Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 1 - 10 (23) összesen

Téma: Hobbyking YEP szabályzók

Senior Member
    Hozzászólás
    572

Hobbyking YEP szabályzók

Sziasztok! Most uj néven tették föl a webshopra ezt a szabályzót. 3 hónapja is kapható volt más kinézetben. Én most rendeltem magamnak belőle egy párat, de esetleg valakinek már megvan és tud róla valamit mondani.
    http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...dProduct=20690

Senior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    +36 30 2298369
    Hozzászólás
    330

Re:Hobbyking YEP szabályzók

YEP 40A szabályzóm van, repülőben használom. Gyári beállitás helikopter mód, motor lassan pörög fel fék nincs.
    Vettem 1 YEP programozó kártyát http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...ming_Card.html
    megpróbáltam féket bekapcsolni és gyor indulára beállítani. Sikerült elérni a motor már épp fordul párat és leéll.
    Tudna valaki segíteni hogyan kell használni prögramozó kártyát, sajnos angol leírást találtam csak és nem sokat értek
    belőle. Az se világos a szabályzót és vevőt is rá kell dugni kártyára? A programozásnál két lap van (akinek van ilyen érti miről beszélek), hogyan tudok a lapok között közlekedni, mikor prigramozom 1 oldalt és mikor 2 oldalt?
    Elan; Bonzai; Seagull extra 300 EP

Senior Member 1stvan logója
    Hely
    Fót
    Hozzászólás
    2.357

Programozni lehet a vevővel együtt és anélkül is.

Ha vevővel, akkor a hozzá adott kábel megy a vevőbe és a kártyán az rx-re a szabi pedig a kártyán az esc-re (barna kábel jobbra)
    Érdemes vevővel és távval összebootolva programozni, mert csak így lehet a gáz végpontokat beállítani.
    (Ez a külső oldal Special functions-on belül a Stop és a Full Speed)

Vevő nélkül az esc kábelét az rx csatlakozóra kell dugni.

A kártya oldalai között váltani a felső és a bal alsó gomb egyszerre megnyomásával és 2 sec-ig tartásával lehet.
    Mikor folyamatosan ég a külső oldal, mikor villog a belső oldal az aktuális.
    3 heli és három plane(repülő) üzemmód van. (belső oldal)
    6 brake típus (külső oldal) stb.

Programozásnál a felső gombbal jobbra mész, a bal alsóval lefelé és a jobb alsó a mentés.
    Mentéshez ráálsz a beállítandó pontra és nyomsz egy entert (jobb alsó)
    Programozás végén csak szét kell húzni az akksi-esc-t.

http://www.youtube.com/watch?v=a7kbMhBaUA4
    http://www.youtube.com/watch?v=j4lPjLZkV2g

És szerintem a legjobb:
    http://www.youtube.com/watch?v=njuxu0q5Bgs

http://www.dr-martin-thoma.com/media...II_english.pdf

Amúgy nekem nagyon bevált ez a szabi. 80A-s 30A-s és 18A-s van belőle. Mindegyik ugyanúgy programozható. A német YGE szabi klónja, megyegyező szoftverrel, kiváló gov-val és erős BEC-el.
    Blade 180 CFX - MSH mini PRÔTOS mini V-bar - Assault 100 (Hisky HCP100S) - Eflite Extra 300 32e - Easy Star - DX9, DX6 V2 - DJI Mavic Pro - Tamiya TT01E Civic92'

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.141

Idézet tom2004 eredeti hozzászólása
    YEP 40A szabályzóm van, repülőben használom. Gyári beállitás helikopter mód, motor lassan pörög fel fék nincs.
    Vettem 1 YEP programozó kártyát http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...ming_Card.html
    megpróbáltam féket bekapcsolni és gyor indulára beállítani. Sikerült elérni a motor már épp fordul párat és leéll.
    Tudna valaki segíteni hogyan kell használni prögramozó kártyát, sajnos angol leírást találtam csak és nem sokat értek
    belőle. Az se világos a szabályzót és vevőt is rá kell dugni kártyára? A programozásnál két lap van (akinek van ilyen érti miről beszélek), hogyan tudok a lapok között közlekedni, mikor prigramozom 1 oldalt és mikor 2 oldalt?
    Először próbáld meg távról beállítani az alapokat:

- maxra feltolt gázkarral ráadod a feszültséget, elkezd csipogni viszonylag hosszan
    - még a csipogás vége előtt leveszed a gázkart oda, hol azt szeretnéd, hogy a propeller szabadon forogjon, csipog vagy kettőt
    - lehúzod a gázkart a fék pozícióba, ott is csipog vagy kettőt
    - majd visszatolod a gázkart teljes gáz pozícióba, ott is csipog kettőt és már csak vissza kell tolni a gázkart alapra és kész is a repülős beállítás

Senior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    +36 30 2298369
    Hozzászólás
    330

Köszönöm gyors válaszokat, közben rá jöttem hogy tudok oldalak között lapozni.
    A féket és indítást sikerült beállítani. A motor már fut rendesen, a cellák nem voltak
    jól beállitva, kikapcsoltam kártyával a lekapcsolást, majd után beállítottam 3,4v Lipora és jó lett.
    Most a gázt kell még kalibrálni, felső tartományba a tetején kb 20 fokba már eléri full gátz.
    Az is rendben jó kis szabályzó ez.
    Elan; Bonzai; Seagull extra 300 EP

Member
    Hozzászólás
    35

Sziasztok!

Egy kis segítség kellene.

Vettem egy Yep 45A szabit a hozzá való program kártyával.
    Beprogramoztam helihez,de a 3 cellás Lipo nincs a választható opció között a kártyán.
    Ezt,hogy tudom beállítani,illetve ha kihagytam a cella almenüt,akkor az nem is "él" az?
    Amúgy nagyon jó volt a lassú indítása a próba alatt.

Senior Member 1stvan logója
    Hely
    Fót
    Hozzászólás
    2.357

Ne állíts be semmit a celláknál, akkor auto üzemmódban lesz és bootoláskor beállítja a cellaszámot.
    Blade 180 CFX - MSH mini PRÔTOS mini V-bar - Assault 100 (Hisky HCP100S) - Eflite Extra 300 32e - Easy Star - DX9, DX6 V2 - DJI Mavic Pro - Tamiya TT01E Civic92'

Member
    Hozzászólás
    35

Idézet 1stvan eredeti hozzászólása
    Ne állíts be semmit a celláknál, akkor auto üzemmódban lesz és bootoláskor beállítja a cellaszámot.
    Nagyszerű!Köszi a választ!

Member
    Telefon
    +36209385760
    Hozzászólás
    72

Sziasztok,

a helimet ilyen szabályzóval vettem van. Látom, hogy nem csak helire jó, és esetleg a repülőre is ilyet újítanék. Viszont nagyon keveset tudok az alapokról. Kérlek, ha tudjátok a választ (esetleg tudtok jó linket ahol ez úgy van leírva hogy halandó ember megérti ), írjátok meg!

- milyen elv alapján működik a fordulatszám-szabályzás?
    - mit jelent ez a ,,fék'' dolog és mire jó? (autóban értem mire jó nade repülőben?)

Köszi,

Bixler2 - FrSky Taranis+ - Vick - Warp360 - ZeeBee

Senior Member
    Hely
    Und
    Telefon
    06305811149
    Hozzászólás
    1.266

Szia bivanbi! Nem is merem ezt a tip szabályzót, arról nem tudok nyilatkozni.
    " mit jelent ez a ,,fék'' dolog és mire jó? (autóban értem mire jó nade repülőben?)"
    Vitorlázó modelleknél hátrahajló légcsavarnál használjuk hogy a menetszél ne forgassa légcsavart. Mert akkor nem tud becsukódni. Üdv ksanyi.

Oldal: 1 / 3 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva