miatt.
    Üdv, Tibu

Junior Member
    Hozzászólás
    13

Köszi a válaszokat, sajnos a conraddal elég negatív tapasztalataim vannak (elég gagyi cuccokat árul....).

A kormányhz egy sima futaba3003-om van, a táv pedig egy pultos futaba 4ex

köszi
    KoBuki

Senior Member
    Hozzászólás
    1.704

Idézet KoBuki78 eredeti hozzászólása
    Köszi a válaszokat, sajnos a conraddal elég negatív tapasztalataim vannak (elég gagyi cuccokat árul....).

A kormányhz egy sima futaba3003-om van, a táv pedig egy pultos futaba 4ex

köszi
    KoBuki
    A Futaba 3003 a kormányzáshoz jó.

Az alap beállítások esetén a Futaba T4EXA szerintem bőven elég. ........... ezt a konfigurációt én egy 2,4GHz-es átépítéssel tettem hatékonyabbá. Értem ez alatt: nem süllyed el az antenna, nem kell frekvenciát egyeztetni, nem böködöm az ellen szemgolyóját, stb.

Szerintem sokakat érdekel az a bizonyos "öreg" IOM hajó. Egy fotóval meglephetnéd a sokadalmunkat.
    batali

Junior Member
    Hozzászólás
    13

Megpróbáltam feltölteni képeket:
    Vitorlás

Ha konkrétan valamelyik részletét emeljem ki csinálok még képeket. Igazából évekig pihent egy pince mélyén.
    Megmentés után kapott egy új vitorlázt latot.

Aki eddig látta azt mondta nagyon igényes kézimunkával készült minden fitting rajta.

Senior Member
    Hozzászólás
    530

A csörlő miatt a scottrendszer az érdekes, hogy hogy van megoldva. Remélhetőleg végtelenített hurok van, amire a schottok fel vannak kötve. Némi kép a szervo lukról, de inkább egy rajz lenne jó, hogy belül hogy néz ki. Az látszik, hogy a schottok a tükörnél mennek be a hajóba, egy szálon.
    Más: javaslom, hogy ezt a szervó tartó plexit cseréld ki pl egy üvegszálas NYÁK lapra, erősebb lesz, ez a plexi már el van öregedve, törik.
    Üdv, Tibu

Junior Member
    Hozzászólás
    13

Sajnos rajz egyáltalán nincs, a hajótest belsejéről meg nem nagyon tudok fotót csinálni.
    A schott kötelek amik a képen vannak még az eredetiek, de semmi végtelenítet hurok sincs, hanem a tükörnél egy egyedi görgős megoldással mennek a hajótestbe és belül sem látok más rögzítési pontot.
    Éppen elegendő hosszúak a szervótartóig, lehetséges, hogy régen egy karos szervó volt csak rajta?

Egyébként Mamut által ajánlott Zennél kapható HK SW4805-6PA vagy HK SW5513-4MA szervó nem jó, csak mert olcsóbb ) és ugyanúgy 40x20x40-es a mérete

Ezt a plexitartót ki akarom dobni én is, csak megtartottam viszonyítási alapnak...

Senior Member
    Hozzászólás
    1.704

Nem gond ha nincs végtelenítve a csörlő zsinórja. Bár igazán erősebb szervót kíván de jó megoldás ha egy pecásoknál kapható gumival van előfeszítve a shottt.

Ez meggátolja, hogy gubancossá váljon.
    Gondolom a vitorlák első éle is le lesz majd kötve.

A fock nem volna gond ha állítható lenne a groszhoz képest (kb. 5-15 fok). Pld. ott ahol mos a shott véget ér, ott egy karikán átbújna a fock shottja és állítható lehetne.

Klassz a hajód, gratulálok hozzá!
    batali

Sziasztok!
    Nálam van néhány teljesen új eladó vitorla szervó, 7000Ft/db. E/IOM és M kategóriára is teljesen alkalmas. Tavaly előtt az Európa Kupát ezzel a típussal versenyeztem végig. Az R2hobbiesnál Eurgle, a Hobbycitynél VSD néven fut ez a szervó.
    Üdv! HUN23 RC vitrolás tippek: csokasails.wordpress.com

Senior Member
    Hozzászólás
    459

Idézet KoBuki78 eredeti hozzászólása
    lehetséges, hogy régen egy karos szervó volt csak rajta?
    Nem valószínű, hogy normál méretben, régebben volt olyan szervó, ami karral elbírt volna azokkal a vitorlákkal (ráadául egy plexi lapon rögzítve). Sokkal valószínűbb, hogy csörlős szervó volt rajta.

Senior Member
    Hozzászólás
    530

A gumis megoldást én is alkalmaztam az RG-65-nél és a jégvityinél is, működött. A decken, kívülre is fel tudod szerelni. Karos szervó nem jó! Nem bírja. A fock állítást a baumon érdemes megoldani.
    Üdv, Tibu

Oldal: 2 / 6 ElsőElső 123456 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve