Oldal: 275 / 280 ElsőElső ... 175225265271272273274275276277278279 ... UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.741 - 2.750 (2795) összesen

Téma: 433MHz

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.145
    Lehet, hogy nem fog igazán tetszeni a válasz: én inkább úgy döntöttem, hogy kompletten hanyagolom a 433 -as rendszereket (TSLRS; Ezuhf):
    - autó távirányító megnyomása a modellreptéren;
    - mobil telefon relé állomás;
    - falu közelében annak ellenére, hogy jó-néhány száz méter választott el bármilyen építménytől! (nem igazán kis teljesítményű garázsnyitó, stb. )
    - Naze F1- Spracing F3-as repülésvezérlő frekvenciájának felharmónikusai (kb. 500 méter környékén időnként fail_safe; a C4S -nél ilyen gond nincs);
    - mobius kamera (fals fail_safe);
    - ...
    persze lehet azért használni, csak egyre több a nem tőlem függő zavaró körülmény és emiatt ma már normál 2.4 -es rendszert használok inkább (FRSKY L9R). Nekem bőven elég.
    Üdv: Laci
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Senior Member
    Hozzászólás
    125
    Futaba rendszerem volt , tudott 2-km.
    De fpv-merevszárnyuhoz az kevés.
    Én a préri közepén repkedek, ott kevés a zavaró jel.
    Modell reotéren nem fpv reoülök. A két rendszer "mellette-ellene" érdekelne pár mondatban.
    Köszönöm az infót.

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.869
    Csak nagy altalanossagban:
    A 2.4ghz-el szemben a 433mhz mivel alacsonyabb frekvenciaju, sokkal jobb a terjedese. Tehat ugyanazon teljesitmeny mellett (pl ha mindketto mondjuk 50mW), akkor a 433 sokkal messzebb visz.
    Azt is erdemes figyelembe venni hogy a youtubeon a long range videok kozul elenyeszo mennyiseg nem 433mhz iranyitast hasznal.
    Egyesek eskusznek a Dragonlinkre. Mondjuk ha annyi penzem lenne iranyitast venni amennyi nincs akkor en is arra eskusznek.
    Az is teny hogy vannak olyan kornyekek az orszagban es vannak olyan technikai megoldasok amik zavarhatjak az iranyitast. De ez nem csak a 433ra igaz, hanem minden frekire, es nem csak az iranyitasra igaz hanem pl a video frekvenciara is. Ezzel egyut kell elni. Soot azzal is hogy ha melyebbre merulunk a jogi utvesztokben akkor lathatjuk hogy bizony egyes frekvenciak es egyes teljesitmenyek nem hasznalhatok szabadon, vagy egyaltalan nem hasznalhatok. De ebbe nem mennek bele reszletesebben.
    A lenyeg hogy te dontod el ugyis hogy mit vasarolsz meg.
    Minden rendszernek megvam az elonye es a hatranya is.
    En pl csak annyit javasolnek, annelkul hogy a zsebedben turkalnek, hogy ha teheted, vegyel dragabb arfekvesu minosegi megoldast. De ha mondjuk erzekeny vagy az arra akkor ne nyujtozkodj, csak addig amig a takaro er. Es maradj az olcsobb rendszereknel. Lattam mar en is karon varjut.
    Soot egy sz@ros orange is tud boven olyan tavolsagot amit pl en sosem fogok kinoni. Es az idok soran szert tettem annyi orange lrs cuccra hogy kb eletem vegeig ki fog szolgalni. Tudvan azt is hogy ha ezt Dragonlinkbol kellett volna megvennem akkor az egy tetemes vagyon lett volna. De nekem nem voltak ilyesfajta igenyeim es lehetosegeim, mindamellett tudom hogy a DL az etalon a szemeben.
    Szoval reszemrol kb ennyi.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI P7-L10 eszközömről
    Utoljára módosítva: bakesz által : 2017-10-25 22:04
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Senior Member
    Hozzászólás
    125
    Köszönöm a választ. Jó antennákat kell keresnem ,megbízható helyről, és jó lesz az Orange lrs, nekem is.
    Ahogy látom szinte csak ennek a tipusnak él a topicja, igy legalább a hasznos infók naprakészen elérhetők .

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.869
    Idézet Mayday eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ahogy látom szinte csak ennek a tipusnak él a topicja, igy legalább a hasznos infók naprakészen elérhetők .
    Ez lett volna a kovetkezo jo tanacs....
    Olyat erdemes valasztani ami elterjedtebb, es nagyobb esellyel kaphatsz tanacsot, segitseget masoktol.

Tapatalkkal küldve az én HUAWEI P7-L10 eszközömről
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Member
    Hely
    Szabadkígyós
    Hozzászólás
    96
    Sziasztok!
    Én nagyon kezdő vagyok..
    Nekem a Taranis X8R-el magasságban elment 740m-ig és lett volna benne kakaó..
    Nagyon szerencsés vagyok mert a viharsarok egy olyan kis falujában lakom ahol körbe 5-10km-re csak ősgyep, puszta van..
    Én egy Wolfbox 433-at vettem vevővel és Mobius kamerával felvételeket csinálok
    Számomra a táv anyira nem is mint egy felhő alap tetszene, amennyiben biztonságosan kivitelezhető!!
    Várom a szervó kábeleket az ardu copterhez, Osd+szemcsi megvan...
    Nekem a tapasztalatom annyi hogy a kocsi távját bántotta az adóm, nem tudtam mitől nem működik csak közelről?!
    Jelenleg a Taranist alakítottam át cserélhető antennával (jelenleg egy dipol 5dbi van rajta de nem tetszik)Ami most sem okoz gondot szemlátomást ilyen távokra(1km) olyan 40-50 az RSSI
    A wolfbox tanuló fázisában van..
    Olvaslak titeket és tanulok...Ami biztos már most, a Spektrum Dx9-ről álom volt váltani Taranisra!!!

Szép napot!

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.762
    Hi.
    Nekem tetszik az openlrs, de a 433Mhz-et zavarja minden. Pl egy Scherer szétüti ha mellette vagy.
    Vettem két 868MHz-es rfm modult és kicseréltem (Ezt is zavarja minden, de itt nincs senki.). Megfelelő FW-t rá és kész. 3.3V-ra vigyázni!!!
    És fele akkor az antenna
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt. Főleg pénzt!

Senior Member
    Hozzászólás
    125
    A gyári bot antennáival használod? Ln nagoya és méretezett dipollal fogom. Amit most rendelek majd, ujonan, azon nem égető szükség a fw frissités gondolom..

Senior Member _hori logója
    Hely
    EU
    Hozzászólás
    1.874
    Szerintem még mindig valami ős OpenLRS FW-rel küldik...

Senior Member njozsef logója
    Hely
    Bp
    Telefon
    +36305677044
    Hozzászólás
    4.762
    Mindenképpen ajánlott a programozó (usbasp). Úgy minden konfig egyszerűbb.
    Ja és egy 3.3V-os ftdi programozó is kell (ha van már bootloader)
    Én a 32bites win7-et is ajánlanám, de ezért mindig lehülyéznek.

https://www.ebay.com/itm/FTDI-Basic-...UAAOSwKM9ZqMwK
    (ez defaultban 5V, alul át kell kötni)

https://hobbyking.com/en_us/usbasp-a...occessors.html

bootloader beégetése:
    https://photos.app.goo.gl/gFkS1ylsrAd4TfFt1
    Utoljára módosítva: njozsef által : 2017-10-26 18:35
    Ne küldjetek privátot mert betelt. Küldjetek emailt, pénzt. Főleg pénzt!

Oldal: 275 / 280 ElsőElső ... 175225265271272273274275276277278279 ... UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve
  • Pofik engedélyezve
  • Az [IMG] kód engedélyezve
  • [VIDEO] code is engedélyezve
  • A HTML kód kikapcsolva