Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12
Eredmény: 11 - 18 (18) összesen

Téma: Manóka RC 3,5 tervrajzot keresek

Senior Member
    Hozzászólás
    118

Re:Manóka RC 3,5 tervrajzot keresek

Ismét keresnék egy rajzot mégpedig a Robbe Charter tréner gépét,akinek van ilyen elfekvőben eladó vagy akár kölcsönbe másolásra az kérem jelezze !
    Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!
    A Modellezés tanít,nevel,szórakoztat ! Lépjetek be az MHSZ modellező szakköreibe !

Senior Member Tacuma Sato logója
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólás
    187
    Látom, elég régen volt hozzászólás ehhez a témához, de én megtörném itt a csendet...

Esetleg valakinek lenne egy tervrajza a címben szereplő modellhez?
    Nagyon megköszönném, ha egy másolás erejéig megkaphatnám....

A MANÓKÁRA gondoltam...

Senior Member Dezső46 logója
    Hely
    Nagykőrös
    Telefon
    06-20-433-1664
    Hozzászólás
    117
    SZIASZTOK :

Nekem is megvan már két éve építettem. Ez 140-cm-es MANÓKA .

Nagyon vagány,és jóindulatú kis gép !! Megnézheted a Scale / élethű / Modellek oldalán, az Élethű modellek építése - első oldalán. Van ott még egy pár Scale-gép is..

ÜDV : Dezső 46
    Manóka: 1.4m; Qualt 200-L: 2.8m; Rhönsperber: 3.63m & 4.88m; NEMERE: 4m & 6m

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Sziasztok.

Manóka tervrajza engem is érdekelne.

Senior Member
    Hozzászólás
    281
    Idézet Cooter Davenport eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ahogy a fenti képeken is látható gyűlik az alapanyag a Manókához Egy részét sajnos felelőtlenül egy webáruházon rendeltem,nah ezt NEM ajánlom senkinek mert biztos hogy a raktáron lévő legrosszabb minőségű anyagokat küldik... (óriási görcs a rétegelt lemez kellős közepén,a másik rétegelt lemez olyan hullámos hogy meg lehetne belőle csinálni a balaton szelet öntőformáját,a balsa lap meg 15 centire behasadva az
    egyik végéről :'( A cég nevét ne is kérdezzétek úgy sem mondom el senkinek,mert nem akarom senki üzletét rontani.
    Nah de térjünk vissza az alapanyagokra.A bevonó anyagon még gondolkodom mert ragaszkodnék a gép "autentikus" megépítéséhez ezáltal
    a japán papíros bevonáshoz,ugyanakkor ez lenne a első gépem amin megtanulnék repülni is és a fóliával való bevonást "tartósabbnak" gondolom.Az igazság viszont az hogy egyik bevonási móddal sincs semmiféle tapasztalatom.
    Szakértőket kérdeznék hogy e gépbe milyen szervókat ajánlanak!?? Van itthon pár darab Futaba 3003 és 3001 szervóm ez jó lehet?
    A képeken látni hogy vettem 2 fajta ragasztót is,kérdésem hogy van e valakinek ezekkel tapasztalata? A gép leírásában szereplő UHU Coll és Aerofix helyett ezeket ajánlották a modellboltban.
    Válaszokat előre is köszönöm!
    Szia!

Nem vagyok szakértő, de szerintem a Futaba 3003 és 3001 teljesen megfelel a célnak.

A bevonást én is fóliával csinálnám, felvasalod és kész. Nincs felragasztás/feszítés/impregnálás, esetleg deformálódás a feszítő lakk miatt stb... Bár a lakkok szaga mindig nosztalgiával tölt el... Van a youtube-on pár videó, hogyan kell csinálni.

Illetve a a piros-fehér tubusos ragasztó tök ugyanaz mint az aerofix, a másik ragasztót nem ismerem.

Sok sikert az építéshez!

Üdv,
    Tekergő
    Utoljára módosítva: Tekergő által : 2018-05-14 21:22

Junior Member
    Hozzászólás
    16
    Sziasztok.

Manóka eredeti tervrajza kellene nekem, van valakinek? Mind a 4 oldal, lehetőleg jó állapotban.

Senior Member
    Hozzászólás
    780
    Kedves Cooter Davenport!
    Érdeklődéssel olvastam végig a topicot.Bár már rég került ide újabb írás én mégis érdeklődnék hogy mi a helyzet a Manókával.
    Annak idején én is szemeztem vele.El is készült a szárny de a próbálkozás hamvába holt.Kíváncsi lennék egy videóra hogy a kis 3.5 ccm motor hogy viszi ezt a viszonylag nagy gépet.Ha jól emlékszem 1500 mm-es szárnyfesze volt a modellnek...Egyéb iránt nekem is van ilyen motorom
    Ennek repülnie kell!Ikaros-nak is sikerült...

Oldal: 2 / 2 ElsőElső 12

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva