Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó
Eredmény: 11 - 20 (23) összesen

Téma: Hobbyking YEP szabályzók

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.141

Re:Hobbyking YEP szabályzók

Idézet bivanbi eredeti hozzászólása
    Sziasztok,

a helimet ilyen szabályzóval vettem van. Látom, hogy nem csak helire jó, és esetleg a repülőre is ilyet újítanék. Viszont nagyon keveset tudok az alapokról. Kérlek, ha tudjátok a választ (esetleg tudtok jó linket ahol ez úgy van leírva hogy halandó ember megérti ), írjátok meg!

- milyen elv alapján működik a fordulatszám-szabályzás?
    - mit jelent ez a ,,fék'' dolog és mire jó? (autóban értem mire jó nade repülőben?)

Köszi,

Active flywheel elvű a szabályzó, mint a Kontronik és YGE szabályzók. Helikopterhez nagyon jó választás, a governorja elég jó, repülőhöz, ha sok pólusú motorral használhja valaki, akkor néha hajlamos kiesni a szinkronból, nem ajánlom oda. A haverom egy 50mm-es Dualsky motorral legalábbis ezt tapasztalta.

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700

A YEP programozó kártyáján érdemes egy átlátszó széles ragasztószalaggal lefedni a kijelző LED-es sorokat, a szalag másik felét áthajtva a panel túloldalára. Az SMD LED-ek elég sarkosak, szállításnál és használatban könnyen beleakadnak mindenbe, elengednek a nyáktól. Nekem ezekből így kettő is "kiégett", javítani kellett. Mióta lefedtem, probléma mentes.

Amúgy alacsony áron - pláne az YGE azonos tudásához képest - okos kis szabályozók, elégedett vagyok velük. Még akkor is, ha valószínűleg kisebb teljesítményű, olcsóbb FET-ek vannak benne.
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    +36 30 2298369
    Hozzászólás
    330

Még mindig problémám van a fék beállításával.
    Hiába állítom programozó kártyával a féket acro hardra , nem fékez.
    Elan; Bonzai; Seagull extra 300 EP

Senior Member karcsi logója
    Hozzászólás
    2.700

Sziasztok!

Egy érdekes jelenséget tapasztaltam egy 120 A-s YEP-nél...

Ismert, hogy 2 vagy 3 lipo esetén felismeri a cellaszámot, ezeket nem is lehet külön programozni. Csatlakoztatás után meg visszacsipogja a rákapcsolt cellák számait.

Imént egy 2S akkut kapcsoltam rá, amit 3 csipogással jelzett vissza. Nem is veszi a gázt, csak egy bágyadt pillanatra. Utána meg 2 rövidet csipog, jelezvén hogy az akku a beállított 3V/cella alá került. Ami persze nem igaz.
    Az akkut előző nap töltöttem, terheletlenül most is 8,33 V-t mértem rajta. Indulásnál sem lehet ezt 3S-nak nézni.

Nem tudom kilőni ezt a téves üzenetét olyan módon sem, hogy a progi kártyán visszamegyek az akku sorra, s újra jelölöm a lipo akkut.

Találkoztatok már ilyen esettel, sikerült megoldani? Köszi a választ!
    ... soha nem lehet elég gyors!

K'Models - AsA Team member - JakO Modell - SG Modellsport - KYP Modelsport

Senior Member
    Hely
    Győr, és Budapest
    Hozzászólás
    257

én a helyedben beállítanám prog kártyán a megfelelő cellaszámot, az a tuti

én 6S-el használom a YEP120A LV-t, eddig még nem volt vele gond, mingi jól jelzi vissza, jól működnek a funkciók is. Trex 550-ben van, leszálláskor is csak kicsit lanygyos, pedig bent van az akku alatt, ott nem is szellőzik jól.

Szerintem nagyon megérik az árukat!

Támogató
    Hozzászólás
    234

A YEP KH progcard és a "gyári" YGE progcard között van valami különbség?

Már az árán kívül

http://www.ebay.de/itm/YGE-ProgCard-...item4d0cb9c17f

http://www.hobbyking.com/hobbyking/s...arehouse_.html

Köszi

Jani
    Fusion 50, dx7s

Senior Member 1stvan logója
    Hely
    Fót
    Hozzászólás
    2.357

Az eredeti Prog Card III ismeri a HV-t a PCII csak LV-t.
    A hobbykinges Progcard II-nél azt írják, hogy a HV szabikat is lehet vele programozni.
    Alapvetően a HK PCII teljesen ugyanaz, mint a sokkal drágább eredeti YGE PCII.
    Én a YEP szabiaimat is és az YGE szabimat is ugyanezzel programoztam.
    Blade 180 CFX - MSH mini PRÔTOS mini V-bar - Assault 100 (Hisky HCP100S) - Eflite Extra 300 32e - Easy Star - DX9, DX6 V2 - DJI Mavic Pro - Tamiya TT01E Civic92'

Senior Member Pistu logója
    Hozzászólás
    4.487

Talalkopzott mar valaki olyannal, hogy elso inditasnal siman elindul a moci aztan ha lehuzod 0ra a gazt akkor megalles tobbel el se indul hanem csak rangat parat majd program modba teszi magat. Volt mar jopar YEP szabim de ezt meg egyik se csinalta.

Mit, hova allitsak hogy ne csinalja ezt? Probaltam mar epot adni a gazra de nem valtozott vele...

Senior Member flyingdog logója
    Hozzászólás
    710

Sziasztok!

Nekem sikerült kifognom egy gyári hibás YEP 60 A szabit. Vettem programkártyát is, de a szabályzó halott.

Találkozott már valaki olyan problémával hogy összedugásnál bekapcsol bár elég halkan csipog. A gázkar feltolásánál csak remegteti a motort mintha nem menne az egyik fázis.

Küldhetem vissza Hobbyking hez, pedig reménykedtem hogy 2015 első napján repül az új gépem...

Üdv.: Geri
    Hitec Aurora 9- 2.4ghz, TIRMO, Tulix, Cirrus, Cap 21

Senior Member
    Hely
    Nyíregyháza
    Telefon
    +36 30 2298369
    Hozzászólás
    330
    YEP 30A szabályzóm gázadáskor mindig pont félgáznál furcsa hangot ad, fordulat visszaesik utána tolva kart kissé emelkedik de nem úgy ahogy kellene. Olyan hangja van mintha csapágyas lenne, de nem mert minden motorral ugyanez a helyzet. A motor időzítést egyre nagyobb KV nál egyre kevesebbre kell venni?
    Motor időzítés nem lenne jó, Emax GT2215-09 kellene beállítani? Nem vagyok tisztába a kettes táblán a pwm frekvencia mit is jelent? mit állítunk ilyenkor?
    Kuka az ESC vagy orvosolható?
    Elan; Bonzai; Seagull extra 300 EP

Oldal: 2 / 3 ElsőElső 123 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve