Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123
Eredmény: 21 - 23 (23) összesen

Téma: Hobbyking YEP szabályzók

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.498
    Idézet tom2004 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    YEP 30A szabályzóm gázadáskor mindig pont félgáznál furcsa hangot ad, fordulat visszaesik utána tolva kart kissé emelkedik de nem úgy ahogy kellene. Olyan hangja van mintha csapágyas lenne, de nem mert minden motorral ugyanez a helyzet. A motor időzítést egyre nagyobb KV nál egyre kevesebbre kell venni?
    Motor időzítés nem lenne jó, Emax GT2215-09 kellene beállítani? Nem vagyok tisztába a kettes táblán a pwm frekvencia mit is jelent? mit állítunk ilyenkor?
    Kuka az ESC vagy orvosolható?
    YEP szabályzót automata időzítésre érdemes tenni szerintem. Manuálisan közép állásból kell kiindulni és kipróbálni mivel működik jobban, vagyis melyikkel melegszik kevésbé. Egyszerre csak 1 fokozatot térj el mert le tudja égetni a motort és a szabályzót is. Magasabb kv magasabb időzítést igényel, de ez nagyon függ a motortól, szóval nincs ökölszabály, csak próbálgatás...vagy szkóppal egy motor fázis nézve meg lehet nézni hol az optimum. A baloldali a jó időzítés a jobb oldali a rossz. de én még nem láttam olyan modellezőt aki így nézte meg még én sem pedig van szkópom.
    Magasabb időzítés rosszabb indítási nyomatékot okoz, és magasabb fordulatszámot, alacsonyabb jobb indulást, de kisebb fordulatszámot, plusz ha olyan alacsony hogy utoléri a következő tekercs akkor, lerúgja a kriptafedőt a FET-ről.
    Félgázas probléma, talán lehet időzítés, miatti gerjedés, de nem lehet hogy bekapcsoltad a govenort? Azt igazából csak helikopteren lehet használni ahol fix stabil fordulaton kell tartani.
    PWM azaz impulzus szélesség moduláció. A gáz parancs függvényében változtatja a négyszögjelek kitöltési tényezőjét, így szabályozza a nyomatékot.
    A PWM frekvencie ezeknek a négyszögjeleknek az ismétlési frekvenciája.
    Értelem szerűen magasabbra kell venni, mint a motor egy fázisára eső kapcsolási frekvencia, de a lehető legalacsonyabbra, mert rontja a hatásfokot a túl magas frekvencia.
    pl nekem 2300KV-s motorom van 16,8V-ról hajtva, 9 tekercs, fázisonként 3, valamint az RPM-et osztani kell 60al a perc/másodperc átváltás miatt.
    38640rpm/3/60=214Hz a motor fordulati frekvenciája. Ebből látszik, hogy a legalacsonyabb PWM frekvencia kényelmesen megteszi még egy ilyen magas fordulatú motornak is.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member keril logója
    Hely
    Bp. XVIII.
    Hozzászólás
    2.498
    Idézet flyingdog eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok!

Nekem sikerült kifognom egy gyári hibás YEP 60 A szabit. Vettem programkártyát is, de a szabályzó halott.

Találkozott már valaki olyan problémával hogy összedugásnál bekapcsol bár elég halkan csipog. A gázkar feltolásánál csak remegteti a motort mintha nem menne az egyik fázis.

Küldhetem vissza Hobbyking hez, pedig reménykedtem hogy 2015 első napján repül az új gépem...

Üdv.: Geri
    Igen szokott ilyet csinálni nekem is.
    Indító nyomatékot vedd magasabbra, vagy állítsad automatára ha nem ott van.
    Kéri Laci
    Heli:Tarot450pro, Blade130s/Quad: ZMR250/Repülő: Olympic 650/Autó: BSR BZ-444pro 17,5T/Rádió: Spektrum DX8g2

Senior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    +36 30 2298369
    Hozzászólás
    330
    Sajnos sehogy se működik rendesen, szabályzó kuka lesz. Governor ki van kapcsolva, de a Freew on van. Freew automatikusan bekapcsolódik, az nem tudom mit csinál. Timinget tettem legalacsonyabbra, automatára legmagasabbra, mindig ugyanaz a helyzet. pwm et tettem legalacsonyabbra közepesre.
    Elan; Bonzai; Seagull extra 300 EP

Oldal: 3 / 3 ElsőElső 123

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve