Oldal: 278 / 280 ElsőElső ... 178228268274275276277278279280 UtolsóUtolsó
Eredmény: 2.771 - 2.780 (2795) összesen

Téma: 433MHz

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.124
    Ha a hatótávod nem lenne kielégítő vagy instabil lenne a kapcsolat, sokat javíthatsz ha a vevőre antennákat teszel és azt a két gyári drótot vagy ahogy hívják "Sander Style antenna" elhajítod.. Tegyél rá jó minőségű hangolt Dipole antennát.. pld a dragonlink antennák nagyon jók és rendelheted hosszú kábellel is, így a vevőd zárt helyen is lehet. De persze próbáld ki a gyárit, hátha működik.. Nekem volt ilyen antennám de a kukába végezte..

Mikor lesz a teszt??

Senior Member pepe82 logója
    Hely
    Bakony
    Hozzászólás
    180
    Sajnos a multira nincs értelme rárakni az uhf-et mert öregek az akksik és a 5-10perc rep idő nem elég a tesztelésre.
    Ezért muszály áttérni merevszárnyúra. Teljesen kezdőként vágok bele, gyakorlatilag 0 repüllős tapasztalattal ..ez ám a kihívás
    Lépcsőzetesen próbálok haladni, egyenlőre a kitűzött cél, a tél beköszöntéig, 3-4Km táv 500-800m magaság elérése. Szerintem ehhez még nem kell gyári antennát módosítani. Viszont a pára és a hideg ellen jó lenne az összes elektomos cuccot,így a vavőt is a gép belsejében elhelyezni..de ott még nem tartok. Teszt, majd a gép megérkezése után széndékozom elkezdeni kb 1-2hét még. A hordozó egy volantex 757-4-es lesz. Tolómotors, 1400mm fesztávval. Egy f3-fezérlő lesz a gépen, gps-el, fpv kamerával osd-vel és 600mw-os lesugárzóval. Remélem sikerül, csak azért is mert meg tudom csinálni

volantexrc-757-4-1.jpg
    Utoljára módosítva: pepe82 által : 2018-09-06 21:45

Senior Member Vírus logója
    Hely
    Budapest XV
    Telefon
    0620 5406464
    Hozzászólás
    2.124
    A gép szerintem jó választás lehet, bár sok hely nincs benne... Ragasztás előtt rakd bele a kábeleket és az egyéb alkatrészeket..

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.825
    ...és F3 helyett egy F4 vezérlőt tegyél bele...

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.869
    F3-as vezérlőim vnnak nekem is. nem értem, két hónapja még azok is teljesen megfeleltek, manapsám meg már mindenki kukáztatni karja őket.
    miért ne lehetne egy f3-as fc-vel összerakni egy stabil megbízható konfigot.
    Regebbi inav configgal és egy régebbi fw-le sztem teljesen jó lehet.

Cáfoljatok meg ha tévedek!!!!!!
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.136
    Egy 5 éve nem frissülő APM is ugyanolyan szépen elvezet bármilyen repülőt, én magam is csak azért nem olyat vettem, mert akciósan 3/4 áron tudtam venni F4 vezérlőt osd-vel, de ettől függetlenül semmi kézzelfogható előnye nincs a drágább technikának átlagos igények esetén. Szerintem.

Senior Member smith_hun logója
    Hely
    Pécs
    Telefon
    06-húsz-négy négy 42 - nulla 52
    Hozzászólás
    2.825
    Idézet bakesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ...
    Félreérted...nekem semmi bajom az F3 vezérlővel Mat-nél is szuperül teszi a dolgát, igaz ő korrektül ért is hozzá, és nagyon szépen megcsinálta...DE! Egy AKK Omnibus F4 vezérlőt vettem 6eHUF-ért, és nem csak az iNav fut el rajta, hanem az arduplane is, ráadásul nekem szerencsére nem jött elő az a műhorizont probléma, ami Pistinél látható a videón...
    ...és most őszintén...Pumuklis megvette ezt az F35 robotot, és kínlódik vele...én most szokom vissza az F4 vezérlőre, és ugyan beszéltem Pistivel erről, de az enyém itthon arduplane-el a próbák során teszi a dolgát, mozgatja a szervókat, megy a motor, és szépen kompenzál...amivel topogok (de ez az én egyéni hülyeségem volt), az a mini GPS csatlakozóinak lecserélése valami JST-re (ha felismerem, hogy milyen), és a tápolás megoldása...ennyi...Mission Planner-ben szépen megy minden, működik a failsafe, és az RSSI-vel sem szoptam a csatornára injektálva...

Az APM annak mocskos jó, aki szeret bubuckodni...én szoptam vele eleget, és köszi többet soha nem fogok...Nekem a Pixhawk tökéletesen bevált, nem kell kínlódnom a redundáns tápolással, építéssel, RSSI-vel, és az telemetriás adatkapcsolattal...
    Igaz, én ennek megfizetem az árát, de többet nem kell kínlódnom a fosadék APM vezérlővel (már bocsánat!)...

Tényleg kérem, hogy ne értsétek félre, nem robotpilóta-sznob vagyok, csak az olyan kezdők, mint mi lehet jobban járnak egy kész konfiggal ami plug and play, mint az APM esetében egyedi kábelezést csinálni, trükközni az Y-kábellel az OSD-telemetria porton, kerülni a földhurkokat...Minden tiszteletem azoknak a reptársaknak, akiknek megvan hozzá a tapasztalatuk, rutinjuk, és a szarból, aligpénz segítségével képesek várat építeni...

De itt van Pumuklis esete...megvette az X10S-t, az R9-es rendszert, és ezt az F35 robotot...a távon talán már stabil FW van, előtte sokat szívott, mert nem követte a leírás tanácsát, hogy az R9-hez a 2.2.2 fw kell a távra...vett egy nagy levegőt, és azért csak-csak megcsinálta a frissítést a távon. Aztán itt van az R9 rendszer...jó meg minden, de nem stabil...szív is vele megint...én egyenlőre nem tudok nyilatkozni a képességeiről, mert az F4-hez 2,4G-s RC-t használok (aztán majd lehet bekerül az R9 Mini)...nyilán sok mindentől függ a sikeres működés...az egyik ilyen az antenna állása...ha az nem jó, akkor az RC link minősége drasztikusan csökken (legyen az R9 vagy Dragonlink)...első körben én nem az antennákat cseréltem volna, hanem a helyes felhelyezést oldottam volna meg, követve az ökölszabályokat...

...és itt a robot...megy vele a kínlódás, mert vélhetően valami bug van a fw-ben...ez minden nyílt forráskódú rendszer esetében előfordulhat...csak éppen a távnak ezen a végén mi nem engedhetjük meg azt a luxust, mint sok külföldi reptárs, hogy teszteli a béta verziókat, és adott esetben töri össze a gépeit...az iNav egy nagyon gyorsan fejlődő, és idővel biztosan a maga módján az arduplane-t utólérő rendszer lesz, de több év lemaradásban van...

Az ardu sokat változott, jobban átlátható lett az egy-két évvel ezelőtti állapotot nézve...nem is kell őket egy szinten emlegetni...

Én csak azt nem értem, ha a technika fejlődése, és ezzel együtt olcsóbbsága esetén megvehető egy jobb vezérlő, akkor miért vegyen régit...egy Omnibus F3 vezérlő jelenleg 6000-7500HUF között van...egy Omnibus F4 viszont 5400-7500HUF között van...

Nyilván én sem vagyok mindenható, és nem biztos, hogy látom a jó érveket, hogy miért kellene ugyanazért a pénzért egy kifutó vezérlőt venni...tehát, ha az orromra kötitek, okosabb leszek...tényleg... :széttárja a karját:

tehát én értetlenül állok ezek előtt...

És akkor a Matek F405 lapkáról nem is beszéltünk, amin ráadásul dedikált FRSKY PWM RSSI bemenet van...

Én azt nézem, hogy multiról átnyergelve nulla tapasztalattal mi lett volna jó neki...mert azért valljuk be, itthon jelenleg aki FPV repülőzik, és nem egy tapasztalt FPV-s a szomszédja...egyedül van, ha problémába ütközik...és szegény Pumuklis hiába kérdez az RCGroups-on...hát ott sem tülekednek a válasszal...(vagy nem tudnak, vagy nem akarnak válaszolni)...

Senior Member bakesz logója
    Hely
    Kaposvár
    Telefon
    20-388-34-29
    Hozzászólás
    1.869
    nem ertem felre....
    koszi a kimerito valaszt.
    Az Android billentyüzet nem a barátom.

Senior Member feket663 logója
    Hely
    Csenger
    Hozzászólás
    3.136
    Idézet smith_hun eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    ráadásul nekem szerencsére nem jött elő az a műhorizont probléma, ami Pistinél látható a videón...
    Az a probléma nem probléma... Csak az EKF álló helyzetben nem annyira pontosan teszi a dolgát, de menet közben semmi gond sincs...

Senior Member Mat logója
    Hozzászólás
    1.145
    Idézet feket663 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Egy 5 éve nem frissülő APM is ugyanolyan szépen elvezet bármilyen repülőt, én magam is csak azért nem olyat vettem, mert akciósan 3/4 áron tudtam venni F4 vezérlőt osd-vel, de ettől függetlenül semmi kézzelfogható előnye nincs a drágább technikának átlagos igények esetén. Szerintem.
    Sziasztok,
    nekem például most is remekül, mindenféle hiba nélkül működik egy naze32 rev6 -os konfig (lásd csatolt kép) és nem is szeretném csereberélni (Inav 1.3.0) az egyik modellemben (BFG 1600) több mint két éve.

Egyébként én is tettem próbát, kipróbáltam és nekem nem igazán tetszik még az "új" arduplane F4-es kártyával elérhető verziója. Működik, csak nem igazán tetszik (bocs). Az arduplane OSD és Mavlink-esdi például nekem eléggé elrettentőnek tűnik elsőre (lehet, hogy nem pontos a fogalmazás, elnézést érte). Ja és mindkettőben találtam hibákat; ilyenek ezek
    Csatolt k Csatolt k
    Utoljára módosítva: Mat által : 2018-09-08 13:00
    MMSZ szám: 3389
    DOE: 2017137

Oldal: 278 / 280 ElsőElső ... 178228268274275276277278279280 UtolsóUtolsó

Hozzászólás szabályai

• Új témákat nem hozhatsz létre
  • Válaszokat nem küldhetsz
  • Fájlokat nem csatolhatsz
  • A hozzászólásaidat nem módosíthatod
  •  
  • BB code : engedélyezve