Eredmény: 1 - 5 (5) összesen

Téma: Lendkerék levétele.

Senior Member Jimmybá logója
    Hozzászólás
    824

Lendkerék levétele.

Sziasztok!

Sajnos a sors úgy hozta, hogy szét kell szednem egy Conrad-25-ös motort.
    Ezideig autós motorral még nem foglalkoztam.
    Kérdésem lenne, hogyha a lendkereket lehuzatóval veszem le helyesen járok-e el? A kúp elötti, a ledkeréken lévő kuplungpofák alatti menet zavar a főtengelyen. :-[ Nem tudom mi a funkciója? Mit rögzít ? Tudna valaki hasznos tanácsot adni? /A hegerpersely kivételéhez itt olvastam lehetőségeket;és azt hiszem a melegítéses megoldást választom, ugyanis a forgattyús tengely csapja törött le./

Előre is köszönöm! Üdv. Jimmybá

Egy kérdés még: nincs véletlenül valakinek a fenti motorhoz való felesleges , eladó főtengelye?
    A levegőben még nem maradt semmi!

Re:Lendkerék levétele.

Idézet Jimmybá eredeti hozzászólása
    Kérdésem lenne, hogyha a lendkereket lehuzatóval veszem le helyesen járok-e el? A kúp elötti, a ledkeréken lévő kuplungpofák alatti menet zavar a főtengelyen. :-[ Nem tudom mi a funkciója? Mit rögzít ?
    Üdv, igen leveheted azzal a szerszámmal is.
    A menetre csavart tengely-anya rögzíti a lendkereket, tehát ez az anya egyben a kupplung harang tengelye is egyben.

Üdv: SYL
    SG Modellsport Team - SYLMAX Group WWW.SGMODELL.HU Facebook: https://www.facebook.com/sgmodell/

Hozzászólás
    824

Köszönöm SYL a gyors választ!
    Ha a kuplungharang anyában végződő kölönálló tengelye rögzíti a főtengely kúpján lévő lendkereket, akkor ha jól értem elöbb ezt az anyás tengelyvéget kell eltávolítanom. A gondom, csak az, hogy az anyához, úgy férek hozzá, ha valahogy eltávolítom a kuplungpofákat. Ezt hogy tehetem? Úgy látom 3 stiftel és rugókkal csatlakoznak a lendkerékhez. Szét kell esetleg feszíteni a pofákat és csőkulcsal lesz levehető a tengelyvég? Aztán már nyugodtan lehúzathatom a lendkereket?

Üdv. Jimmybá

Senior Member
    Hozzászólás
    1.356

Üdv!

Először a rugókat kell kiakasztani és lehúzni a csapokról a kuplung pofákat.
    Utána már hozzá lehet férni a rögzítő anyákhoz.
    A rugók így néznek ki:

A karikába hajlított rész a csapokra van húzva úgy hogy a pofa kivágásába fekszik bele.
    A rugó hosszabbik szára a pofát nyomja befelé a tengely középpontja felé.
    A rövid szár pedig a rögzítő anya oldalán kiképzett horonyban ül előfeszített állapotban.

Ha van célszerszámod akkor nagyon könnyen le és fel szerelhetők a kuplung pofák.
    Ha nincs, akkor sem vészes, egy lapos csavar húzóval le lehet bűvészkedni a helyéről.

Itt egy videó a szerelésről, talán ez segít:
    http://www.youtube.com/watch?v=yg6Qy...feature=relmfu

Hozzászólás
    824

Köszönöm Gyurici!

Nagyon sokat segítettél.Most már megvilágosodott a dolog és neki merek állni "bűvészkedni" Eddig nem láttam a "fáktól/ kuplungpofák/ az erdőt".

Üdv. Jimmybá

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve