Oldal: 11 / 11 ElsőElső ... 7891011
Eredmény: 101 - 110 (110) összesen

Téma: Pénz kell a modellezéshez!!!

Moderátor vegyész logója
    Hely
    Kispest
    Telefon
    +36 70 886 0671
    Hozzászólás
    1.368

Re:Pénz kell a modellezéshez!!!

Sikerült összemosni három dolgot.

1.) Piramis játék. A nyolcvanas években engem is megpróbáltak bevonni egy pilótajátékba. Egy kolléganőm – akit nem az eszéért szerettünk – befizette az induló tízezer forintot, hogy „utas” lehessen. Ha sikerül maga alá szervezni négy másik marhát, akkor „stewardess” lehet. Ha a másik négy marha immár tizenhat újabb marhát talál, akkor „navigátor” lesz belőle. Már csak újabb 64 gyengeelméjűre van szükség, és akkor belőle „pilóta” lesz, aki elrepül a 160000 (százhatvanezer) forintjával. Tehát összesen 85 befizetés történt és befolyt 850000 Ft. Ebből ő megkapott 160000 Ft-ot, tehát a befizetését levonva a tiszta nyeresége 150000 Ft volt. Annak a valószínűsége, hogy ennyi ember összegyűljön egy csokorba, nagyon kicsi. Tehát a gyakorlat az volt, hogy senki nem kapott semmit, mert nem teljesültek a kifizetés feltételei. A mérleg tehát: elveszett tízezer forint, egy barát, aki belerángatta, négy barát, akit ő belerángatott és n darab barát, akiket megpróbált belerángatni. A másik oldalon persze megszámlálhatatlan nagyságú bevétel. Aki ettől távol akar tartani, az az igazi barátod. Egyébként piramis játék szervezéséért letöltendő börtön jár.

2/a.) Be kell fizetni valamilyen „regisztrációs díjat”, amiért vagy adnak valamit cserébe, vagy nem. Ld. még Rejtő Jenő: Piszkos Fred közbelép… „Rendelje meg fő művem: Hogyan éljünk gazdagon, sikeresen és egészségesen… (Szíves megrendelését a Bostoni Beteg Hajléktalanok Szeretetkórházába várom)”

2/b.) Nem kell semmit befizetni, de sok munkáért esetleg fizetgetnek valamit. Mindkét változattól óvjon az ég mindnyájunkat!

3.) Lehet regisztrálni valódi közvélemény kutatókhoz. Ők elküldik az aktuális kérdőíveket, Te kitöltöd és visszaküldöd. Ezért átutalják az általuk keresett pénz felét-ötödét. Ez egy alkalmi munka, ahol a befektetett munkád akár meg is térülhet, mindaddig, amíg az elvtársak ki nem találják, hogy fizess utána adót, bérjárulékokat, és egészségügyi hozzájárulást. (Senkinek nem akartam ezzel ötleteket adni.) Ez teljesen rendben van!

Tehát, ha valaki arra bíztat, hogy fordítsd modellezésre az így keletkezett jövedelmedet, akkor azt nyugodtan tartsd meg a barátaid/jóakaróid között.

Visszatérve a „népművelésre”: Megkerestem az interneten a szócikket az „Idegen szavak gyűjteményében”, amely már 9954 szó jelentését tartalmazza. (Arany János több mint 80000 szót használt.) Szeretném felhívni a figyelmet a szócikk alján található megjegyzésekre:
    Eredete: nincs adat
    Forrás: nincs adat
    Beküldte: nincs adat

Különösen a „hitvány” nem illik a képbe. Az „értékeket nem tisztelő” viszont rendben van. Pontosan ez a lényeg! A cinikusok önmagukban és önmagukért akartak jobbak lenni, következésképpen nem tisztelték mások értékrendjét és nem alkalmazkodtak senkihez. Azért bátorkodtam beleszólni ebbe a kérdésbe, mert Péter hozzászólása egyáltalán nem volt cinikus, sőt segítő és baráti. Teljesen egyetértek vele abban, hogy meg kell próbálnunk visszatartani a barátainkat a hibás lépésektől.

Üdv
    A dzsungelben minden ehető. Te is. http://poly-matrix.hu/ FB.: https://www.facebook.com/profile.php...6%3A1545734537
    Üzlet: 1182 Budapest, Vak Bottyán u. 1.

Senior Member
    Hozzászólás
    1.279

Sikerült összemosni három dolgot.

1.) Piramis játék.
    Valóban volt némi kavarodás, mert több különböző "üzleti modell" is felmerült a topicban : )
    Konkretizálom, a "piramis játék" alatt a topic indító által propagált, később bíróságra került Zeek Rewards nevű "magas hozamú befektetési programot", más néven ponzi sémára alapuló 600 millió dolláros csalást értettem.
    cnv.hu

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.919

Cnv:
    Nyilván az ember megérdeklődi a dolgokat. Nem okos ötlet csak úgy belevágni akármibe. De ezt én is mondtam kolléga. Nem a reklám készítője rendelkezik a pénzemmel, hanem jobb esetben jómagam döntöm el, h mit veszek. Hasonlat.
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna
    W.I.P. / Tamiya TT-01 / Zöld darázs / BMW Z4 HB Project
    2,4GHz / Póráz
    + Hangvezérelt utódok.

Senior Member
    Hely
    Érd
    Telefon
    +36209203040
    Hozzászólás
    766

Idézet cnv eredeti hozzászólása
    Konkretizálom, a "piramis játék" alatt a topic indító által propagált, később bíróságra került Zeek Rewards nevű "magas hozamú befektetési programot", más néven ponzi sémára alapuló 600 millió dolláros csalást értettem.
    Nos, amennyire én tudom a bíróságon tisztázódtak a dolgok és a vádak nem állták meg a helyüket...

De nem is ez a lényeg! Annak idején VALÓBAN azért indítottam el ezt a topikot, mert jóval előtte elkezdtem foglalkozni a ZEEK-el és jónak tűnt és mivel nálam működött, sanszosnak tartottam, hogy másoknál is fog...
    Természetesen én is FREE reg-el kezdtem, mert én is óvatos duhaj vagyok, és alaposan utána is néztem / nézettem (nemzetközi jogász csapat) a dolognak.
    Nem mellesleg amikor kértem, hogy nézzenek utána, elégséges referenciának mutatkozott az is, hogy Ők is beregisztráltak...

Több ilyen és hasonló dologgal megtalálnak, szinte hetente és CNV jól mondod, sok a "behúzós" próbálkozás.
    De vannak jó és élhető lehetőségek is.
    Sajnos a mai világban egyre kevesebb olyan ember van akinek ne lenne szüksége mellékesre. Vagy ezért, vagy azért...

Egy szó, mint száz... mindössze talán két emberkéről tudok akiknek maradt benne pénze és abból az egyiknek is csak azért, mert amikor lejárt a "periódus" és ki kellett volna venni a befektetett tőkét és csak az addigi hozamból tovább folytatni akkor ellustulta/keveselte, de mindenesetre bent hagyta a tőkéjét...

Én általában hallgatok azokra kik nálam okosabbak vagy gyakorlottabbak. Az esetek többségében bejön.

Az viszont teljesen biztos, hogy senkinek nem mondtam, hogy mennyivel szálljon be.
    Mindenkinek a free reg-et illetve az alap $10-t javasoltam és utána saját maga döntsön, hogy is szeretné folytatni.
    Sőt volt olyan is akit kifejezetten lebeszéltem a nagy beszállóról...
    Éppen ezért teljesen tiszta a lelkiismeretem.
    És kizárólag a jóindulat vezérelt!

Idézet cnv eredeti hozzászólása
    Idézet Emunem eredeti hozzászólása
    Jó modellezést mindenkinek.
    Ebben viszont feltétlenül egyetértek : )
    Evvel én is teljes mértékben!
    Üdv DiveZ
    f-88.hu
    Yokomo D-Max + DIB + még néhány apróság

Senior Member
    Hely
    Bp.
    Telefon
    06204731330
    Hozzászólás
    1.341

bar igaz, hogy penzhez ugy lehet jutni, hogy valakitol el kell "venni", valaki bunkoval, valaki csafintasaggal, valaki hozzaadott ertekkel jarul hozza. Az emberek sajnos kapzsik, es ezert mindenfelet kitalalnak, hogy masoktol elszedjek. En alapvetoen nem tisztelem azokat, akik hozzaadott ertek nelkul kapjak a javakat, mert az csak tovabbi elegtelenseget szit. Magyarorszagi tapasztalatom az, hogy az emberek, mig a konder mellett vannak, nem banjak, hogy lehet kicsit csippantani a kozosbol, de azonnal fel vannak haborodva, ha mar nem, raadasul, nekik is bele kell tenni vaalamit a kozosbe. A nem hozzaadott erteku javvakkal az is problema, hogy ingatag gazdasagi allapotot okoz, es a mertekletesseget az ember mindig a "szomszed fuje" alapjan allitja be. Es hat a fenttarthatosagrol sem feledkezzunk meg. Mikrobiologiabol a kovetkezot lehet tudni, hogy vannak olyan elolenyek, melyek raugranak a konnyen hozzaferheto cukorra, felszaporodnak, sokasodnak, es hamar elhullanak...par hetre ra jonnek a K-strategistak. Ezek lassan, megfontoltan, kello tavolsagot tartva a tarsaitol elvannak az kis koncentracioju tapanyagon, raadasul, majdnem mindenevok. Ebbol tanulni kellene az emebereknek is. Ha fent akarunk maradni, es viszonylag ellenni, annyit kellene fogyasztani, mennyit meg egeszsegesen vissza tudunk tenni a rendszerbe, de ez nem termeszetes folyamat, es sajnos a fajok kozotti felsobbrendusegunk sem tud kiszakitani a termeszetes folyamatokbol. szomoru!

Senior Member
    Hely
    Érd
    Telefon
    +36209203040
    Hozzászólás
    766

Nos, igen!

Sok esetben én még a katicabogarat is felsőbbrendűnek tartom, mint sok embert.
    Főleg ha az emberek SOKSÁGÁról beszélünk...
    Üdv DiveZ
    f-88.hu
    Yokomo D-Max + DIB + még néhány apróság

Member
    Hozzászólás
    65

Pénzben segitség

Üdv!

Nekem is nehézségeim vannak pénzzel kapcsolatban. Ezért kérlek titeket, illetve aki teheti, adományozzon nekem néhány forintot az alábbi link segitségével : xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx (szerkesztve)
    Csak egy sima utalás. De ha nem tudtok adni, megértem azt is természetesenn Viszont akkor szeretném azt kérni hogy osszátok meg nekem és én is beálhhatok közétek a sorba ha sikerülne szereznem egyet.

Köszönöm

Elnézést, ezt nem tartom ide valónak - adomány kérés.
    Köszönöm a megértést:
    appme
    Utoljára módosítva: APPME által : 2015-05-10 09:01

Senior Member Tacuma Sato logója
    Hely
    Dunakeszi
    Hozzászólás
    187
    ....hát valóban pénz kellene, mert eladni már szinte alig-alig lehet valamit.
    Jobbára csak elherdálni.....

Junior Member
    Hozzászólás
    2
    Sziasztok!

Újra idetévedtem a fórumra, de sajnos azt látom hogy egyre kevesebben vagyunk,
    emiatt is gondoltam valahol meg tudom kérdezni sporttársakat hogy Budapest-en szokott-e valaki off-roadozni valamerre?
    Pár éve még volt 1-2 pálya ahhol össze lehetett futni, autózni, de apaj-on kívül máshol már nem tudok.

Szép napot mindenkinek!
    Üdv :
    Zsolt

Senior Member Emunem logója
    Hely
    Wien/Kisvárda
    Hozzászólás
    1.919
    Üdv: Emunem

Minden lehetséges...

VRX Blade 10T / Piros rettenet
    W.I.P. / Axial SCX-10 / Ford F-150 aka KÉK Bálna